Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok ilyen fura?

Miért vagyok ilyen fura?

Figyelt kérdés

Rettentően érdekel mások véleménye, például ha már valaki mosolyogva néz rám rögtön azt hiszem, hogy azt gondolja milyen hülye fejem van.

Régebben sokata piszkáltak, kiröhögtek a kinézetem miatt. Pedig annyira nem vagyok csúnya srác, csak szerintem másmilyen mint a többi, habár sokszor rondának tartom magam. Vannak lányok akiknk bejövök.

De mégis ha társaságba vagyok keveset beszélek, kis szókinccsel. percenként oldalra simítom a hajamat, nézem magam a tükörben, telefonban, mert sokszor nem

tudom milyen vagyok, hogy cselekszek. Furán hangzik, de így van. Levideózom magam, hogy lássam hogyan mozgok, beszélek, mi miatt szólhattak meg.

Suliban is nehézséget okoz a nyilvános szereplés. Nem tudom magam elképzelni az adott helyzetben és szorongok.

Másokra figyelek magam helyett, a többi ember reakciója számít.

Ha egy adott cselekvésem miatt megszólnak azt késöbb nem merem csinálni.

Ez valamilyen paranoia, vagy fóbia?

18/F


2014. jún. 17. 09:57
 1/4 anonim ***** válasza:

"De mégis ha társaságba vagyok keveset beszélek, kis szókinccsel. percenként oldalra simítom a hajamat, nézem magam a tükörben, telefonban, mert sokszor nem

tudom milyen vagyok, hogy cselekszek. Furán hangzik, de így van. Levideózom magam, hogy lássam hogyan mozgok, beszélek, mi miatt szólhattak meg. "


Ez 100% kamaszkor, én is, meg az összes többi osztálytársam is így vagyunk vele. Én sokszor a visszatükröződő épületeken nézem, hogy hogyan járok, nem-e áll rajtam rosszul az ing, stb. Nincs veled semmi baj.

2014. jún. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az azért túlzás, hogy ez teljesen normális. Én is 18 éves vagyok, de ilyesfajta tüneteket sem most sem régebben nem produkáltam. Annak, hogy valaki állandóan megállás nélkül nézegeti magát a tükörben 2 oka lehet. 1. beképzelt (ami egyértelműen a te esetedben nem mondható el rólad) 2. önbizalomhiány. Egyértelműen önbizalom hiányos vagy. Nem vagy megbékélve önmagaddal, hiszen nem mered felvállalni önmagadat mások előtt. Azt lesed mit gondolnak mások rólad, a külsődről, arról amit mondasz éppen ( az az a gondolataidról a véleményedről), a járásodról... Egy fodrász, pár új ruha, egy kis sport és kevesebb tükörbe való önnézegetés sokat segíthet a problémádon.
2014. jún. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pszichológus nem ártana.
2014. jún. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg leszarni, hogy mások mit gondolnak rólad. Volt egy lány osztálytársam, aki abszolút, de 100%-ban önmagát adta minden megnyilvánulásában, és eleinte nagyon fura volt. Hogy őszinte legyek, kiröhögtük sokszor a háta mögött, mert aranyos volt a viselkedése, de baromi önmagát adó, ami a legtöbb embernek fura (mert senki sem pontosan az, amit mutat magáról). De ezt a lányt nem érdekelte, hogy kiröhögjük, pedig rájött... Továbbra is olyan volt, mint eddig, és most ott tart, hogy az egyik legnépszerűbb ember a környezetében. Pedig annyira röhejesen, szánalmasnak is mondhatóan viselkedik sokszor, de látszik, hogy önmaga, és ez a lényeg. Önmaga, anélkül, hogy beképzelt lenne. Tényleg szard le, hogy mit gondolnak, az elején lehet, hogy ki fognak nevetni, de hatalmas fegyver az, ha önmagad vagy, és egy idő után keresni fogják a társaságod :)
2014. jún. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!