Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy mondjam meg neki, hogy...

Hogy mondjam meg neki, hogy nem kedvelem?

Figyelt kérdés

18/L vagyok és osztályomban van 2 csaj akikkel szünetekben együtt lógok. Az egyikkel nagyon jóban vagyok, de a másik... Nem szereti senki sem az osztályból, én sem, de nem mutattam ki neki. Próbálok mindenkivel jóban lenni, és talán ezért lehet, hogy rámszállt. Mármint állandóan követ, és mindig ott terem, ahhol én vagyok. Az a gond a csajjal, hogy 1. nem szól semmit, de tényleg, bármit kérdezek tőle, igen/nem, de semmi egyéb, feleléskor inkább kéri az egyest, mintsem meg kéne szólalnia. 2. Rettentően ostoba. Nincs saját gondolata, véleménye, semmi értelem nem szorult bele. 3. próbál úgy viselkedni mint a "menő csajok" myvipje tele "cuppogós vécétükörbepózolós" képpel, de ez annyira nem ő, kiírja hogy "retrogirl", meg "plázacica" msnre, amikor max 2x ha volt plázában mert suli után rögtön hazamegy. 4. Rettentően büdös. Nincsenek rossz anyagi körülmények közt, félévente új telefont kap (legújabbak közül), de idáig a három év alatt 2 nadrágban és 4 blúzban láttam összesen. Amit tesinél néha csak ráveszi a tesipólót. Hajatmosni, meg fürödni nem tudom, hogy max heti 1x szokott, mert péntekenként már el lehet pusztulni mellette.

Hogy mondjam meg neki, hogy idegesít? Nem akarom megbántani sem, szóval nem tudom, hogy mit tehetnék.


2010. jan. 13. 20:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs saját gondolata, véleménye, semmi értelem nem szorult bele."

attól még, h nem mondja el a gondolatait, nem biztos, h nincsenek.


te most amúgy ahhoz kérsz tanácsot, h hogyan rázd le???

miért nem próbálod kideríteni, h mi van a háttérben, h miért ilyen?

aztán megmondhatod neki nyíltan(de négyszemközt) a "szabályokat". pl ha nem fürdik, ne üljön melléd, stb.

és ha nem tartja be, akkor nem érdemli meg a barátságod, de ha igen, akkor sikerült segítened egy embernek.


22/F

2010. jan. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
takarodj már büdös nyomorék^^
2010. jan. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg otthonról hozta ezeket a rossz szokásokat,nem sokat törődhettek vele a szülei. Önhibáján kívül ilyen,sztem ne fordulj el tőle m te lehetsz az egyetlen akire számíthat! Én a helyedben +mondanám nyíltan és őszintén,de tolesánsan,empatikusan ezt
2010. jan. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De, hidd el 3 év alatt rá lehet jönni h mennyire ostoba egy ember. Tavaly meghalt egyik osztálytársunk, majdnem az egész osztály megjelent, ő nem, és nem azért mert nem szerette, hanem mert eszébe nem jutott, hogy talán mégis el kéne jönni. Orvos akar lenni, azért mert én és a másik barátnőm akit említettem hogy nagyon jóban vagyunk is orvosira készülünk (persze nem ugyanazt akarjuk csinálni) de ő bioszból is úgy négyes, hogy minden dogát kipuskázta, és kémiából is épphogy hármas. El lehet mondani hogy minden másból jobb (puskával természetesen) de nem meri felválalni. Nem mer megmozdulni sem, képes 45 percig mozdulatlanul ülni és engem nézni... És ez idegesít a legjobban. Néz, néz, néz, de nem szól semmit.
2010. jan. 13. 21:52
 5/12 A kérdező kommentje:
A családi háttere sem rossz. Család egyben van, nagyon sok közös kép kint, mindig az anyja mellett látom ha megy a városban, az anyját mindenhova elhozná. Bár az anyjával nem beszéltem sokat, de elég közvetlennek és kedves nőnek ismertem meg. Bár az is elég fura. Még 9. év elején felvett msnre. Mármint a csaj, de akkor még nem volt saját msnje, és az anyjáén írt. De most már külön msn címük van, és azt látom, hogy az anyja egész nap msnen fent van, neve előtt+ után szivek, meg olyan képek amiken ő van rózsaszín háttérrel meg iyen-olyan effektekkel. De még sorolhatnám ezt is. Ebből azt akartam kihozni hogy nem a családi szeretethiány az oka.
2010. jan. 13. 22:04
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg valami mentális gond van ezzel a lánnyal.


Ismerek olyan embereket, akik totálisan nem képesek elfogadni önmagukat valamilyen okból, ráadásul ilyen-olyan lelki problémákkal küzdenek.

Az, hogy a lány nem szól semmit, azt jelenti, hogy valószínűleg tényleg nagyon buta, bár ennyire buta mégsem lehet senki sem, hacsak nem egy növény... vagy iszonyatosan gátlásos. Ez utóbbira utal az is, hogy tesin nem vetkőzik le.


A myvipes-képes "menővagyok" dolgot is meg lehet érteni. Szerintem így próbálja másnak mutatni magát, mint ami valójában, mert azt hiszi, így majd talál társakat, jobban elfogadják őt.

Gondolom társaságot keres melleted, mert nincsenek barátai, legalábbis a leírtak alapján erre tudok következtetni.


Msn-en milyen? Milyen a stílusa? Igenen és nemen kívül tud mást mondani?



/Esetleg ars poetica szinten komolyan vette, hogy "ne fürgyé le!" :))/

2010. jan. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ha vki nem szól semmit,az nem azért van mert buta,hanem azért m nagyon visszahúzódó,de ebbe ne menjünk bele (egyébként egy pszichológiai betegség). Te meg sztem nem ismered egyáltalán annyira a lányt,h megmond milyen a családi háttere...
2010. jan. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Most az h látod anyukáját msnen + utcán,nem tudhatod milyen ember,bár nincs is közöd hozzá. Ha ennyire nem vagy képes együttérezni,+legalább próbálni beszélni vele,tényleg ne barátkozz vele,m lerí minden szavadból h nem szereted őt.
2010. jan. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azért szerintem lehet látni, hogy milyen a családi háttere, amikor minden eseményre magával cipeli az anyját, meg vipen minden 3. képén együtt vannak, az biztos nem azért van mert halálra veri. Az meg hogy ostoba, arra már példát is írtam, de ennél jóval többet is tudnék, hisz minden nap látom. És igen, nem akarok vele barátkozni, nem hívom sehova, levegőnek nézem, de akkoris állandóan engem néz, és mint egy árnyék követ. És mint kérdés is tükrözi, nem tudom sehogy sem lerázni, mert nem akartam a képébe vágni, hogy egy ... Ezért kértem itt segítséget.
2010. jan. 15. 23:55
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Hát akkor sztem neki kellene észrevennie magát,h már nem akarsz vele barátkozni és mi lehet ennek az oka... Neki is lehetne lépéseket tennie,h megtudja mi a baja vele másoknak,de azt nem tudom h lehetne őt rávezetni ha eddig sem tűnt fel neki..
2010. jan. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!