Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek egy 13 éves lehet...

Zephos kérdése:

Szerintetek egy 13 éves lehet goth?

Figyelt kérdés

Én, és egy barátom gothnak valljuk magunkat. Persze még viszafogotabb, tehát egyáltalán nem cigizünk, nincs piercingünk. De szeretünk feketében járni, tetszik a goth zene, szeretünk goth verseket írni, és tényleg fel tud idegelni, hogy hogyan viselkedik a sok konformista, hogy beilleszkedjen. Ja és persze idegesítenek az emósok.

Szerintetek ettől mi gothok vagyunk? És ha igen, az probléma?


2014. dec. 16. 19:22
 1/7 anonim válasza:
Benne van a kérdésben a válasz.
2014. dec. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Nem ismerem a goth stílusjegyeket, de a cigizés és a piercing szerintem biztosan nem azok. Piercing-je van hétköznapi (nem goth) embereknek is és azért dohányoznak is jó néhányan. Ti idegeskedtek a konformistákon? Ha magadba nézel, vagy esetleg jobban szemügyre veszed a barátnődet, melyikőtök olvadna el, ha egy értelmes, helyes fiú végre rátok mosolyogna és hozzátok szólna? A piercing és a cigi mellé az emo-gyűlölet sem egy tipikus dolog a feltételezésem szerint. Én sem csípem azokat, akik rájátszanak az egyébként hamis érzelmeikre és előadják a hattyú halálát. Ja és van olyan goth szám, ami tetszik, de nem hordok feketét, csak amikor olyan kedvem van, de nem azt a tipikus boszorkányszerkót. :D Tehát szerintem ti lehettek gothok, de alapvetően csak a világban a helyüket kereső kislányok vagytok!


22/f

2014. dec. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezek alapján inkább tipikus kamasznak mondanálak benneteket, a "kívülálló" kategóriából, akik ezzel próbálnak meg kitűnni a többi közül és túl komolyan veszik magukat. Pár év múlva, amikor már több élettapasztalatotok lesz és rálátásotok néhány dologra, akkor majd megértitek.


"egyáltalán nem cigizünk" - nem követelmény

"nincs piercingünk" - ez sem

"persze idegesítenek az emósok" - ez sem

"tényleg fel tud idegelni, hogy hogyan viselkedik a sok konformista, hogy beilleszkedjen" - ez sem. Ellenben ahogy elnézlek benneteket ti is pont egy adott csoporthoz akartok tartozni és itt várjátok, hogy igazoljunk benneteket. Szóval annyira rohadtul nem különböztök és nem kicsit ironikus, hogy emiatt lenéztek másokat. Ajánlott videó: [link]

"szeretünk feketében járni" - még csak ez sem létszükség

"tetszik a goth zene, szeretünk goth verseket írni" - ez már alakul ;)

2014. dec. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Ez egy értelmetlen kérdés.

a visszafogottabb mit takar? Mert nem mindegy, hogy sokáig nézegettétek a képeket a szubkultúra nevesebb képviselőiről, és szép lassan elkezditek utánozni őket, vagy elkezdtétek magatokat kifejezni, és ráébredtetek, hogy valójában eddig is azok voltatok, mert a gondolkodásmódotok megfelel a gothok nézeteivel.

én sosem öltözködtem túl színesen, általánosban volt egy nagy rózsaszín korszakom, de ruhák ide vagy oda, mindenképpen kizártak a közösségből. Tízéves korom óta csak feketét hordok.

16/l, goth

2014. dec. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehetsz, miért ne lehetnél! Én meg rocker vagyok, 13/l, és több ismerősöm is.
2014. dec. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Egy 13 éves persze, hogy lehet goth. Nem attól leszel goth hogy cigizel, megy piercinget hordasz. Ez függ az öltözkedésedtől, a stilusodtól, meg hogy eggyes helyzeteket hogyan reagálsz le. Felhívom a figyelmet ez-az én véleményem.
2015. jan. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 PassivePhoenix válasza:
Ez egyáltalán nem életkor függő. Viszont attól,hogy feketében jártok és gyűlölitek az emokat nem lesztek gothok. ^^ Ehhez a stílushoz alapvetően hozzátartozik egy életszemlélet és gondolkodásmód. Talán erre a stílusra mondanám leginkább,hogy ezt nem lehet úgymond felvenni, mert kialakul. A cigaretta és a piercing sem tartozik hozzá. Sőt nem is kikötött a talpig fekete az csak az általános meghatározás, viszont alapvető stílusjegynek mondanám az eleganciát és a műveltséget. A gothok kifejezetten kedvelik a csipkét, és a viktoriánus kori öltözködési elemeket, valamint az elvont, morbid esetleg erotikus ruhákat, de ez személyfüggő. Az olvasás, versek iránti érdeklődés is jellemző. Igazából, nem kell érdekeljen benneteket a külső vélemény, csak ti tudhatjátok milyen az életfelfogásotok, és ez alapján el tudjátok dönteni.
2015. szept. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!