Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nincs semmi életcélom és 17...

Nincs semmi életcélom és 17 éves vagyok, nincs szakmám rosszak a jegyeim nem tudom mien szakma könnyű?

Figyelt kérdés

2014. nov. 3. 15:36
 1/3 Sziagi válasza:
Hát ez elég kevés infó, de az életcélod lehetne a jobb tanulás, szakmának meg valami könnyűt, pl. Takarítónak, vagy a hobbidnak megfelelő szakma sem rossz.
2014. nov. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Márciuska ***** válasza:
Hogy milyen szakma könnyű, az relatív. Ami az egyik embernek könnyű, az a másiknak szörnyen nehéz. Szerintem egyszer ülj le, és próbáld összeírni, mi az, amit igazán szeretsz csinálni. Focizni? Számítógéppel foglalkozni? Állatokkal foglalkozni? Horgászni? Barkácsolni? Olvasni? Vagy milyen dolgok érdekelni, mi az, ami felkelti a figyelmedet, amire felfigyelsz egy újságban vagy a tévében például. Azután, ha ezeket összegyűjtötted, nézz utána, milyen szakmák azok, amik a téged érdeklő dolgokra épülnek, és kezdj el afelé törekedni. Ne azzal foglalkozz hogy valami könnyű vagy nem könnyű. Aszerint válassz, hogy mit szeretsz. Amit utálsz, az hiába "könnyű", mégis nehéznek fogod érezni,azért mert utálod csinálni.
2014. nov. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

akkor lesz nagyobb esélyed jó munkát találni, ha egyetemet végzel, de ahhoz rá kéne feküdnöd a tanulásra.

Ha gimibe jársz, akkor főleg mert úgy még szakképzettséged se lesz..

Persze egyetemen kívül beiratkozhatsz majd tanfolyamokra stb.. ha meg egyáltalán semmit nem akarsz tanulni, akkor előbb utóbb találnod kell vmi munkát, az meg úgy hogy nem értesz semmihez, nehéz lesz. Nyáron menny dolgozni, aztán rájösz majd milyen az ha napi 8 órában keményen dolgozol, és semmi örömöd nem leled benne.


Még van időd eldönteni, az hogy rossz jegyeid vannak még nem jelent semmit. Ha olyan dolgot tanítanak ami nem érdekel és tudod h soha nem is fog, akkor amúgy is felesleges.. (csak mondjuk sok egyetemhez kell a jó átlag). Indulj ki abból, amit szeretsz csinálni. PL szeretsz játszani, akkor nézz körül abban a témakörben, lehetsz programozó, grafikus, 3d modellező bármi ami ezzel kapcsolatod. Ha szeretsz filmezni, akkor esetleg azzal kapcsolatban valami. .. én csak azt akarom mondani, hogy az a jó ha azért tanulsz valamit, mert érdekel, nem pedig muszályból.

Számos osztálytársam elment olyan egyetemre, ahol azt se tudta konkrétan mit tanul, csak azért ment mert "kellett"... aztán vagy elvégzi is megszereti, vagy nem..

2014. nov. 22. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!