Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy ember megváltozhat ennyire?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy ember megváltozhat ennyire?

Figyelt kérdés
Úgy értem képes-e valaki megváltozni lelkileg pl. csalódás, trauma miatt? Régebben "rossz", és csapodár ember volt, de megváltozott és a "jó útra tért"? Vagy kutyából nem lesz szalonna címen ne is reménykedjünk ilyenben...
2010. dec. 22. 19:25
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
100%

Lehet ilyen... Elmondom, én milyen voltam...

Rossz, másokat kihasználó...

Kezdtem jó útra térni, segítettem, őszintén az embereknek.

Aztán visszakerültem a sittre, és újra rossz lettem...

Most már csak halott akarok lenni.

2010. dec. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy érzem mindenkinek van egy alap személyisége, amitől nagyvonalakban nem tud eltérni. Viszton a szokások és a személyiségjegyek két külön dolog. Nem szabad összetéveszteni. Ha valaki számára rendetlen egy ember, mert széthagyjha a zokniját, az nem személyiségjegy szerintem csak rossz szokás. Elsősorban ismerni kell az egyént akit meg akarsz ítélni. Egyébként azt mondom létezhet változás trauma hatására. Én pl amikor az első komoly barátnőm megcsalt, megfogadtam, hogy soha ilyen fájdalmat én fogok okozni senkinek és sosem csalok meg senkit. Ezt azóta is tartom és tartani is fogom, ez elvi kérdés. Viszont ha nem ér a sokk, lehet, hogy nem így gondolkodom. Tehát a válaszom szerintem: igen.
2010. dec. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Egyértelműen létezhet ilyen....
2010. dec. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:37

Neki egyébként igaza van teljesen!

Én azért tudom, hogy létezik ilyen, mert magamon tapasztaltam. Ahhoz, hogy másról ezt meg lehessen állapítani, nagyon kell ismerned és nem 1-2 hónapja.

2010. dec. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Abban viszont soha ne reményekdj, hogy összejössz egy bunkóval és majd te megváltoztatod, mert az nem fog sikerülni.
2010. dec. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Egyébként ez a személyiség dolog is egy komoly és érdekes téma...
2010. dec. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Moszuke ***** válasza:
100%

rosszból nem tudsz jóvá lenni.

jóból viszont tudsz rossz lenni.


van pár fajta ember, hadd soroljam fel:

1)született rossz ember, az is marad.

2)született jó ember aki rosszá válik, de legmélyen még mindig ott a jó énje, amit elő lehet hozni.

3)született jó ember, és az is maradt... de csak idő kérdése mikor teszi őt rosszá a világ.. de szintén a jó énje ott marad mélyen.


na.. azt hiszem ennyi van így hirtelen.

én a második kategóriába tartozom:D

és nagyon sok barátom/haverom tartozik még a 2esbe.. és a hármasba is... ezért nem értem a lányokat akik rinyálnak hogy a fiúk g*cik... nem azok drágáim.. csak nem tudtok velük bánni:)


1es kategóriába tartozó embert még nem ismerek:)

ebből következik hogy úgy hiszem hogy minden ember jó, minden ember mélyén ott van valami....valami amit nehéz előhozni.. és minél "rosszabb" valaki vagy minél kevésbé akarja hogy előszedjék belőle.. annál nehezebb a jó énjét előkaparni.

ez jó téma:) órákat lehetne róla vitázni

2010. dec. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

xDD

Nem tudom...

Én nem tartom magam gonosznak, inkább jónak. Nem örülök annak, ha másnak rossz, nem szeretek kárt tenni másnak, nem szeretek gonoszkodni, lopni, csalni, mindent megtenni a pénzért, nem vagyok öznő, szívesen segítek másoknak, szívesen okozom örmet stb...stb...

Mégis néha olyan kegyetlen dolgokat mondok vagy kegyetlenül nyílvánulok meg, hogy aki teljesen beméslte magának, hogy eszébe sem jutna soha rossz dolog meg minden rossztól írtózik, lehet ha akkor meglátna engem vagy hallana engem, elmenkülne, hogy úristen ki ez az őrült, gonosz féreg...

Tudok lenni, kedves, aranyos, jó fej, unalmas, bunkó, durva, türelmes, idegbeteg...Szóval amilyen csak akarok lenni.

A lényeg, hogy igyekszem mindig azt nézni, hogy mi van körülöttem, ki mit gondolhat és mindenkivel más vagyok, mindenkinek más vagyok...

2010. dec. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:57

Neked adtam egy (y) -t :)

2010. dec. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos dolog, hogy ki mit gondol a világról, magáról, másokról, miket tekint értéknek, miket nem, miben hisz, mi az élet célja, mi történt vele, milyen állapotban van az agya, milyen emlékei vannak, milyen betegségei stb..


Most írhatnék ilyen dolgokat is, hogy ki mennyire érzékeny és miért, mire, kikkel szemben..Bekeverhetném az énképvédő manőverek és elhárító mechanizmusokat... de tényleg évekig lehetne erről beszélni és nem vagyok pszichológus sem...


Bárcsak több ember lehetnék egyszerre, akkor jobban értenék egyes embereket, láthatnám a gondolataikat, hogy valójában mit gondolnak, érezhetném, hogy mit éreznek és megismerhetném őket...Szerencsére nem minden ember az érzelmei és a gondolatait követi vakon...Néha látok olyanokat, akikre csak azt tudom, mondani, hogy primitívek és ostobák, ami nem helyes (és tényleg nem azért mondom, mert én olyan rohadt okosnak tartom magam, vagy mert mások, mint én)...Mindegy, ezek az emberek érdekelnek a legjobban, hogy tényleg ostobák, vagy valami más áll mögötte... Sajnos neten nem lehet megismerni jól senkit....

És akkor most az is számít, hogy kinek mennyi az IQ -ja, EQ -ja stb...

Egyszerűen rohadt sok mindent figyelni kell...

2010. dec. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!