Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen utat válasszak magamnak...

Milyen utat válasszak magamnak? 16/F

Figyelt kérdés

Bármit csináltam soha nem volt elég jó! Mindig többet vártak el mind amire képes voltam! Most ott tartok hogy bármibe bele gondolok nem elég jó nekem! Szakácsnak tanulok, mellete programozok és tőzsde demo számlám is van!

Nem vagyok az iskolába jó tanuló, de ennek több oka van! Első hogy itt Szerbiában nincs magyarul szakács iskola ezért szerbül van a tanitás, ami nagyon megneheziti a dolgomat!

Nagyon érdekel az elektro és természet tudomány!

Sok mindent szivessen megcsinálok! Olvasni is szoktam!

Nem tudom milyen utat válasszak, sok foglalkozás tetszik, de még nem találtam egyet sem hogy az a tökéletes, hogy szivessen foglalkoznék életem végéig azzal!

Jelen pillanatba a tervem hogy a szakács iskola után, Magyarba informatika vagy valami programozoi főiskolára megyek, majd utánna Amerikába tőzsdézni tanulnák!

Ha ezek mind meglesznek jó munka melett, Univerzum, csillagok és hasonló dolgokról tanulnák!

Amit nagyon szeretnék hogy majd a gyerekemnek ne legyen gondja a tanulással, okos legyen és a Harvard egyetemre járjon! Ez elég távoli jövő, és nem csak tőllem függ, de régebb én is a Harvardra akartam volna járni, de...

Nem vagyok hülye gyerek, csak nem tanitottak meg tanulni. Soha nem ültek le velem megcsinálni a házi feladatott. És még ha szerettem is iskolába járni soha nem harcoltam rendessen a jobb jegyért...

Már 1 éve ezen jár a fejem, hogy mi lenne a legjobb...


2014. dec. 18. 14:56
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

# 10/10

A matekkal nincs gondom! :)

Programozásba nem a matek, hanem a logika a fontos!A gondolkodás mód! (eddigi tapasztalataim szerint! :))


Nagyon örülök hogy hiszel Istenbe! Sokkal könyebb dolguk van nektek! Mert ezekre a fontos kérdésekre a válasz a bibliában van!

Viszont én fiatal korom létére sokat gondolkodtam ezen! És bármi történt, oda kerültem, hogy hidjek és jobb lesz! De szerintem itt nem az a kérdés hogy kibe/mibe, hanem hogy menyire hiszel! :)

Az én nem hiszek istenbe, és ide hosszu honapok gondolkodása után jutottam! Hidd el teljessen átgondoltam, és gondolom megosztanám veletek hogy miért gondolom igy, legyél bármekkora hívő, ujra átgondolnád az egészet! :)

De mivel tudom milyen hinni istenbe, ezért nem mondok semmit. Ugy sokkal "könnyebb" az élet! Vannak válaszok!

Ezért megfogadtam magamnak, hogy senkinek nem beszélek erről, hogy neki legyen jobb! :)


Én magamba hiszek!


# 9/10

Hallodtam már arrol hogy azt mondják "a tudomány is vallás".

Ez nekem nem világos! Bevallom, fele anyit nem olvastam a vallásról mint a tudományról, ezért nem nagyon ismerem azt!

Még miellőt leirtam volna saját szavaimmal, megnéztem a wiki-n a tudomány pontos definicióját! (Én is hasonlóan fogalmaztam vólna)

"A tudomány a bennünket körülvevő világ megismerésére irányuló tevékenység és az ezen tevékenység során szerzett ismeretek összessége."

Nem ért mondod ezt vallásnak?

Szerintem a vallás az hit kérdése!

Ez viszont tény! Ha valamit feldobsz az leesik, ez a gravitáció, tudomány! Ezeket naprón napra tapasztaljuk!

Viszont azt hogy isten létezik... Én még soha nem találkoztam vele az utcán hogy lássam, vagy valami... :)


Mindenkinek megvan a saját gondolkodás modja, a saját világa! Amit nem szabad összetörni, csak ha ő is ugy akarja!

Kicsitt eltértünk a kérdésről, de nem baj! :)

Nagy álmaim vannak! De előbb válaszokat akarok!

Mi értelme van az egésznek??

(Kérlek ne értsétek félre ezt. Eszembe nem jutott ártani magamnak.Azt a gyengék csinálják, én válaszokat fogok keresni!) :)

2014. dec. 22. 20:49
 12/16 xeniah ***** válasza:

"A matekkal nincs gondom! :)

Programozásba nem a matek, hanem a logika a fontos!"


Annak örülök, ha a matekkal nincs gondod. A programozásban lehet, hogy a logika fontosabb, nem konkrétan a matek, de ha programozói/informatikai főiskolára mész, ott bizony a matek is nagyon kell a programozás mellett, ezért írtam (tapasztalat :)).


"De szerintem itt nem az a kérdés hogy kibe/mibe, hanem hogy menyire hiszel!"

Ezzel nem igazán értek egyet ;) Szerintem az igazság a fontos. Ha placebo lenne a hitem, nekem nem kellene. Nem a hitem miatt könnyebb, hanem azért, mert a hitem mögött áll valaki, egy valóságos személy.


"Viszont azt hogy isten létezik... Én még soha nem találkoztam vele az utcán hogy lássam, vagy valami"

Pedig az utcán is járt már, úgy 2000 évvel ezelőtt ;) Éppen miértünk lett emberré. Egyébként, ha Isten létezik, gondolod, hogy csak úgy ellenne magának? Nem. Ő szeretetből teremtett meg minket, és kapcsolatban szeretne velünk lenni, abban a kapcsolatban, ami eredetileg megvolt, csak a bűneink miatt messzire kerültünk tőle. Ő azért küldte el a Fiát, hogy helyreállítsa köztünk ezt az elrontott kapcsolatot. És ez valóságos dolog, te is megtapasztalhatod.


Nem tudom, olvastad-e a Bibliát, ha nem akkor utánanézhetsz benne ennek, amit most írok: Jézus tanítványai meg voltak róla győződve, hogy Jézus valahogy magához fogja ragadni a hatalmat, és királyként megszabadítja őket a rómaiak hatalmától. Ehelyett az történt, hogy Jézust keresztre feszítették és meghalt. Nem tudták ekkor még, hogy Jézus a bűn hatalmából jött megszabadítani őket is és az egész emberiséget, ami sokkal rosszabb, mint a rómaiak uralma volt akkor. Ők csak annyit láttak ebből akkor, hogy meghalt a reménységük. Mindannyian elfutottak, az egyik legközelebbi tanítványa, Péter, meg is tagadta, azt mondta, hogy sose ismerte Jézust (annyira félt). Ezek után bezárkóztak, és nem mertek az emberek elé kerülni. Aztán Jézus, feltámadása után megjelent nekik, és ezek után a tanítványai teljesen megváltoztak. Már nem menekültek, hanem kiálltak az emberek elé. Péter többezres tömegnek beszélt arról, hogy Jézus feltámadt.

Gondolod, hogy a félelmek között egyszercsak elkezdtek hinni a semmiben, és úgy történt mindez? Furcsa lenne.

Ők a valóságos Jézussal találkoztak, mindannyian, és ezt kezdték el hirdetni az embereknek. És tették ezt egészen a mártírhalálig (egy tanítvány kivételével mindet megölték azért, mert Jézusról beszéltek).


Amiről itt írtam, az történelmi tény. Jézust pl. Josephus Flavius is megemlíti, tehát azt, hogy ő létezett, a történészek sem vitatják. Az is tény, hogy keresztre feszítették, illetve, hogy a tanítványai magára hagyták. A teste is eltűnt a sírból (nem tudták előkeríteni, pedig ezzel egyszerűen cáfolni tudták volna a feltámadását). A tanítványok pedig Jézus halála után gyáva emberekből mártírokká váltak, akik képesek voltak meghalni azért, akit korábban megtagadtak/magára hagytak. Ezt a változást bennük valakinek elő kellett idéznie ;)


Szóval én csak bátorítani szeretnélek, hogy a valóságos Istent keresd, azt, aki szeret téged, ismer, hiszen az ő alkotása vagy. Hidd el, megtalálható :)

2014. dec. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 xeniah ***** válasza:

A tudományhoz még egy megjegyzés: nem tudom, hallottad e Isaac Newton-nak ezt a mondását:

"Az első korty a tudomány poharából ateistává tesz. A pohár alján pedig ott van az Isten!"

;)

2014. dec. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Akkor bizok abba én is elérem a pohár alját!

Mert még csak az első kortynál tartok :)


Én nem vagyok Vallás, vagy bármi hasonló kerülő/gyülölő!

Tudománybol sem tapasztaltam tul sokat! Viszont abbol sokkal több dolgot éltám át, és láttam, mind a vallásrol!

Mint mondtam, ugy gondolom mind2 oldalt alapossan megvizsgáltam a döntésem előtt!

Örökre megmarad bennem a vallás, de inkább kultura ként mint hitként!

Sok jó dolgot hozott az életembe a "nyuszika és a jézuska". Olyan dolgok ezek amiket átkell élni. A gyerekeim is átfogják ezt élni!

Mindenkinek jobb karácsonykor a béke és a szeretet! :)


Jóéjt!:)

2014. dec. 22. 23:39
 15/16 anonim ***** válasza:

""A tudomány a bennünket körülvevő világ megismerésére irányuló tevékenység és az ezen tevékenység során szerzett ismeretek összessége."

Nem ért mondod ezt vallásnak? "


:DD Ne hari, de fiatal vagy még... ;) Ne a látszatnak higgy! :) Lehet h ezt definiálják a tudományról, de nem olvastad figyelmesen a hosszú, korábbi beírásaimat; kifejtettem ott, többek között, hogy a tudósok állandóan felülbírálják önmagukat, HIPOTÉZISEKET, ELŐFELTEVÉSEKET ÁLLÍTANAK FEL, AMINEK RÉSZE A HIT!!! Nem csoda, h időnként arra jutnak, hogy " jé, nem is az a gravitáció, aminek hittük eddig", stb... Évente, tiz évente, széz évente kijelenti a tudomány: "eddig azt HITTÜK, h ez és ez a tény, de ma már okosak vagyunk, akkor buták voltunk, most jöttünk rá, hogy MÁS a valóság XY dolog vonatkozásában!" Erre megint eltelik X év, és megint ezt mondják... amit korábban hittünk, azt hittük, már okosak vagyunk, na de móóóst, móósót aztán már tudjuk, mi a tuti! NA KB ENNYIRE MEGALAPOZOTT A TUDOMÁNY, HAHAHAH... :))) Dogmatikus, merev, mint a vallások. A vallás annyiból más, h ők örökké elveszik tőled a az önálló gondolkodás lehetőségét, és általában nagyon lassan változtatnak, de akkor új vallási ág keletkezik, és szemben áll MEREVEN az előzővel, tehát megint hit és merevség... ez NEM tudományosság! A tudomány egy vallás! Egy materialista vallás! Kevés tudós van, aki felülemelkedve ezen, kutat, elfogulatlanul, függetlenül. Őket száműzi is a hivatalos, akadémikus tudomány.... Na meg a leleplezőket is.... Mert a tudomány nem csak hit, de nagy részt hazudik is, hivatalos szinten....


Látom, fogalmad sincs arról, h a fizika tudománya az egyik azok közül, melyről leginkább irreális momentumokat hirdetik annak művelőinek többsége! De a matek is... nem hallottál még arról, h hiába LÁTSZIK kézenfekvőnek az euklidészi geometria, pl amely kimondja hogy a párhuzamosok a végtelenben találkoznak, stb stb, a MAGYAR BÓLYAI felülbírálta mindezt, és kiderült ,h tágabb szinten neki van igaza! Pedig ÚGY LÁTSZOTT , h euklidésznek igaza van... Einstein nézetei is megcáfolták már, sőőőt a te híres gravitációs elméleteidet is, sok mindent, ami Newton-tól származik!!! Na ennyit arról ,h a tudomány marhára "nem hit" kérdése is amellett, h megfigyel, kísérletezik, logikázik...


Hozzáteszem: az iskolai tan anyag még az egyetemeken is legalább 65-70%-ban a magyarázattal együtt kamu, meghamisított, további legalább 10-20% az féligazság, csúsztatás, és a maradék 10-15% csak azért reális (esetleg olykor tévedésekkel), hogy bizalmat sugározzon, csaliként; a hatalomnak NEM ÉRDEKE, h a nép kellő és reális tudással rendelkezzen!!

Arra most nem térek ki részletesen, h a tudományt EZEN FELÜL tehát meg is hamisítják nagyrészt, hatalmi érdekek okán, olyannyira, h számos prof sincs tisztában evvel, mert őt is megtévesztik az egyetemi tanulmányai alatt, hiszen az iskolai oktatást hamisíttatja meg érdekből a hatalom! Így pl a pápaság, a Vatikán, a Rothschild -ek és sok más bankár dinasztia manipulálja az emberiséget, így a tananyagot is, a tévéadásokat szintén, és általában a hivatalos álláspontokat!)


A hit egy bizonytalanság, amint látod. Miért nem elég neked az intuiciod, a gondolkodásod, a tapasztalataid együttes vizsgálata? És sose voltam se hitetlen, se hívő, mert minek... az egy zavaró tényező, bizonytalanságokra épül. Inkább csak vizsgálódj, azt javaslom, és tapasztalj. Önmagában a tapasztalás bár kevés, főleg az anyagi világban, mert az anyagi világ is tele van látszatokkal. De a tapasztalás mint kiegészítés nagyon hasznos tud lenni, ha végig is gondolod, és ha megérzéseidet is megfigyeled avval kapcsolatban!


Minek kapaszkodtok ti az illúzióba?? A hit: illúzió!

2014. dec. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"nem csak tőllem függ" - De igen CSAK IS TŐLED FÜGG, először is ezt kell tudatosítanod, beismerned magadnak. Csak is rajtad áll, hogy mire viszed az életben. Ha kitartó vagy olyan dolgokban amik nem mennek annyira akkor sikeres lehetsz! Nekem is nehéz. Én is informatikával szeretnék foglalkozni, csak nálam az a helyzet, hogy Szlovákiában élek. Szlovák egyetemre készülök, viszont a nyelvvel van gondom. Megértem a dolgokat, de beszélni nem tudok. Össze vissza ragozok, stb. De nem adom fel.. Te se tedd, soha!


"Nem vagyok hülye gyerek, csak nem tanitottak meg tanulni. Soha nem ültek le velem megcsinálni a házi feladatott. És még ha szerettem is iskolába járni soha nem harcoltam rendessen a jobb jegyért..." - A másik a felelősségvállalás. Ezek amiket felsoroltál KIFOGÁSOK! Be kell ezt is ismerned, hogy nem hibáztathatsz másokat azért ami megtörtént. Lehethogy a szüleid tényleg nem ültek le veled, és ez befolyásol. Mégpedig pontosan így: kifogásnak használod. Azért, hogy előtudj huzakodni ezzel, hogy jaj én nem tudok semmit tenni, a szüleim nem foglalkoztak velem, stb. Tudod hová vezet ez? Hát elmondom.. a nagybetűs KUDARCHOZ!!! Vedd kezedbe az irányítást, ne hagyd, hogy mások befolyásoljanak. Ha mindig másokat hibáztatsz és nem nézel magadba akkor az a legrosszabb amit tehetsz.

2015. jan. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!