Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mennyire gáz az, hogy 17...

Mennyire gáz az, hogy 17 évesen nem tudok ilyen alapvető dolgokat?

Figyelt kérdés

Rengeteg mindennapi dolgot nem tudok, leginkább a történelem, politika és a vallás témakörben. Egyszerűen nem érdekel, sohasem foglalkoztam vele. Pl. most voltak (vagy vannak?) ezek a választások, amikről konkrétan semmit sem tudok. Nem tudom kik, minek, miért indulnak, hogy mi lett a végeredmény. Ha valaki megkérdezi, ki a miniszterelnök, még arra sem tudnék olyan választ adni, amiben biztos vagyok. A gazdaságról sem tudok szinte semmit. Vagy például a mai napon tudtam csak meg, hogy kik a pogányok.

Ezeken a témákon kívül is akad pár dolog, amit általában a velem egykorúak azért már jobban tudnak. Ilyen a főzés, sütés (én örülök, ha egy rántottát összedobok), vagy mondjuk a mai zenékről sem tudok sokat, mert nem szeretem őket, nem érdekelnek. Rockot, punkrockot hallgatok, tojok a mai divatzenékre. Csomószor van, hogy beszélgetnek XY énekesről, aki ennyire meg annyira híres, a csapból is a dalai folynak, én meg a nevét sem hallottam még.

Tudom, attól, hogy nem érdekelnek, még tájékozódnom kéne a nap mint nap történő dolgokról, de az az igazság, hogy egyszerűen nem akarok. Ez nagy baj?

Illetve van még néhány olyan dolog, amihez talán túl idős vagyok már. Egy példa a sok közül: mindig anyukámmal járok orvoshoz, be is jön velem a rendelőbe, helyettem beszél. Nem arról van szó, hogy egyedül nem menne, magam is boldogulnék, csak hát.. nem is tudom, miért van így.

Ti mit gondoltok ezekről a dolgokról?

17/L


2014. okt. 15. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Én 40 éves vagyok és még mindig nem érdekel se a tröténelem, se a politika, se a vallás és a gazdaság sem. Egyszerűen nem fogja az agyam. Ami szerintem nem túl jó, de ez van. Ettől függetlenül normális, értelmes embernek érzem magam. A térképek viszont órákig letudnak kötni és 3 nyelven beszélek.

Én is a rock-ot szeretem, így a populáris zenéhez nem értek. Főzni viszont megtanultam, de azt is későn.

2014. okt. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
a politika engem se erdekel,a torihez hozza tudok szolni,a vallas ha kerdeznek,ha tudok valaszolok,ha nem nem,vitakba ugyse megyek bele mert nem vagyok magabisztos ezekbe a dolgokba.probalj altalanos valaszt adni.fozest,sutest megtanulod ha rasorulsz mint en,azert eroltesd meg magad kicsit.a zenekkel ugy allok mint te,a divat,hat csak akkor kovetem ha tetszik es elonyos ram.ilyen vagyok akinek tetszik jo,as elmehet a p.................................
2014. okt. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az hogy nem érdekel a töri,politika,vallás nem baj, de azért van ami az "alapműveltséghez" tartozik. Azért azt tanuld meg, hogy ki a miniszterelnök meg a köztársasági elnök. A többi nem kell.

Törit még tanulsz, szóval ha érdekel ha nem tudnod kell.

A vallás meg megint ha tudod, hogy van katolikus meg református már jó vagy.

Az hogy nem hallgatod ezt a mai tucat zenét csak a te javadat szolgálja, szóval meg ne változtasd más kedvéért az ízlésedet.

Elég fiatal vagy még ahhoz, hogy profi szakács legyél. Majd idővel úgyis elkezdesz főzőcskézni.

Viszont a vége kicsit gáz már ne is haragudj. Azért egy 17 éves lány tudjon már elmenni az orvoshoz egyedül meg tudja elmondani hogy mi a baja. Nem támadásnak szánom, de önállósodj egy kicsit. Nem ismeretlen helyre mész. El tudsz egyedül is menni. Ott aztán tuti nem lesz semmi bajod.

2014. okt. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Szia! Szerintem egyáltalán nem gáz egyik sem, nem létfontosságú, hogy a hirességeket fujjuk vannak nálluk ezerszer fontosabb dolgok az életben, ők azt sem tudják, hogy a világon vagyunk. ..:) fozni azt mondom hogy ugyis megfogsz meg tanulni, az meg hogy anyud kiserget szerintem addig a jo amig van aki elkiser egyaltalan nem ciki! :).En 18eves lany vagyok de anyum nelkul ensem mennek orvoshoz vagy hivatalosabb helyekre szoval nem vagy egyedul:)
2014. okt. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Talán össze is függ a két dolog, kicsit burokban élsz. Sok dologról én sem vagyok tájékozott kellően, és tanulni mindig lehet. Viszont a hétköznapi, gyakorlati dolgok elsajátítása az önértékelésed miatt is fontos. Ha már elkísér anyukád, ne hagyd, hogy be menjen, azt meg főleg ne, hogy helyetted beszéljen, valami önállóságot már kezd el kivívni magadnak, mert így 30 évesen is otthon fogsz lakni.
2014. okt. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Egyáltalán nem gáz, mindenki azzal foglalkozzon ami érdekli, 17 évesen én is szartam ezekre a dolgokra, illetve még most is, a politikával meg nincs is miért foglakozni.
2014. okt. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
2 évvel vagyok nálad idősebb, nem vagyok nagyon benne a politikában, nem értek hozzá, de megpróbálok utána járni a dolgoknak. Sajnos nem elég "érett" hozzá az agyam még, vagy nem tudom. Viszont az, hogy nincs egy alapvető műveltséged az ciki, az hogy mit szeretsz az meg teljesen a te magándolgod, hogy milyen zenét hallgatsz, és hogy a mai populáris előadókat nem ismered, ne ez legyen a legnagyobb baj. Önállósodj, ennyi idősen ne édesanya tegye meg helyetted a dolgaidat, nem mindig lesz melletted hogy elmondja a dokinak a bajodat helyetted. Gáz.
2014. okt. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ne amiatt változtass valamin, mert " gáz " vagy sem. Arra gondolj, hogy a saját fejlődésed számára és az életedben való szerepének számára mennyire fontos és releváns adott tudás.


Téged nem érdekel a politika, de ebből ered később a struccpolitika ( játékos a magyar nyelv ) és a " teszek mindenre, nem akarok tudni semmiről " világnézet lesz az, amely majd meghatároz téged és még sok más fiatalt, akik hozzád hasonlóan nem akarnak tudomást szerezni arról, ami körülöttük zajlik, azt gondolván, hogy ezzel okosan kiveszik a részüket az " úgysincs mit tenni, felesleges tudni " stílusból. Azért ez inkább a kényelem , a trehányság és a tudatlanság képviselete, és véleményem szerint nincs egy ország népe azzal beljebb, ha mindenki elvonul egy elefántcsonttoronyba és nem vesz tudomást arról, ami körülötte zajlik.


A történelem és a politika is kapcsolatban áll egymással, a történelem ugyanis az emberiség és annak különböző ok-okozati összefüggéseiről ad képet, amelyet végigtanulmányozva sokszor tanulni lehetne a múlt hibáiból, de ismételten a tudatlanság, az érdektelenség és az ítélőképesség hiánya az, amely miatt a történelem haszna egyenlő a nullával, legalábbis a társadalom jelentős részének.


A vallás az egyetlen témakör, amelyre nézve azt lehet mondani, hogy manapság épp az alapvető szintet érdemes elsajátítani ( azért, hogy bizonyos fogalmad legyen róla, mert a vallásnak is számos kapcsolata van politikai és történelmi testvéreivel is ) , de túlzottan belemenni már hátrányos, mintsem előnyös, kivéve ha valakit nem érdekel különösképpen ez a témakör.


Főzés, sütés - ezek környezetfüggő dolgok és amíg az életed olyan, hogy megtudsz élni a konyhai tudásodból, addig használd az időt olyan dolgok tanulására, amelyekkel valóban többre mész. Nem mintha a főzés nem volna alapvető dolog, de az idők változnak, és ma már valóban az alapvető szükségleteket szolgálja a főzés, nem pedig olyan hagyományos elvárásokat, amelyek régen voltak : a dédnagyanyáink minimális kötelessége az volt naponta, hogy háromfogásos ebédet, emellett bőséges reggelit és vacsorát készítsenek a család számára; mi viszont egyetem/karrier mellett nagyrészt a praktikus módszereket válasszuk, ezért nem babrálunk húsleves és aranygaluska készítésével.

Ez érthető, elfogadható és egyértelmű.


A zenei kultúrádat érdemes fejlesztened. Most azért nem találod értékesnek, mert még nem ismered. Idővel viszont ráfogsz jönni, hogy a zene valójában akkor létezett, amikor te még nem léteztél és igazán üdítő élmény lesz felfedezni ezt.

2014. okt. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi gond ezzel. Én is ilyen vagyok, pedig lassan 20 leszek. Engem nem érdekel a töri, a matek (mondjuk ez eleve nem menne), a mondatelemzés, a művek értelmezése, stb. De ettől ugyan olyan értékes emberek vagyunk mint mások.
2014. okt. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!