Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek mire utalhat a...

Szerintetek mire utalhat a kígyók iránt érzett utálat?

Figyelt kérdés

Természetes, hogy az ember tart a mérges állatoktól, nem szereti őket, hiszen veszélyeztetik az életét. Nem rajongok a skorpióért és mérges pókokért sem, mégis a kígyók akár képen látva is képesek indulatot kiváltani belőlem. Egyszerűen undorítónak és gonosznak látom, érzem őket. Sokszor álmodok azzal, hogy megölök egy kígyót, és nagyon jó érzés, szívesen ölnék kígyót a valóságban is. (Tudom, hogy akkor elszaporodna a mindenféle mittudoménmi, és ők is Isten teremtményei, én mégis rühellem őket).


Szerintetek lehet ennek valami mélyebb lelki alapja, vagy egyszerűen beteg az agyam? :D



2014. okt. 4. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Ősi állati ösztön, az emberszabású majmok is félnek a kígyóktól.
2014. okt. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem ősi ösztön, mert akkor a kicsi gyerekek, akik még soha nem láttak kígyót, félnének tőle. De voltak olyan kísérletek, h kisgyerekek kezébe kisebb kígyókat adtak, és nem féltek tőle, elvoltak vele. Csak a társadalom, vagy a szülők nevelik belé, hogy később féljen tőle, pl azt mondják hogy vigyázz megharap, meg h mérges, holott M.o-n csak a keresztes és a rákosi vipera a mérges kígyók, azok is kis területen élnek, tehát nem nagy az esélye hogy összefutsz vele, ráadásul ha nem piszkálod, ők is inkább menekülnek, mint támadnak. A legtöbb ember azért fél a kígyóktól, mert tudatlan birka, mindenkinek mindent elhisz, pl nem tud megkülönböztetni egy ártalmatlan vízisiklót egy viperától, és inkább megöli az amúgy védett siklót (M.o-n minden hüllő védett, csak mondom :))... Meg hogy a mesékben a kígyó a gonosz, a sátán meg ilyenek, és valami félreértelmezett "szent könyv" miatt félnek ezektől az amúgy gyönyörű állatoktól, és erre magadtól is rájönnél, h nem kell tőlük félni, meg ilyenek, ha csak 5 percig a kezedbe fognál mondjuk egy kis királypitont, vagy bármilyen más nyugodtabb kígyót. Hidd el, volt ismerősom aki így gyógyult ki a kígyófóbiájából, és azóta ő is tart kígyókat, pedig régen rájuk se bírt nézni (képen se). Ja és ha az én véleményemet kérdezed: egyszerűen beteg az agyad. Nem sértés, de tényleg, ha egy ártatlan és ártalmatlan állatot csak azért, mert nem tetszik, meg akarsz ölni, az nem normális.
2015. nov. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Volt már a kezemben piton, hihetetlenül undorító a tapintása, bár valóban nem bántott (még a nyakamban is volt, vagánykodni akartam egy csajnak :D ) a víz kivert, és kiver még most is a gondolatától. És bár vagy öt percig szorongattam azt a gusztustalanságot, továbbra is azonnal kiikszelek egy oldalt ha meglátok rajta egy kígyót.
2015. nov. 28. 14:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Oké, csak egy kérdés. Ha utálod/nem bírod elviselni/félsz tőle/stb. miért akarsz vele vagánykodni?? Aki tériszonyos, az nem fogja pl Eiffel-toronyban készült szelfiktől menőnek érezni magát :D

"Természetes, hogy az ember tart a mérges állatoktól" Ja. Nem minden kígyó mérges. Pl. gabonasiklóval mi a bajod? A disznóorrú sikló meg oké, hogy mérges, de kb olyan erős a mérge mint a darázsnak, tehát nem veszélyes hacsak nem vagy rá allergiás.

2015. dec. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A gabonasikló ugyanolyan undorító, mint a parlagi vipera. Engem nem érdekel, hogy mérges, vagy nem mérges ha tekergőzik és nyújtogatja a nyelvét akkor a k5rva anyját. :D
2015. dec. 3. 00:49
 6/6 A kérdező kommentje:
Vagánykodni meg azért akartam vele mert 10 éves voltam :D
2015. dec. 3. 00:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!