Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek én fogom fel...

Szerintetek én fogom fel rosszul a dolgot? Kötelező "imádni" a párod exét, csak hogy ne tűnj rossz fejnek?

Figyelt kérdés

Szóval a párom 5 éve együtt volt egy lánnyal két évig, első szerelem volt, nagy érzések, nagy fájdalmak, stb.

A lánnyal sok közös barátjuk maradt (akik most ugye az én barátim is két éve), ha személyesen találkoznak a barátommal, akkor nem szólnak egymáshoz, max. írnak szüli-névnapokra (inkább a csaj), stb. Engem ezért az elején (is) evett a fene, mivel amikor mi elkezdtünk járni, hirtelen sok buliba meg lett hívva a párom évek után... valahogy kiráz a hideg a csajtól, idegesít, hogy egy társaság vagyunk, ő Ms. Népszerű, mindenki isteníti, ezért is rossz érzés az egész. A barátom elmondta, hogy ne legyek rá féltékeny, mert ezerszer érettebb a mi kapcsolatunk és sokkal jobban szeret, mint azt a lányt szerette. Gyűlölte anno, mert megcsalta őt, de most már semleges neki a csaj teljesen.

De akkor miért nem tudok túllépni rajta? Egyszerűen ha meglátom valahol, sírni tudnék. Múltkor a közös haverunk meghívta őt is egy sütögetős buliba, ahol egy asztalnál ültünk, elbeszélgettünk kulturáltan, mindenki azt mondta le a kalappal előttem, mert ők pl. nem tudnának elviseli ilyen helyzetet, de akkor miért oktatnak ki mindig, hogy ne bántsam, mert jófej csaj, stb? Mert továbbra sem titkolom, hogy kínosan érint a társasága és nem kedvelem, ez tény.

Volt már ebből konfliktusom (pár napja is), hogy olyan ember előtt "szidtam" aki kedvelte és kellemetlen volt, de Istenem... muszáj, hogy mindenki szeressen mindenkit? Sajnálom, de ex, aki eleinte folyamatosan írogatott a páromnak, minek imádjam?

Viszont néha lelkiismeret furdalásom van, hogy ellenséges vagyok vele, holott nem akar tőle a párom semmit az ég világon és csak magamat járatom le, mivel ő úgyis ismertebb és népszerűbb a környéken, mint én, én jövök ki szarul az egészből úgyis.


Hogyan lehet ezen túllépni? Szerintem egy ilyen viszonyban mindig lesz tüske az ex iránt, nem? Lehetnék érettebb, de szerintem az én önbizalmammal van simán a gond.


25L


2014. okt. 27. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Én rühellem a párom exét. Meg tudnám fojtani, és ha írogatna a páromnak, lehet meg is tenném. Ennyi. Nem kell szeretned, minek kéne? Kit érdekel, hogy mások szerint jófej? Azért mégis őt dugta (már bocsánat) a párod két évig (egyébként nálam szintén ez a helyzet, első szerelme volt a páromnak és két évig.. piszkosul féltékeny vagyok mert úgy érzem őt jobban szerette), tehát természetes hogy nem akarsz a közelében sem lenni. A párod egyszerűen ne beszéljen vele, szülinapkor meg karácsonykor se, ennyi. Ha meg együtt vagytok buliban, sz**rja le. És így fair. Gondolom te sem bújsz még az exed s**ggébe (ha van). Ex az ex, nincs olyan hogy barátság az exxel, abból mindig valami más jön ki, főleg ha első szerelem...
2014. okt. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
keressetek új barátokat, a párod régi barátaival ne találkozzatok, alakitsatok ki 1 új baráti kört. A volt közös barátokat mellőzétek. Neked nem kell találkozni 1 párod régi közös barátaival, a párodnak mond el hogy nem akarsz velük találkozni, ha ő akar, menjen velűk bulizni de te maradsz otthon, idővel majd elmaradnak ezek a volt közösbarátok. így nem kell a lányról hallanod .
2014. okt. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az előzőekkel ellentétben nem erőltetném, hogy kerítsetek egy garnitúra új barátot, mert azt viszont a párod nem fogja csak úgy lenyelni. A leírtak alapján nincs okod féltékenykedni, viszont úgy tűnik, mintha nem szalasztanád el az alkalmat, hogy kifejezd a többieknek az iránta érzett ellenszenvedet. Ne beszélj róla a többieknek, és akkor kevésbé találkozol a problémával. Nem muszáj szeretned egyébként, szerintem igazából nincs ember, aki odalenne a párja exéért.
2015. aug. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ha nem tudsz túllépni akkor keress 1 másik barátot akivel nincs ez a probléma.
2015. aug. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!