Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jobban érdekelnek mások, mint...

Jobban érdekelnek mások, mint saját magam, és ez gyakran bajt hoz rám. Hogyan változzak meg?

Figyelt kérdés

Már kiskoromban is mindig azt néztem, hogy a barátaimnak mi és hogyan jó, azt játszottuk, amit a játszótársaim akartak, nem azt, amit én; oda mentünk, amit mások javasoltak. A baráti találkozók időpontját mindig én igazítom akkorra, amikor nekik jó, pedig sokszor nehéz megoldani. Ha a barátnőmmel hazamegyünk a suliból, mindig megvárom vele a buszt, pedig utána nekem sokat kell várnom egyedül a saját buszomra. Ha valakivel valami bajom van, sose szólok neki, nehogy megbántsam. Már rájöttem, hogy sokszor emiatt szívom meg nagyon, és próbálok leszokni róla, de nem megy. Pedig sokan mondták már, hogy ha ilyen maradok, soha nem fogok tudni érvényesülni. Nem akarok teljesen megváltozni, csak annyira, hogy ne féljek megmondani, ha valami nem tetszik. Mit tegyek?

18/L


2010. jan. 11. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam, de én azért mert nem sok barátnőm volt, most sincs egy sem , ezért örültem ha beszélgethetek valakivel. Pedig az életben a felnőttek mind csak a saját javukat nézik, a másikat letiporják de ők legyenek az elsők..., ne hagyd magad.
2010. jan. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem szabad hagynod magad,igy kissebbseg erzeted tamadhat,neha meg kell tanulni nemet mondani.Mindenkinek egy elete van,es nem azert szulettel h mindenkinek felelj meg.Szerintem ez neveles kerdese is,mert tul lelki ismeretesnek nevelhettek.
2010. jan. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez csak úgy megy ha megmersz szólalni és igenis megmondod, hogy bocsi nem várlak meg attól még úgyanúgy a barátja vagy, és nem fogják elrabolni sem. És ha valami nem felel meg mond meg talán megsértődnek de ha normálisan mondod és poénosan veszed akkor nem lesz gond. Mi lesz így belőled? Mindenki jól kihasznál és majd te szívod meg még ennél is jobban. Úgy hogy hajrá!!!
2010. jan. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megbántani, de ezt nevezik úgy, hogy lúzerség.

Érdekérvényesítő képesség hiánya.


Sarkára áll, pofa kinyit, határozottan lép fel, és máris változni fognak a dolgok :)


20/F

2010. jan. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez nálam is így van sajnos! :(((
2010. jan. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a kérdésed minden egyes betűje igaz rám!!!! Én is rájöttem, hogy csak én tehetek mindarról, ami körülöttem zajlik. Én mostmár magabiztos vagyok, nagyobb a szám, és nagyon jó érzés.
2010. jan. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!