Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hol ronthatom el? Hosszú a...

Hol ronthatom el? Hosszú a magyarázatom és a kérdésem túl rövid, ezért írok még pár mondatot ide és a végére kérdőjelet rakok miközben ez már nem is a kérdés része?

Figyelt kérdés
Szóval nyár elején megtértem, és azóta nagyon sokat változtam. Régen megakartam ölni a szüleim, cigarettáztam, vizipipáztam, bulikba jártam, okkult témájú könyvekkel, filmekkel foglalkoztam. Vagy éppen ilyen jellegű számítógépes játékokkal játszottam. Egy betegség miatt aztán rájöttem, hogy ahova tartok az nem jó, így megtértem és azóta ki is gyógyultam ebből a betegségből, illetve nagyon sok dolgomból megváltoztam(pl fent említett dolgok). Olyan tevékenységeket amiket előtte napi szinten, függőként tettem, egyik pillanatról a másikra elhagytam. Csak egy valamit nem bírok. Az önkielégítéssel folyamatosan harcban állok..van, hogy egy-két hétig bírom, van, hogy 3-4 napig de aztán elesek. És egyre jobban érzem, ahogy kiöli a lelkiismeretem, minél többször csináltam annál kevésbé volt bennem ellenállás, meg gyűlölet efelé a dolog felé. Rendszeresen imádkozom, kérem az Urat, hogy szabadítson meg, de egyszerűen valamiért még nem jött össze. Nem az a kérdésem, hogy bűn-e vagy sem, mert szilárd meggyőződésem, hogy az, hanem az, hogy hol ronthatom el, vagy, hogy tudnám legyőzni? Remélem sikerül itt találnom olyanokat akik egy cipőben jártak velem és kijöttek ebből, vagy akik csak tudnak segíteni.

2014. okt. 27. 17:18
 1/2 anonim ***** válasza:
39%
Hogy hol ronthatod el? Ott, hogy ha nem látod be, hogy az evolúciós, évmilliós ösztönökkel szemben mindenféle hit hatástalan. Hihetsz bármiben, de a tények tények maradnak, a hit meg csak hit.
2014. okt. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sokáig én is így gondolkodtam, hogy ez ösztön meg bennem van, nem lehet mit tennem ellene, jobb, ha elfogadom, de sajnos nem így van, mert ha így lenne nem érezném a folyamatos leépülést ami ezzel jár(nem beszélve a bibliáról, ami, ha nem is szó szerint, de elítéli ezt)...persze mondhatok ilyeneket, ha te nem vagy hívő..(nem bántásból, piszkálódásból, vagy akármiből írtam ezt, kérlek ne értsd félre, csak így akkor nyilván más a felfogásunk a dolgokról)
2014. okt. 27. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!