Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan változtassak magamon?

Hogyan változtassak magamon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Rendszeresen sportolok, egészségesen táplálkozok (napi szintre kiszámolt kalória, minőségi ételek), nem iszok. Sikerült bekerülnöm egy jó egyetemre pár éve és most ott tartok, hogy szeretnék továbbmenni doktori képzésre és mellette egy másik egyetemet elvégezni. Minden nap fejlesztem magam, könyveket olvasok, nyelvet tanulok és önismereti könyveket is olvasok.

Ami a gondom az az, hogy egyszerűen lenézem azokat az embereket, akik kevesebbet értek el mint én. Nem tudok velük kommunikálni, nem érzem jól magam velük. Próbáltam pozitívan gondolkodni róluk, de nem megy, ugyanakkor az is zavar, hogy nem találok hozzám hasonló, célokkal rendelkező, ambíciózus embereket.

Nem akarok beképzelt lenni, nem akarok sznob lenni, hogy lehet ezen segíteni? Előre is köszi minden választ!



2014. júl. 25. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy bennük nem arra van ambíció hogy mindent elérjenek, hanem hogy elérjenek pár dolgot ami boldoggá teszik őket
2014. júl. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pszichológus segíthet. Felismerted, hogy hiba, már csak ki kell javítani.
2014. júl. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tudod egy ideig én is így voltam, inkább hasonlóan. Nem kell lenézni senkit, ilyenkor gondolj arra, hogy ha mindenki azt csinálná amit te, akkor ki szolgálna ki az étteremben? Ki építené meg a házadat? Ki rakná össze a kocsidat? Igen, amit ők csinálhatnak megtanulható hamar és egyáltalán nem elméleti szintű, de ha ők nem lennénk, akkor neked kéne ezeket csinálni és nem foglalkozhatnál azzal, amivel szeretsz. Szóval ilyen értelemben neked még jó is, hogy nem olyan mentalitásúak, mint Te. Most kezek ám én is rájönni, hogy nem minden a szakmám körül forog. Igazából a valóságban de, de a hétköznapokban nem. Elején annyira szerettem volna mindenkinek mesélni meg minden, de a kutyát nem érdekli. Köznapi emberek nem foglalkoznak ilyenekkel, csoporttársak tudják, maximum ismerettejszertőként lehetne ezekről beszélni, de az meg megragad a TIT-es színvonalnál. Szóval a tanár a frankó erre a célra.
2014. júl. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Srapnel ***** válasza:

"Ami a gondom az az, hogy egyszerűen lenézem azokat az embereket, akik kevesebbet értek el mint én."


Egy részük viszont boldog, te meg nem. Máris többet értek el, mint te.

2014. júl. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem mindenki a boldogságra törekszik és maga a boldogság fogalma is relatív. A hsz-ed első részével egyetértek, de a második így kijelenthetetlen.
2014. júl. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Attól még hogy van egy problémám, amit felismertem és szeretnék rajta változtatni, nem vagyok boldogtalan vagy szomorú. :)
2014. júl. 26. 11:53
 7/7 Srapnel ***** válasza:

"Utolsó, nem mindenki a boldogságra törekszik és maga a boldogság fogalma is relatív."


Nem olyan bonyolult az. Az emberek többsége meg tudja mondani, hogy egy adott pillanatban, vagy az idő nagy részében boldog-e. A szerelem fogalma is komplex és relatív, de mégis általában meg tudják mondani, hogy szerelmesek-e.


Kérdezőnek. Összességében nem igazán érthető, hogy mi is konkrétan a kérdés. Ha nem akarsz beképzelt lenni, akkor ne legyél az. Ne viselkedjél úgy. Ennyi.

2014. júl. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!