Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetek hasznos a...

Hogyan lehetek hasznos a világban a saját képességeim által és hogyan élhetek meg belőlük?

Figyelt kérdés

Jelen helyzetemben egy nagy ötletre van szükségem, az ihletre várok, és arra, hogy talán valaki tud valami megindítót írni, mit gondoltok?


Az a helyzet áll előttem, hogy felsőoktatásban tanulok. két szakos hallgató vagyok, de az egyik szakom nem megy. Ezért úgy döntöttem, hogy visszamegyek az alap szakomra ami a művészet.


Azonban ha nemsikerül visszamennem, akkor ki kell találnom valamit. (Természetesen így is úgy is ki kell találnom a jövőmet, mert gyári munkásnak nem szeretnék menni)


Pár hete láttam egy interjút a Somával. És ott azt mondta, hogy minden embernek megvan a maga helye a világban. És mindenkinek azt kell hogy csinálja amihez ért és amiben ügyes. Mertkülönben lelki ronccsá fog változni.(amire sok példát látok a környezetemben is)


egyszer élünk, ezért úgy kéne éljük az életünket, hogy boldogok legyünk. S néha egy kis ötletből, hatalmasat lehet csinálni. Ez az amiért ma itt írok. Mert azt tudom, hogy magából a művészetből nemlehet megélni.


De hogyan ötvözhetném a: kommunikáció kézséget, a művészetet, az angol és japán tudást, a szervezői kézséget és minden más tulajdonságomat, hogy abból megtudjak élni majd?


Mert szeretem a gyerekeket, érdekel a pszichológia, és az ázsiai kultúrák is.


S csak egy ötletre lenne szükségem, ami elindít egy gondolatot. Talán itt megtalálom azt a kis gondolat csírát, amire kitalálok majd valamit és ez az életem alapja lehet. Mert egyenlőre csak tudok dolgokat amiben viszonylag jó vagyopk, és tudom hogy mi az amiben nem vagyok jó, vagy amiben lelkironccsá válnék.


A vonzás törvénye alatt, remélem, hogy kapok hamar segítő válaszokat.

Köszönöm!



2014. dec. 8. 12:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Légy sulipszichológus Ázsiában. :D
2014. dec. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Teljesen egyetértek ezzel a világnézettel, és én is eszerint élem az életem. Viszont szerintem nem feltétlenül kell az, hogy EGYSZERRE kéne az ÖSSZES képességedet ötvözni. Akkor nagyon leszűkülne a keresésed.


Hogy közhellyel éljek: a világ állandó változásban van, és az egyetlen állandó dolog maga a változás ténye. Ne arra gondolj, hogy csak egyetlen helyed lesz a világban és kész, lehet, hogy több "állomásod" is lesz. :) Az ember, ahogy több korcsoportot él meg életében, először kisbaba, gyerek, tinédzser, felnőtt, öreg stb, más és más célok, értékek mozgatják, más és más lesz a szerepe.


Én most azt érzem, pillanatnyilag a helyemen vagyok, angolt tanítok nagyon kreatívan egy rendhagyó suliban, de emellett még a japán nyelvben, rajzolásban és varrásban vagyok jó, azokat pillanatnyilag nem tudom ebbe belevinni, csak hobbiként otthon, de úgy vagyok vele, hogy ki tudja, mi lesz még később, milyen lehetőségbe futok bele.


Hú, hát én is keresem a "Nagy Ötletet" már egy ideje... :) Szerintem ezt más sajnos nem mondhatja meg neked, mindenkinek magának kell rájönnie, különben nem lenne igazi saját teljesítmény.

Tudom, hogy te csak elindító ötletet keresel, de szerintem ha valakinek lenne, akkor ő maga akarná megcsinálni.

Én is keresem már évek óta, próbálkozásaim is voltak sok, de egyelőre még nem ütött be egyik se. Kicsit most elfáradtam, de feladni nem fogom, csak pihenek és erőt gyűjtök.

Én csak azt tudom mondani neked, hogy senki nem tudja megmondani szerintem, hogy neked mi lehet az ihlet.

Én személy szerint azt szoktam, hogy neten nézegetek ihletért, pl. deviantArt-on, Etsy-n.

Meg olvasok más sikeres ötletekről, pl. nagyon elgondolkodtató a "pet rock" sikersztorija, nem tudom, ismered-e. Egy pasi poénból köveket kezdett el árulni, mint háziállatot, pár dollárért, és azért kezdték el venni, mint a cukrot, mert vicces volt mellé a használati utasítás, hogy nem kell etetni, nem pisil oda stb.


Azt nézem, egész sok bennünk a hasonló motiváltság egyébként, és is angollal és japánnal foglalkozom, nagyon szeretem az ázsiai kultúrát, művészeteket... Lehet, hogy együtt kéne valamit nagyon létrehoznunk? :)

Te hány éves vagy most?

2014. dec. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!