Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kell kötelezően úszásra...

Miért kell kötelezően úszásra járni tesi órákon?

Figyelt kérdés
Én komolyan nem értem. Miért jó nekem az, ha úszok? Oké, más fajta mozgás. De ezt a más fajta mozgást nehogy már ilyen rohadt hidegbe kelljen nekünk csinálni! Van egy kinti medence, és felhúznak egy nagy buborékot, hogy az majd jó lesz. Hát rohadtul nem! A tanár pulcsiban ácsorog, mi meg fázunk egy szál fürdőgatyába. A fülem is be dugult. Rendszeresen tisztítom, akkor szokott bedugulni, mikor két hétig nem takarítom ki, de tegnap ki takarítottam. Meg "Nem foghatod be az orrod, már nem vagy óvodában, ja és fejessel kell ugrani". Nem teljesen mindegy?? Miért kell nekem tökéletesen úsznom 600 féle módon, meg tökéletesen tudni fejest ugrani. Minek? A legjobb, hogy a környező iskolákban kilehet váltani az úszást azzal, ha bejársz valamilyen szakkőrre. Nálunk nem. Miért is kéne. "Majd bejársz rendesen úszni, és tüdőgyulladást kapsz, én meg lecseszlek, hogy miért nem úszol?" Meg lehet vinni felmentést úszás alól, de akkor sem úszod meg. Körbe körbe kell futkároznod a medence körül. Biztos én vagyok az egyetlen ember, aki nem szereti az úszást, mert bedugul a füle, tele megy szar klóros vízzel az orra, és nem szeretne hamar megkopaszodni, mert egy normális hajszárító sincs az uszodába, csak vedd fel a sapkádat oszt cső. Amúgy ha már itt tartunk... Milyen betegséggel lehet igazolni, hogy nem úszhatok? Óh, és nyugodtan lecseszhettek, a véleményemen nem fogtok változtatni, és köszönöm, hogy időt szakítottatok a kérdésemre.

2013. nov. 28. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Csak tippelek. Talán mert az úszás kötelező tananyag és benne van a tantervben?

Talán azért, hogy mindenki megtanuljon úszni?

Ha a tanár fürdőnadrágban állna a medence szélén, az elégedetté tenne?

2013. nov. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miért lett kötelező tananyag? A második ellen nem tudok mit mondani... És engem az tenne elégedetté, ha ő is úszna velünk.
2013. nov. 28. 17:59
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Például azért, mert más mozgásforma, és meg akarják ismertetni mindenkivel.

Például pont azért, hogy akit a szülei nem vittek el úszni tanulni, annak is legyen esélye túlélni egy balesetet. Ami nemcsak hajón történhet, akár az autódat is belökhetik egy balesetben a Dunába.

Az első világháborúban pl. nagy szenzáció volt, hogy a Szent István csatahajó elsüllyedésekor alig haltak meg matrózok. A Monarchiában olyan furcsa dolgot találtak ki, amit más országokban nem: úszni tanították őket. És jé, túlélték, amíg megjött a mentőhajó. Az ellenség meg csodálkozott.


A tanárnak nem az a dolga, hogy ússzon, mert akkor nem tudná a munkáját végezni. Valószínűleg sokkal szívesebben úszna, de nem teheti. A matektanárnak se az a dolga, hogy leüljön a hátsó padba matekpéldákat megoldani.

2013. nov. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ezektől az okoktól függően még nem fogom szeretni. De köszönöm a normális választ.
2013. nov. 28. 18:10
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Szeretni nem is kötelező. :-)
2013. nov. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ugyan ez a véleményem, kérdező;)) hasonlóak a körülmények:D amùgy valamilyen fertőző bőrbetegséged kellene hogy legyen, ha kerülni akarod az úszást, vagy nem tom mik vannak még:l a füleddel minden rendben? Általában csak úszás közben szokott bedugulni, aztán ha vége akkor kidugul:D nálad nem így van? Menj el dokihoz, hátha mond valamit ês melletted áll:)
2014. jan. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Itt is hasonló a helyzet,az oké hogy mindenkinek jó ha megtanul úszni,de minek kell cifrázni ilyenekkel hogy hátúszás meg fejes stb.És már második éve úszunk,pedig sztem 1 tanév alatt bőven meg lehet úgy tanulni hogy nem fulladj meg ha esetleg vmi baj ér,és akkor lehetne 2 értelmesebb óránk helyette.

És a hajszárító itt is egy fos -.-"

2014. febr. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk - hála Istennek - csak két évig kellett úsznunk, de valóban horrorisztikus volt. Azt hiszem, nem is magával az úszással van gond, hanem a körülményekkel.

A harmadik-negyedik osztály számomra rettegéssel telt, folyton könyörögtem anyáéknak, hogy írjanak felmentést. Az úszómester amolyan igazi vadállat volt, konkrét terrorban tartotta a gyerekeket, de nemcsak szóban: rángatott meg vízbe is lökött. Mindenki félt a drága hölgytől, hiszen nyilván kilencévesen nem sokan olyan tökösek, hogy ellent merjenek mondani neki. A slusszpoén, hogy ez a nő tanította a kezdő csoportot, ahol szinte mindenki víziszonnyal recegett a medence szélén.

Ahogy telt-múlt az idő, persze elkezdték felszámolni a kezdők csoportját - vagyis elkezdték volna, de két gyerek kivételével mindenkinek halálfélelme volt a brancsban. A kedves edzőnő pedig nyilván a legkézenfekvőbb megoldást választotta: felvezényelt mindenkit a mély vízhez és elvárta, hogy fejeseket ugorjunk - miközben a legtöbben még mellig érő vízben is rettegtek. Olyan opció, hogy nem ugrasz, nem volt, ugyanis a tanárnő nem hagyta. Ha valaki mégis sírógörcsöt kapott, ordítozni kezdett vele.

Tehát ilyen elmebetegre SOHA, semmilyen körülmények között nem szabadna kisgyerekekből álló csoportot bízni. Mai, 14 éves fejjel nekem is furcsa visszagondolni ezekre az időkre, de könyörgöm, az ember nem tud kiállni magáért, mikor még ki se lépett a tojáshéjból! Ha ma lennék ott, biztosan nem hagynám, hogy rángasson, beszólogasson, pláne vízbe lökdössön (!), mert szerintem ilyen "tanár" egy fikarcnyi tiszteletet sem érdemel. A másik csoport edzőjét mindenki kedvelte, mert kedves és határozott volt, nem pedig arrogáns.

2014. okt. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
mivel sok a ferde gerincű gyerek, és az úszás erősiti a gerinc melleti izmokat, ezért is kötelező , és a gyerekek sokat ülnek egész nap, és ezért van gerincproblémájuk, amit úszással lehet korigálni.
2014. okt. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó hozzászóló orbitális, botrányos, hatalmas hülyeséget írt.

Az úszás nemhogy segít a gerincferdülésen, egyenesen rontja azt - legalábbis amíg a csontosodás nem fejeződik be, addig biztosan.

2014. okt. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!