Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha az embert figyelik, nézik,...

Ha az embert figyelik, nézik, bámulják, függetlenül attól, hogy a néző a háta mögött van, érzi. De honnan?

Figyelt kérdés

Hogy tudja az ember érezni azt, ha valaki nézi? Nyilván én is éreztem már, de más az, ha a szemem széléből homályosan látom, hogy valaki néz, az érthető, de ha a hátam mögött van/ hátam mögött néma csendben követ, hogyan érzi meg az ember?

Van ennek valami pszichológiai / biológiai / bármiféle tudományosabb magyarázata?



2014. aug. 12. 22:50
 1/4 anonim válasza:
Én is mindíg megérzem. Engem is érdekelne a magyarázat.
2014. aug. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van: szuszog az illető, és ezt érzed meg.

Kamerán keresztül pl. akkor sem érzed meg, ha 5 cm-re van tőled - viszont, ha odaáll az ágyadhoz, akár álmodból is felébredhetsz.

2014. aug. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Olvastam régebben olyan kísérletről, ahol az ember elektromágneses terét vizsgálták. A kísérlet abból állt, hogy két egymástól teljesen elszigetelt, egymás mellett lévő szobában két ismeretlen embert helyeztek el és mindkettőre egy olyan sisakot tettek, amelyek ugyanolyan EM teret gerjesztettek. Sötét volt mindkét szobában és az egyik embernek fényt villogtattak különböző helyről, közben érdeklődtek a másik embertől észlel-e valamit? A válaszaiból az derült ki, hogy homályos fényességet látott a "szemében" azokon a helyeken, ahol a másik szobában villogtattak. Tehát a kísérlet eredménye, hogy az egyik ember EM tere képes volt valamilyen szintű zavart hozni a másik ember észlelésében. Nem tudom ennek mennyi az igazságtartalma, de fizikából ismeretes, hogy az elektromágneses hullámok képesek energia, impulzus és anguláris momentum továbbítására, így én ezt nem tartom feltétlen kitalációnak, bár alá nem írnám ennek a dolognak az érvényességét sem.
2014. aug. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
2014. aug. 22. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!