Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez micsoda és mit tudok tenni...

Ez micsoda és mit tudok tenni ellene? SOS!

Figyelt kérdés

Nem tartom magam csúnyának, tisztában vagyok az adottságaimmal és a képességeimmel, de ezt inkább csak tudom, nem érzem. Nagyon sok dolgot nem merek megtenni, mert úgy érzem nem sikerülne, csak a kudarcra tudok gondolni. Ideges vagyok, ha emberek közé kell mennem, ha beszélnem kell valakivel. Ha megbámulnak az utcán, csal arra tudok gondolni, hogy miért nézhetnek? Biztos valamibaj van velem. Nem merek belevágni új dolgokba, állandóan kalapál a szívem, ha bármi feladatot el kell végeznem. Ha alkoholt iszom, akkor ki tudok kapcsolni, egyébként nem. Voltam pszichiátrián és pszichológusnál, kevert szorongásos zavart állapítottak meg még pár éve. De ez más, sokszor olyan miatt is ideges vagyok, hogy a barátaimmal találkozom. Ha valaki rosszul lesz a közelemben, akkor én is, állandóan olyanok járnak a fejemben, hogy mi bajom lehet, mikre nem vagyok képes. Nem merek elmenni dolgozni sem, főleg ha sok emberrel kell foglalkoznom a munkám során, mert nem hiszem, hogy képes lennék a feladataimat rendesen elvégezni. Állandóan ellenőrizgetem önmagam, sokszor a véleményemben sem vagyok biztos... Régebben agresszív voltam, próbáltam felülkerekedni másokon, ez mostanra megváltozott, kerülöm a konfliktusokat. Van, hogy olyan alapvető dolgok miatt izgulok, hogy el kell mennem a postára vagy vásárolni, az orvoshoz. Nem is nagyon járok el itthonról... Segítsetek, mi történik?

17/L


2014. júl. 31. 15:46
 1/2 szántóvető ***** válasza:

"Régebben agresszív voltam, próbáltam felülkerekedni másokon, ez mostanra megváltozott"-beletörődtél az alárendelt szerepbe.ez nagy baj hiszen felnőtt leszel lassan,dolgoznod kell,a munkahelyeden fel fognak falni a kollégáid.megsemmisítenek ha hagyod magad.

pszihiáterhez járnod kell tovább.

én azt mondom hogy a küzdősport fog a legjobban segíteni.pofonokat adsz és kapsz,ez meg fog keményíteni és magabiztos leszel.kezdj is el rögtön valamit.karatét vagy sokkal inkább boxot.már holnap.

2014. júl. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 szántóvető ***** válasza:
még annyit hogy ennek semmi köze ahhoz hogy szép vagy-e vagy csúnya.
2014. júl. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!