Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek mi lehet velem a baj?

Szerintetek mi lehet velem a baj?

Figyelt kérdés
mostanában egyre rosszabbul érzem magam ...páran mondták ,hogy menjek el pszichológushoz , de nem vagyok biztos benne , hogy lenne értelme.. ezek lennének a tüneteim : -fáradság ,-ingerültség,-nyugtalanság,-emlékezetkiesés,-hangulatingadozás,-negatív önutáló gondolatok,-ritkán enyhébb dühkitörés/agresszív megnyilvánulás, -szorongás,-döntésképtelenség,-magányérzés,-önértékelési zavarok és önbizalomhiány,-érzékenység( naponta legalább 2x elsírom magam hülyeségek miatt ) előre is köszönöm a segítséget azoktól akiknek van pár ötletük, és megosszák velem...
2014. nov. 12. 16:36
 1/2 anonim válasza:

Akik azt mondják, hogy menj el pszichológushoz, azoknak igaza van. A depressziót betegségnek mondják. És ez bizonyos értelemben igaz. Néha annyira tehetsz róla mint egy megfázásról, és vannak rá ugyan olyan gyógyszerek mint egy megfázásra.


Nem mondom azt, hogy depressziós vagy. Ezt csak doki tudja konkrétan megállapítani. De ha csak egyik napról a másikra elkezdted így érezni magad különösebb ok nélkül, akkor ott nem minden 100.


De a közelgő tél és az egyre kevesebb fény hatása is lehet.


Szerintem próbálj valami olyat csinálni, amit eddig nem. Valami változatosat. pl.: eddig nem olvastál könyvet, olvass! nem szoktál sétálni, menny el valahova, egy parkba, vagy tegyél egy kört. És a sport is sokat segít. Ha szellemileg fáradt vagy, menj el és sportolj valamit. Bármit. Így az agresszió egy részét is le tudod vezetni, és a fizikai kimerültség is segíteni szokott a szellemi kimerültségen. A lényeg, hogy csinálj valami színeset, amiben örömödet leled, és amit eddig még nem csináltál!

Legalábbis nekem ezek segítettek.


Szerintem a változatosság a kulcs!

Ja és ne úgy fogd fel hogy valami baj van veled! :)

2014. nov. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
lehet igazad lesz :) köszi a tanácsokat!
2014. nov. 14. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!