Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek gáz ha 13 és fél...

Szerintetek gáz ha 13 és fél éves vagyok,172cm, és 43kg? :OO

Figyelt kérdés
2014. júl. 17. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát eléggé... A három közül leginkább a 13,5...
2014. júl. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 2xSü ***** válasza:

Ez nem annak a kérdése, hogy „gáz”-e, ciki-e, hanem annak, hogy ez egészséges-e vagy sem. A válasz az, hogy nem, ez természetellenes.


A testtömegindexed 14,5.


Lányoknál 13 évesen:

Normális: 17,1-től 22,9-ig.

Sovány: 15,9-től 17-ig.

Erősen sovány: 15-tól 15,8-ig.

14 évesnél az erősen sovány: 15,5-től 16,4-ig.


Ha fiú vagy még rosszabb a helyzet.


Ebben a korban, ezzel a testmagassággal 57-58 kg lenne a normális, te ettől kb. 15 kg-mal vagy lemaradva.


Lásd: [link]

+

[link]

+

[link]


Akárhogy is, a súlyod, magasságod alapján kórosan sovány vagy. Célszerű ezen változtatni, lehetőleg konzultálni egy orvossal, mert ennek oka kell, hogy legyen, vagy szervi ok (betegség, rendellenesség), vagy mentális ok (testképzavar).


Már csak azért is meg kellene ezt lépni, mert a „kóros soványság” szóösszetételben nem véletlenül van ott a „kóros”. A helyzet folyamatos fennállása betegségek kialakulásához vezethet.

2014. júl. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az ilyen kalkulátorok csak csak az átlag körül pontosak. Ha megnézed így is a vele egykorú, egymagas lányok 23%-ánál nehezebb és 45kg az átlag úgyhogy nem hiszem, hogy baj lenne...

Szóval nyugodj meg, ebben a korban teljesen normális:)

2014. júl. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem semmi bajom nincs se betegség, se soványság:S ... Pontosan 45kg vagyok:S Kétlem , hogy lenne valami bajom, nem vagyok sovány :S
2014. júl. 18. 17:22
 5/7 2xSü ***** válasza:

> Az ilyen kalkulátorok csak csak az átlag körül pontosak.


Nem. Ennek pont az a lényege, hogy az átlagtól való „távolságot” méri, azaz megmondja, hogy ha te nem átlagos vagy, hanem más súlyod van, mint az átlagnak, az mennyire sok vagy kevés. Mint kiderült a kérdező fiú.


Kerestem még egy kalkulátort, ez kicsit „megengedőbb”. Ez alapján


Fiúk esetén 172 cm-hez 13 és fél évesen:

49 kg és 57 kg között normális, átlagos a testsúly. A 172 cm-es, 13 és fél éves fiúk 50%-a van ezen súlyhatár között.

46 kg és 48 kg között sovány valaki. Ez azt jelenti, hogy a fiúk 10%-a nehezebb, mint 45 kg és csak 10%-uk vékonyabb.

44 kg és 45 kg között erősen sovány valaki. Ez azt jelenti, hogy a fiúk kb. 5%-a „kövérebb” nála.


A másik táblázat is hasonlót mond. Normális testtömegindex 17,5 és 23,6 között van. A tied 14,5.


> Ha megnézed így is a vele egykorú, egymagas lányok 23%-ánál nehezebb és 45kg az átlag úgyhogy nem hiszem


Ezt honnan olvastad ki? Mindegyikben 5% alatt van.


> Nekem semmi bajom nincs se betegség, se soványság


Ha tényleg betegség, kisebb rendellenesség van a háttérben, annak nem feltétlenül van észlelhető tünete. Az, hogy mondjuk nincs egészen rendben a hormonháztartásod, az nem feltétlenül jár tünetekkel. Az, hogy magadat nem tartod soványnak, az szubjektív, lehet a saját megítélésed is rossz. A mérőszámok meg objektívek.


Az orvos meg figyelembe tud venni más adatokat. Lehet, hogy csak hirtelen nőttél nagyot mostanában, és emiatt nem annyira probléma. De lehet, hogy nem. Ezért van ő, ő tudja mit kell mérlegelni, és mit kell ezekre reagálni.


A soványság által okozott betegségek sem most fognak jelentkezni, és nem is biztos, hogy tünetekkel. Lehet a vérnyomásod, a szívizom erőssége alkalmazkodik ehhez a testtömeghez, és ha nekiállsz hízni, akkor keringési zavaraid lesznek. Nem most, nem holnap, lehet, hogy csak 30 évesen. Lehet az ízületeid nem erősödnek meg eléggé. Nem tudom, én nem vagyok orvos. De a testtömegindex alapján bizony az erősen sovány alatt van a testsúlyod. De te is meg tudod nézni, ki tudod számolni, ki tudod keresni a táblázatból, vagy a kalkulátor esetén te is be tudod írni a megfelelő adatokat.

2014. júl. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 2xSü ***** válasza:
Ja, privátban írtad, hogy hát a fiú osztálytársaid is csak 52 kg-osak. Az már úgy normális. De te nem 52 vagy, hanem 43. Az nem kevés különbség, 9 kg-val, 20%-al kevesebb a 43, mint az 52, ami testsúly esetén tényleg nem kevés.
2014. júl. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De ők egy évvel idősebbek, és megmértem magam 46kg vagyok.. És sokan mondták, hogy 2 hónap alatt nagyon hirtelen nőttem.
2014. júl. 21. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!