Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megváltozhat ennyire egy ember?

Megváltozhat ennyire egy ember?

Figyelt kérdés

Igazából azért nem a párkapcsolatok részbe írok, mert nem a köztünk való viszony érdekel, hanem az, hogy ennyire megváltozhat-e egy ember, vagy csak megjátssza magát.


Hat éve ismerem, és anno nyugodt volt, kiegyensúlyozott, a legbékésebb ember, akit ismertem. Igaz, hogy elég erősen dohányzott, de mindig el lehetett beszélgetni bármiről, mindig meghallgatott, és én is őt. Nem volt senkije jó ideje.

Figyelmes volt mindenkivel, kedves, illemtudó, szóval minden, amit el lehet mondani egy férfiről.


Két éve összejöttünk, és akkor kezdett el megváltozni. Kevésbé volt figyelmes, sokszor tett bunkó megjegyzéseket, lassacskán beszélgetni sem lehetett vele, szétszórttá vált, dekoncentrálttá, és a végén már napi 6-8 órát ült a gép előtt, anélkül, hogy hozzám szólt volna. Előfordult, hogy bizonyíthatóan hazudott, pedig ilyet sosem tett előtte.

Most már nem tudom, ki ő valójában, csak várok, várok, hogy újra olyan legyen, mint régen.


Szerintetek megváltozhat ennyire egy ember? Vagy csak kifelé "játszott" mindenkinek? :(

Gondolom, egyszerűbb pár órára megjátszania magát néhány idegennek, mint valakinek, aki a barátnője...

Kamu volt az egész korábbi viselkedése felém és mindenki felé? :(

L, 19


2010. jan. 7. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

NEM!

Szerintem mondd el neki mit érzel. Ezt amit leírtál, csak fogalmazd meg egy kicsit személyre szabottabra.. És mondd el neki, kiemelten, nyomatékosan, hogy csak úgy válaszoljon, ha tud kultúráltan beszélni.

Amúgy velem is történt ilyen. Szóval régen.. Istenem mennyivel másabb voltam. Semmi rossz indulat nem volt bennem, mindenkit a barátomnak fogadtam, kedves voltam és őszinte. Most meg.. Bunkó, flegma, szemét, önző, magának való lettem. Teljesen elzárkóztam a külvilágtól és már nem barátkozok. Mindenkiről csak a rosszat feltételezem.

Lehet történt vele valami, ami ilyenné tette..

2010. jan. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csernus szerint létezik ez a fajta megjátszás, a könyveiben ír róla. Miután összejöttetek, valószínűleg kezdett lecsúszni a maszk.
2010. jan. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igaz én még csak 13 vagyok. De, szerintem: igen meglehet válzozni.

Úgygondolm becsajozott valaki mással és nem akarja megmondani hogy: vége. Szerintem szakítanod kéne vele és ez lehet, hogy keményen hangzik.mert már nem ugyanaz az ember aki volt. De ha nem izzik az a bizonyos szikra,

2010. jan. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat.


Első válaszolónak: Megteszek mindent annak érdekében, hogy jobb legyen, én folyamatosan próbálok vele "kapcsolatot teremteni", de lassan már arra sem válaszol, ha azt kérdezem pl, hogy mit szeretne vacsorázni :(

Nem adom fel mindenesetre. Sokat gondolkoztam azon, hogy valami rossz történhetett volna-e vele, de én nem jöttem rá semmi értelmes dologra, ő meg ugye nem mondja meg (vagy mert nincs, vagy mert nem akarja megmondani).


Másodiknak: Igen, ezért tűnődtem el a dolgon. Már úgy érzem, e miatt haldoklik a kapcsolatunk, de nem csak velem, más emberekkel is. Hát, nem tudom, mi lesz ebből.


Harmadiknak: Szinte 100%, hogy nem csal meg, viszont az utolsó mondatod nagyon igaz... Köszönöm szépen mindanyiótoknak :)

2010. jan. 7. 20:27
 5/6 anonim ***** válasza:

azért még így negyediknek idecsöppennék :D


Nekem is az jutott eszembe hogy változott, ha nem is megváltozott, de valamennyit a személye mindenképpen változott.


Mondjuk tényleg az az érdekes kérdés, hogy miért!?

-lehet hogy megijedt egy komolyabb kapcsolattól

-vagy ugye "megszűnt az a szikra", már nem szeret, vagy rádunt (hú elnézést a kifejezésekért, így leírva is gorombának tűnik :S)

Mondjuk annyira nem valószínűsítem azt, hogy megjátszotta magát. Lehet azért pl. mert 20évnél fiatalabban az ember 2 év alatt sokat tud változni. (ennél erősebb érveket is biztos lehet hozni :D de msot ez sikerült)

Mákkó

2010. jan. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Így három év után idetévedtem :D


Nem említette senki az önbizalomhiányt. Talán, hogy oylan szép, kedves lánnyal jött össze mint te, lecsökkent az önbizalma. Vagy valami hasonló, szerintetek?

2013. ápr. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!