Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Más is szokott angolul álmodni...

Más is szokott angolul álmodni és angolul gondolkodni?

Figyelt kérdés
Az elmúlt időben azt vettem észre, hogy a gondolataim nagy részében angolul gondolkozom, mindezt úgy, hogy észre sem veszem, csak amikor már kigondoltam. Ma például angolul álmodtam, amiben az UK Xfactor mentoraival beszélgettem, de teljesen tisztán emlékszem, hogy a kiejtésem 100%-ig helyes, illetve hibátlan brit akcentussal volt, pedig inkább az amerikait használom a valóéletben. De olyan is megesik, hogy ha kérdeznek valamit, akkor angolul vágom rá a választ, mert nem figyelek oda. Ezeken kívül annyi, hogy nem élek külföldön, itthon élek, de interneten sokat használom az angol nyelvet, de csak passzívan (olvasás, sorozatnézés). Mással is szoktak ilyenek megesni vagy csak én vagyok ilyen elborult? :D 16/F

2014. dec. 7. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez azért van, mert ahogy írtad csak passzívan gyakorlod a nyelvet ami aztán álmodban dolgozódik fel.

Velem is szokott ilyen lenni.

2014. dec. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Huh,az komoly!:D Én mostanában kezdtem el foglalkozni az angollal,mivel suliban nem tanulhatom és eddig egsszer volt hogy angolul kellett beszélnem álmomban egy híres emberrel,de azonkívül nemnagyon.Mi a titkod?Mióta filmezel angolul és mennyit?:D
2014. dec. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat!


Másodszor kedves 2.


Angolt tanulok már elsős korom óta, ez kb 10 évet jelent. De csak az elmúlt másfél évben vettem komolyra, mert elegem lett, hogy nem tudok semmit. Mióta kidobtam a tv-t, mert abból is elegem lett elkezdtem sorozatokat nézni magyar felirattal, néha már azt is elhagyom. (Supernatural, Walking Dead, meg a többi..) A filmeket pedig másfél vagy 2 éve nézem eredeti hanggal ha van rá lehetőségem. Van amikor rám jön a zenés hangulat, ilyenkor lyrics alapján próbálgatom utánozni a dolgokat, stb. Az hogy mennyit, az csak attól függ, hogy mennyi időm van rá. Általában sorozatból heti 2-3x40 perc jön össze, mert ennyi sorozatot követek most hétről hétre. Titkom különösebben nincs, mert az elmúlt 8-9 évben majdnem buktam végig. Aztán a mostani nyáriszünetben eléggé felpörgettem a sorozatokat, meg minden mást, így idén mióta kezdtem a sulit egyszerűen értek mindent, pedig csak épp hogy odafigyelek. Szóval titok nincs, tényleg csak az, hogy sokat használom az olyan módszereket, amiket fentebb már említettem. :)

2014. dec. 9. 16:59
 4/4 anonim ***** válasza:
:)Köszi!
2014. dec. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!