Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak? Tanulni szeretn...

Mit csináljak? Tanulni szeretnék. Mindent tudni akarok!

Figyelt kérdés

Turizmussal foglalkozunk, ami egéssz jól megy, van egy éttermünk is! Bátyám pincér, én szakácsnak készülök! Édesapám azt szeretné hogy ha befejeztem a közép iskolát (2 év mulva), utánna menyek el dolgozni néhány honapot más éttermekbe hogy legyen gyakorlatom, és utánna itthon dolgozzak! De engem minden nagyon érdekel (mindenféle biologiai, elektro. tudomány, az informatika, univerzum (csillagok, bolygok), fizika, kémia...). A történelem és a mult nem anyira kelti fel érdeklődésem! de ezen kivül mindent tudni akarok!

Tudom hogy tanulni kell erre. Ezért is akarok tovább tanulni! Nem voltam/vagyok jó tanuló, de ami nem érdekel azt nem fogom megtanulni. pl matekbol 5-söm van, érdekel és szeretem! egész nyáron az internetten forumokat olvastam, programozni tanulok.

Még legalább 10 évet tanulni szeretnék, és akkor ha sokkal többet tudok, eldöntöm hogy mivel szeretnék igazán foglalkozni! Mert az a baj hogy nem tudom mit akarok, vagyis hogy érhetem azt el. mert van egy szép kis álmom, de ahoz sokminden kell (főleg pénz, de az minden máshoz is kell). A tőzsde is nagyon érdekel, hogy sok pénzt tudjak szerezni! Az elkövetkező 15-20 éven mulik az egész életem, és gyerekeim élete is!

Van egy fő, nagy álmom, amibe hiszek, de akinek elkeztem mondani, 1. mondat után lehülyézett. Vagyis ha azt sikerül elérnem minden ember tudni fogja a nevem!

Ha itthon maradok, testvéreimmel csináljuk a családi válalkozást, akkor megsem probálom elérni az álmomat!

Mi értelme van az életnek ha nem azt csinálom amit, és ahogy akarom?

Én olyan vagyok hogy mindig csak menni, előre törni, tapasztalatokat szerezni, ismerkedni, tanulni!

Nem tudnék egyhelybe ülni.



2014. szept. 13. 17:10
 1/5 anonim válasza:

Ha most a te helyzetedben lennék, követném az álmom. Nem számít, mások mit mondanak. Az emberek nem mernek álmodni és nem akarnak dolgozni az álmaikért, s le akarják húzni azokat, akik kilógnak a sorból. Ez egy pszichológiai törvényszerűség, ezen ne lepődj meg. Az számít, hogy te tudod és érzed, hogy mit akarsz (persze ne legyen azért teljesen irreális álom). Meg kell szoknod, hogy konfrontálódni fogsz, de neked az a dolgod, hogy azokat az embereket találd meg, akiknek kb. ugyanaz az álmuk, és azokat, akik segítenek neked. A szüleidnek meg kell érteniük, ha te más utat akarsz járni. Egy jó tanács: nem kell mindenkinek kiteregetned az álmod, sőt ha még távoli, inkább óvni kell.


Viszont nem tanulhatsz "mindent" meg kell hogy találd azt a szűkebb területet, amire fókuszálsz. Abba az irányba érdemes fordulni ami a képességeiddel és érdeklődési köröddel megegyezik (s a trendeket is érdemes belekalkulálni).


Amíg befejezed a képiskolát még gondolkozhatsz azon, hogy valójában mit is akarsz.

2014. szept. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem gondolod, kérdező, hogy egy kicsit telhetetlen vagy? Mindent nem tudhatsz. Mondhatja bárki, hogy "minden lehetséges, csak követned kell az álmaidat" dumát, de akkor is majdnem biztos, hogy nem leszel polihisztor. Az egészséges szinten már rég túlment a törekvésed, és ez nem egy embernek fog majd az agyára menni az életedben. És ezt csak a te érdekedben mondom.
2014. szept. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*Mondhatja bárki a "minden lehetséges, csak követned kell az álmaidat" dumát
2014. szept. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, és a kérdésedre válaszolva:

Tanulj! És tudj mindent!

Majd meglátjuk, mire jutsz.

2014. szept. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Lehet félre értetted, nem szó szerint értettem a "mindent tudni akarok".

Ez alatt azt értem, hogy tudjak beszélgetni bárkivel bármiről, hogy ne legyek buta, aki csak a piárol és bulizásrol tud beszélni!


És köszönöm, először hallom a "polihisztor" szot. Azonnal utánna is néztem a jelentésének ( [link]

És kb avval tudom összehasonlítani mint amit az iskolába használnak "stéber", ezt is gunyolásra használják, bár nem értem miért baj ha valaki sokkal okosabb mint a többi, sokkal többet tanul?


A "Az egészséges szinten már rég túlment a törekvésed," mondtatodat nem teljessen értem!

2014. szept. 14. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!