Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tudnátok segíteni a véleményet...

Tudnátok segíteni a véleményetekkel? (tetoválás)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék tetoválást, van egy határozott elképzelésem hogy mit szeretnék. Az én csillagjegyem a nyilas, nagyon hiszek benne, minden nap elolvasom ha tehetem. Tehát 3 nyilat szeretnék egymás mellé, ezek vékonyak lennének,szóval nem valami durvára kell gondolni. Attól nem félek hogy megbánnám, de tényleg! Az anyukám nem pártolja, de ellenére sincs, ő bele menne szerintem. Az ára nem lenne probléma, spóroltam rá eleget, és lehet ajándékba is megkapnám anyutól. A korom ellenére eléggé érett vagyok, bízom a döntéseimben! Mi a véleményetek? megérné? (ez nem csak egy kamasz kori 'jajjatetkóódemenőőkellnekem' dolog!

L/14, lassan 15


2014. dec. 16. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a helyedben várnék még vele 1-2 évet.

Én 15 évesen csináltattam a jobb karomra egy dobermannt.

Nagyon szépen meg lett csinálva, évekig büszke is voltam rá, de egy idő után szép lassan meguntam és már bánom, hogy megcsináltattam. Igazából nem is tudom, hogy miért untam meg.


Minden esetre ha megcsináltatod, előtte jól nézz szét a tetováló mesterek között, hogy kinek tetszik a legjobban a munkái. Valamint szerintem ne csináltasd túl nagyra, és élénk színű legyen, hátha később nem tetszene akkor át lehessen varratni.

2014. dec. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2xSü ***** válasza:

> Az én csillagjegyem a nyilas, nagyon hiszek benne, minden nap elolvasom ha tehetem


Ma még igen. Aztán rájössz, hogy a bulvárlapokban, honlapokon szereplő horoszkópnak az égvilágon semmi köze nincs se az igazi asztrológiához, se a valósághoz, már csak úgy józan paraszti ésszel átgondolva is.


De legalább a csillagjegyed nem fog változni az évek során, így ha megcsináltatod, tényleg nem tudsz nagyon mellélőni, hiszen életed végéig nyilas lesz a csillagjegy, akár megmaradsz a véletlenszám-generátorral képzett bulvárhoroszkóp szintjén, akár elmélyülsz a valódia asztrológiában, de még akkor is, ha elveszted a hited benne.


> Tehát 3 nyilat szeretnék egymás mellé


Ezt viszont már esélyesebb, hogy megbánod. Pl. hogy akkor már miért nem a csillagjegyed hivatalos jelét tetováltattad magadra. Vagy ha emiatt nyilasnak fognak gúnyolni. (Lásd: [link] )


> Attól nem félek hogy megbánnám, de tényleg!


Majd, ha esetleg olyan helyzetbe kerülsz, hogy pusztán azért nem vesznek fel egy munkahelyre, mert hát a tetkó miatt kaptál egy -1 pontot az értékelésnél, és emiatt mást vesznek fel a helyedre, akkor meg fog változni a véleményed. Ha meg nem szembetűnő helyre csinálod, akkor meg értelme nem sok van.


> A korom ellenére eléggé érett vagyok


A korodra pontosan jól jellemző vélemény. :-) De tényleg. 15 évesen az ember azt gondolja magáról, hogy ő már elég érett gondolkodású. Aztán 18 évesen rájön, hogy fenéket volt az, csak most kezd benőni a feje lágya, de már kezd felnőtt lenni. Aztán 25 évesen rájön, hogy 18 évesen is csak gyerekként gondolkodott.


> ez nem csak egy kamasz kori 'jajjatetkóódemenőőkellnekem' dolog


De, pontosan az. Emocionálisan kötődsz valamihez, amit mindenképpen világgá akarsz kürtölni, magadra varrni, beborítani magad vele, stb… Ez nem gond, ez a saját korod jellege, és ezt meg is kell élni. Csak hát ez egy ideiglenes állapot, a tetoválás meg egy életre szól, hacsak nem dobsz ki egy raklap pénzt – valószínű már a saját fizetésedből kuporgatva rá –, hogy eltávolítsd (ami rizikós is). Attól, hogy a születésed napján a Nap a Nyilas képében állt, az egy dolog. Ennek lehet örülni, lehet rajta bánkódni, el lehet mesélni, lehet benne hinni, de egy ember összességének, egy ember életének egy sokadlagos aspektusa. Másrészt attól, hogy ez így van, miért kellene magadra varrni? Miben lennél kevesebb, ha ezt nem tennéd meg? Miben lennél több, ha megtennéd? Ez fontos kérdés, amit ha nem tudsz megválaszolni racionális érvekkel, akkor bizony pusztán érzelmi indíttatású döntést készülsz meghozni, márpedig ez az esetek túlnyomó többségében hibás döntésekhez vezet.


A tetoválás egy életre szóló jel. Az emberek a szabadságukról való lemondásként, valamiféle elkötelezettségből, felelősségvállalásból, önfeláldozásból tették régen magukra, pont ennek a vállalásnak az emlékeztetőjeként. Sok különféle kultúrában megvan ennek a szerepe, helye, és az adott kultúrában ez érthető is. Csakhogy mi nem ilyen berendezkedésű társadalomban élünk, a tetoválásnak nincs ilyen mélységű kulturális gyökere, jelentéstartama, szimbólumrendszere, szokása.


Szóval szerintem költsd a tetoválásra szánt pénzt valami értelmesebb dologba. Mi a célod az életben? Mit akarsz elérni? Ha tudod, akkor tudod, hogy mi kellhet esetleg hozzá, ami pénzért vásárolható meg. Ha nem tudod, akkor meg tedd félre. Vagy el is verheted szórakozásra, egyebekre, még annak sincs egy életre kiható hatása.


Az a gond, hogy 14 éves vagy. Nem volt időd megtapasztalni, hogy az ember világképe, értékrendje akár a feje tetejére is állhat, hogy mondjuk 30 évesen pont az ellenkezőjét fogja szívügyének érezni, mint amit 18 évesen tűzött a zászlajára. Ezt csak akkor érted meg, ha valóban átélted. És nem feltétlenül azért, mert az ember régen gyerek volt, ma meg már felnőtt. Egy felnőtt embernél is lezajlódhat mindez. Lehet 25 évesen asztrológus leszel, viszont 35 évesen az asztrológia lelkes ellenzője, mert az élettapasztalatod, értékrended úgy alakul. Lehet, hogy azt gondolod, tudsz a 10 évvel későbbi fejeddel gondolkodni, de valójában nem. Így nem is tudod megítélni azt sem, hogy mit fogsz a saját tetoválásodról, annak mögöttes tartalmáról gondolni 10 év múlva.

2014. dec. 17. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elsősorban köszönöm a válaszokat!

Ez a 3 nyíl egymás mellett dolog nem csak annyiból állna, természetesen a nyilas szimbólumainak egyike, esetleg kicsit átalakítása lenne:-)

Lehet igazad van és várnom kellene még ezzel, nemtudom...:c és ihaz, lehet hogy már 5-10 év múlva már nem is olvasnám, vagy valami. De attól még nyilas maradok egész életemben... szóval azért nem lehet félre lőni vele, az igaz.

2014. dec. 17. 20:01
 4/4 anonim válasza:

én 16 évesen tetováltattam, hónapokon át tervezgettem, szóval nem hirtelen felindulásból mentem el megcsináltatni. csak egy pici, nem túl feltűnő dolog van rám varrva. azóta 3 év telt el és szörnyen megbántam.

ne siesd el a dolgot, nagyon fiatal vagy még, rengeteget fogsz változni az elkövetkező pár évben. inkább csináltasd meg később, minthogy megbánd, szerintem :)

2014. dec. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!