Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit jelent az, hogy nihilista?

Mit jelent az, hogy nihilista?

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
A pontos meghatározással ne fáraszd magad. Lényegében aki nihilista, az pontosan leszar mindent, ami csak létezik rajta kívül a világon. Az igazi mesterek még saját magukat is leszarják.
2010. jan. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Akkor én nihilista vagyok.
2010. jan. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
15%
Valójában az isteni létezést tagadja. Nem csupán nem hisz Istenben, de valóban semmiben sem.
2010. jan. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Amiről az utolsó beszél, az más tészta, azt ateizmusnak/ateistának szokták nevezni. Az elsőnek van igaza. Mellesleg belém is szorult egy kevés nihilizmus...
2010. júl. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
semi köze nincs már az ateizmushoz! én is nihilista vagyok és katolikus, vagyis nem ateista, de valójában agnosztikus vallásúnak érzem magam, mert bizonytalan vagyok e kérdésben, szóval nem vagyok ateista, de mégis nihilistának érzem magam, mert az ég világon semminek sem látom egy ideje az értelmét, tudatosan teszek dolgokért, úgy a "halott lelkem" felidézve a múltból , de ritkán lélekből...
2012. jún. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
18%

tewhát akkor jól értem, a nihilista, mai szlengre átültetve lehetna akár a flegma is, bár az inkább már anarchista.

Ha jól vettem le, kis túlzással, szinonima párja lehet a hitetlen, bizalmatlan.

2013. ápr. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%

semi köze nincs már az ateizmushoz! én is nihilista vagyok és katolikus, vagyis nem ateista, de valójában agnosztikus vallásúnak érzem magam, mert bizonytalan vagyok e kérdésben, szóval nem vagyok ateista, de mégis nihilistának érzem magam, mert az ég világon semminek sem látom egy ideje az értelmét, tudatosan teszek dolgokért, úgy a "halott lelkem" felidézve a múltból , de ritkán lélekből...


A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.


Tisztázzunk néhány dolgot ha hivő keresztyén vagy akkor meghaltál ennek a földi világnak.Az hogy nem látod értelmét a materiális világnak természetes mivel nincs is .Holt lelkeket meg inkább hagyjuk :-) Alázhatnak verhetnek bántalmazghatnak családban az iskolában éveken át vagy a munkahelyen évtizedeken keresztül .Megkínozhatnak háborúban meggyötörhetnek a korházban, halálraverhetnek összetörhetik a csontjaid a börtönben teljesen mindegy mert a lélek "HALHATATLAN" Soha nem hal meg.

2016. ápr. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
A nihilizmus egy több rétegű gondolat, életfelfogás, ha úgy tetszik. Lènyege, hogy elvet minden egyes magyarázatot, mely az életre, vagy a benne lévő rèszletekre vonatkozik. Sok helyen jelenik meg: gazdaságban, társadalomban, matematikában, vagy filozófiában. Hogy egy példát mondjak: az exisztenciális nihilizmus a lèt teljes értelmèt, sőt annak teljes valóját tagadja. Az ezen elvet követő személyek szerint ő maga a szemlèlő, a külső világ pedig csupán egy projekciója, kivetülése az adott személy gondolatainak. Mások, akik ezt az elvet vallják bátran merik állítani, hogy maguk, mint szemlèlők sem léteznek. Napjainkban a társadalom nagyrészènek gyökeret vetett a fejében ez a gondolat. A legtöbb embernek élete során is átfut az agyán, hogy létének semmi èrtelme. Mint a társadalom nagy rétegét érintő metafizikai gondolat, rengeteg regényt, és műalkotást szült, és napjainkig folyamatosan szül.
2016. nov. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#3 -nak


-"Valójában az isteni létezést tagadja. Nem csupán nem hisz Istenben, de valóban semmiben sem."


húha :-)


Egy megtért hivő keresztyén is elfáradhat úgymond a "világ zaján a világi dolgoktól,belefáradhat a földi világba, ebben az állapotában jobban érzékeli hogy ennek földi létnek valóban nem sok értelme van(tudom miről beszélek megtért hívő keresztyén vagyok és nap mint nap tapasztalom ugyanezt a világban járva-kelve de ettől még nem vagyok "nihilista":-) ) de ettől még nem nevezném nihilistának mivel Isten létezését nem tagadja hisz Isten által tért meg vette föl a keresztséget ergo ő az Istené.


-"Valójában az isteni létezést tagadja!?"


Ezekszerint a nihilisták ateista pogányok.Hiszen az aki Isten ellen lázad Isten létezését tagadja az nem más mint egy "ateista" (mivel az ateista attól ateista hogy tagadja Isten létezését)Akkor viszont mégis hisz valamiben.Mégpedig abban hogy nincs Isten.Következésképp: ha hisznek valamiben(Tehát ti abban hisztek hogy Isten nem létezik) akkor ti nem nihilisták vagytok hanem ateisták.Jó lenne ha tisztában lennél itt a dolgokkal.


"Nem csupán nem hisz Istenben,DE VALÓBAN SEMMIBEN SEM."

:-)

Mit mondjak; ez is elég erős volt... :-D


Nézd..

OLYAN EMBER NINCS AKI SEMMIBEN SEM HISZ. Ki ebben ki abban ki önmagában,ki a pénzben,ki nőben, ki erőben, ki a családban, ki a bálványaiban,ki a haverjaiban ki szenvedélyében,fortunában,zsákbamacskában totólottóban,vagyaz autójában,időnként ebben-abban-amabban vagy más egyéb értelmetlen,fölösleges "múlandó" dolgokban, de valamiben mindenki hisz. (függetlenül attól hogy az imént felsoroltakban hívők mind "kárhozatos" tévúton járnak mivel nem Isten a középpont az életükben) De mégegyszer hangsúlyozom: Olyan ember nem létezik a földön aki igy vagy úgy de nem hisz vagy nincs hite .Állitásod szerint a "nihilista" nem hisz Istenben. Akkor viszont az nem "nihilista" hanem "ateista" következésképp az ő "nyomorult" életére "kizárólag" Isten a megoldás.)


"""Nem csupán nem hisz Istenben, de valójában semmiben sem.""""

:-D


Amint fentebb már emlitettem nincs olyan ember aki semmibe se hisz következésképp állitásod szerint a "nihilista" tagadja Isten létezését ami azt jelenti hogy a nihilista az ateizmusban hisz vagyis abban hogy Isten nem létezik.(Tehát ez is egyfajta "hit")


"Valójában az isteni létezést tagadja "

:-O


Ez mit jelent felétek nagy nihilistáknál?

Tagadjátok a genézist a teremtéstörténetet vagy Isten mindenható,mindenekfelettvaló, mindenütt jelenvaló, teremtő voltát a világban?


Újra mondom: Ha ti tagadjátok (Isten létezését)a teremtéstörténetet a helyettes áldozatot, a feltámadást és a második eljövetelt akkor ti nem nihilisták vagytok hanem ateisták.Vagyis hitetlen pogányok akiknek nehéz iga jut már itt a földön is amit vért izzadva kell hordoznotok.

Most akkor megkérdezném: Mi is ez a ti nagy nihilizmusotok?


Hát...

Mindenesetre kivánom neked hogy találkozz az élő Istennel hogy ne kelljen tovább szenvedések közt tévúton vergődnöd a sátán által megkötözve.

2016. nov. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!