Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez a "nincs időm" szleng...

Ez a "nincs időm" szleng mitől olyan kelendő manapság?

Figyelt kérdés

Ti is használjátok?

Vagy csak bizonyos helyzetekben?


Kicsit olyan mint, a "szeva, mi újság?" és megy tovább



2014. dec. 2. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Épp ma nevettük el az egyik barátommal azt, hogy az egyetemen szóba került az evés és az egyik évfolyamtársunk felkiált, hogy " óóó, nincs időnk az evésre !!! "


Nos igen, a mai társadalom szokása az, hogy folyamatos időhiányban él, abban is hiszi magát és abban is találja magát. De vajon ez a kettő törvényszerűen következik egymásból, akár a gravitáció törvénye szerinti “ elengedem a tárgyat, leesik a földre “ jelenség, vagy az emberi percepció által van meghatározva ? Véleményem szerint az utóbbi.


Az embernek arra van ideje, amit fontosnak talál. Klisének hangzik ? Nem az.

Egyszerűen csak a kegyetlen igazság. Sokszor az ember saját maga sem akar azzal szembenézni, hogy mit takar az időhiánya, mert megrémül attól, amit felfedez magáról.

Adott személy nem tud szembenézni azzal, hogy számára elhanyagolható a családja, inkább “ elfoglalt “-nak titulálja magát.

Adott személy nem tud szembenézni azzal, hogy számára nem fontosak az érzelmi kapcsolatok, inkább “ sikerorientált “-nak nevezi magát.

Adott személy nem tud szembenézni azzal, hogy számára már egyáltalán nincs helye a szórakozásnak, a boldogságnak, az élet élvezetének – de a “ nincs idő “ kifogást forró meggyőződéssel alkotja minden kérdés válaszát, mintha az ember diplomát akarna szerezni önátverésből.

2014. dec. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem mindig csak "duma". Én például gyakran mondom azt sokaknak, hogy nincs elég időm és sajnos azért, mert ez az igazság. Tanulás, nyelvvizsga, érettségi, házik, stb. (és nem azért, mert én "stréber" lennék, nem vagyok az) És ez "csak" gimi egyelőre, egyetemen még durvább lesz, munkahelyen végképp. Szóval az emberek nagy többsége biztos nem csak úgy használja, hogy "nincs időm", mint a "szeva, mi újság?"-ot!

18L

2014. dec. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha csak "nincs időm"-et mond akkor Baj van.

Én elfoglalt vagyok, de a válaszom a következő szokott lenne:

"Nincs időm, de ekkor meg ekkor lehet ráérek, majd hívlak/írok."

2014. dec. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!