Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen utat válasszak magamnak...

Milyen utat válasszak magamnak? 16/F

Figyelt kérdés

Bármit csináltam soha nem volt elég jó! Mindig többet vártak el mind amire képes voltam! Most ott tartok hogy bármibe bele gondolok nem elég jó nekem! Szakácsnak tanulok, mellete programozok és tőzsde demo számlám is van!

Nem vagyok az iskolába jó tanuló, de ennek több oka van! Első hogy itt Szerbiában nincs magyarul szakács iskola ezért szerbül van a tanitás, ami nagyon megneheziti a dolgomat!

Nagyon érdekel az elektro és természet tudomány!

Sok mindent szivessen megcsinálok! Olvasni is szoktam!

Nem tudom milyen utat válasszak, sok foglalkozás tetszik, de még nem találtam egyet sem hogy az a tökéletes, hogy szivessen foglalkoznék életem végéig azzal!

Jelen pillanatba a tervem hogy a szakács iskola után, Magyarba informatika vagy valami programozoi főiskolára megyek, majd utánna Amerikába tőzsdézni tanulnák!

Ha ezek mind meglesznek jó munka melett, Univerzum, csillagok és hasonló dolgokról tanulnák!

Amit nagyon szeretnék hogy majd a gyerekemnek ne legyen gondja a tanulással, okos legyen és a Harvard egyetemre járjon! Ez elég távoli jövő, és nem csak tőllem függ, de régebb én is a Harvardra akartam volna járni, de...

Nem vagyok hülye gyerek, csak nem tanitottak meg tanulni. Soha nem ültek le velem megcsinálni a házi feladatott. És még ha szerettem is iskolába járni soha nem harcoltam rendessen a jobb jegyért...

Már 1 éve ezen jár a fejem, hogy mi lenne a legjobb...


2014. dec. 18. 14:56
1 2
 1/16 anonim válasza:

Szerintem a Szakácsot válaszd legalább finomakat tudsz majd főzni a családodnak :D


Ha meg szeretsz olvasni az még jobb mert akkor olvashatod a recepteket is minden nap ! :)


Ha a gyerekednek gondja van a tanulással az nem a te hibád, egyszerűen csak annyira képes.

Szerintem jobb ha a gyerek dönti el hol akar továbbtanulni, és mit akar az életben.

Nem csak neked nehéz a döntés a mai világban. Az fontos, hogy ne erőltesd a gyereked a tanulásra, mert az tudod milyen érzés te is.

További sok sikert az életben!

2014. dec. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem erőltetném! csak megprobálnám ugy nevelni hogy szeresse, és akarja :)


Köszönöm! :)

2014. dec. 18. 16:55
 3/16 anonim válasza:
Szívesen! :)
2014. dec. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Csak kicsitt félre érthetted azt a részt, hogy nem tudnám leélni igy az életem! Valami nagyobbat akarok! Válaszokat.

Az emberek mind robotolnak, dolgoznak! Ha sok ember között vagyok elgondolkodom, hogy hogy nyugodtan tudnak élni? Rengeteg kérdés nem hadj nyugodni engem. Mi értelme az életnek? Mi volt az élet előtt? Mi lesz a halál után? Megmaradok mások emlékeibe, csak egy emlék leszek? Vagy van több van ennél?

Nem tellik el ugy nap hogy ne gondoljak ezekre!

Nem tudom hogy tudják az emberek ezeket figyelmen kivül hadjni! Nem hiszem hogy beletörődtek ebbe, hogy nem tudják a válasz, és hogy ilyen nyugodtan tudnak élni!

Az emberek nagy részét nem is érdekli a válasz, Ez amit nem tudok felfogni!

2014. dec. 19. 17:25
 5/16 anonim ***** válasza:

Bár nem dönthet senki helyetted, javaslatot írok számodra:

én a helyedben elfelejteném a tőzsdézést. Pláne h látom, érdekel téged a lét globálisabb mivolta is (nevezhetjük spiritualitásnak is).


Ha nem tudsz jól szerbül, válassz magyarországi egyetemi szakot.


A lét tágabb értelméről meg itt írtam:

első beírás, dec 20-én, 19:53-kor:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker..

2014. dec. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Emlited a földi életet. vallásos vagy? :)

2014. dec. 21. 13:59
 7/16 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vagyok vallásos, sőt, soha semmiben nem hittem ,mert a hit felesleges dolog számomra. Az intuícióm, a gondolkodásom, logikám, a szintetikus-filozofikus gondolkodásmódom, mély érzelmi világom, valamint tapasztalataim stb mind-mind segítettek utamon, - alapvetően szinte mindent magamnak köszönhetek, amire rájöttem, valamint érzelmi problémáim feldolgozását is!


A spiritualitás kapcsán meg rendelkezem olyan tapasztalatokkal, melyek közül a legfontosabbak -nevezzük úgy- olyan jellegű, mint a halálközeli élményekről beszámoló embereké, bár, ahogy azokat olvasom, annál az enyém sokkal mélyebb. Mindezt a gondolataim, intuícióm is alátámasztja, amiket megtapasztaltam "spirituális" szinten. A szavak itt már kevés, csak körülírni lehet. Ezért is teszek fogalmakat idézőjelbe, mert minél elvontabb egy szó, egy fogalom, annál többfélét értenek alatta az emberek, tehát nem egységes a jelentésük, sőt, a legtöbben csak spekulálnak, h mit jelenthet. Nem szeretem a címkéket, de szavak szintjén nehéz megkerülni azokat. A lényeg, h valamiféle nem 5 érzékszervvel érzékelhető szintekre, hanem annál is tágabb létezésre gondolj, illetve következtess, amikor a "spirituális" szót használom.


A vallásokkal legyél óvatos! Tele vannak féligazságokkal! Lehet őket tanulmányozni - különben hogyan tudnád vitatni a tartalmukat, nemde? Én tanulmányoztam többfélét huszonévesen, amikorra már rég több spirituális tapasztalattal bírtam , és gondolati mélységem által semmiféle vallásra továbbra se volt szükségem, se hitre! Pusztán tudományos szemmel elkezdtem huszonévesen utánaolvasni, na meg pszichológiai szempontból: vajon miért kötődik a legtöbb ember vallásokhoz? Arra jutottam, h a vallásokban bár vannak reális és hasznos tartalmak is, de jelentősen torzítottak, mégpedig hatalomra törő emberek -pápa, bíborosok, vallási vezetők, stb- által. Ezért pl rendkívül mód manipulálják a híveiket, és manipulációs úton szerzik a híveket, évszázadokon, évezredeken át! Pl a kereszténység esetén a Biblia egy többször átírt könyv, melyből sok lényeges elemet kihagytak, valamint eltorzított infókat hozzáírtak az idők során. Nem beszélve az eltérő vallási felekezetek meddő vitáiról, a szövegértelmezés tekintetében... mindegyikük a saját szája íze szerint értelmez, hogy hívőket nyerjenek maguknak, és hogy eltereljék a valóságról való gondolkozásról az emberek figyelmét ezáltal is!


A vallásos ember sajnos birka, nem gondolkozik. Vannak kivételek, de igen kevesen, és részben az ilyen embereknek is vannak felesleges kötődéseik illetve tunyaságaik, pl érzelmi okokból vallásosak, de gondolkodással felülbírálják - ez mér egy kevésbé birka hozzáállás, de még mindig kicsit sajnos az.


Van olyan vallás, ami alapvetően filozófia, de vallásként is felvehető, pl buddhizmus ágai, tehát az kicsit más eset. De én BELÜL, önmagamba, önmagam által fejlesztettem önmagam alapvetően mindig is ,tehát a külvilági infók nem igazán hatottak rá, így a tudományok se (az is vallás!! egy materialista vallás a tudomány!!), a vallások se, mások filozófiája se.


Rugalmas, nyitott ember vagyok, mert meghallgatom mások más nézeteit ha van rá időm, energiám, és ha nem rosszindulatú, vagy ha nem értelmetlen pl térítő szándékú, át is gondolom, viszont alapvetően ÖNÁLLÓAN gondolkodom, saját benső világomból merítve fejlesztem magam. Más szóval befelé figyelek alapvetően, ez határozza meg értékrendszerem, meglátásaim. És ezt javaslom mindenkinek: saját magába figyeljen alapvetően, mert ott a realitás, az igazság - minden egy közös pontba tart, tehát mindenki ha nagyon mélyen befelé figyel, akkor ugyanazt a közös pontot találja meg!

2014. dec. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

J A V:

"tudományos szemmel" - ezt is idéző jelben értsd. Arra gondolok ez esetben, hogy tárgyilagosságra törekvő figyelem, talán ez megfelelőbb kifejezés, ez esetben. (Evvel szemben a tudományos szemlélet nem igazán objektivitásra törekvő ,csupán félig-meddig. Ráadásul a tudomány egyfajta vallás, mégpedig egyfajta materialista vallás valójában, bár kimondatlanul az. Ugyanis tele van hittel a tudomány, a logikai megközelítések mellett, tehát előfeltevésekkel, hipotézisekkel, nem beszélve, hogy tele van korrupcióval, megtévesztésekkel, pl lásd: iskolai tananyag, és úgy, mint a vallások nagy része!

2014. dec. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

J A V / 2.:

tehát a külvilági infók nem igazán hatottak ráM.

(Lemaradt az "M" betű!)

2014. dec. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 xeniah ***** válasza:

Azt ne feledd, hogy programozói informatikai főiskolán elég kemény a matek, tehát a szakács szakma és a programozás mellett erre is fektess hangsúlyt, nehogy meglepetés érjen.


"Mi értelme az életnek? Mi volt az élet előtt? Mi lesz a halál után? Megmaradok mások emlékeibe, csak egy emlék leszek? Vagy van több van ennél?"

Ezek fontos kérdések, éppen ezért talán érdemes lenne azt kérdezned, aki az életet adta, és itt nem édesanyádra gondolok ;)

A Bibliát olvasva megismerheted Istent, sőt személyes kapcsolatod lehet Vele. Az előző hozzászóló ugyan hiteltelennek tartja a Bibliát, egy többszörösen átírt könyvnek, de ez csak egy ma különösen divatos hozzáállás, valós alapja nincs. Az évszázadok/ezredek során többen többször próbálták megcáfolni, sikertelenül. Pl. az Ézsaiás könyvét is betoldott könyvnek tartották sokan, mert annyira pontosan megjövendölte Jézus kereszthalálát, hogy azt mondták, ezt biztos utólag írták. Aztán előkerültek a qumráni tekercsek, és kiderült, hogy valóban Jézus előtti időből származik, és csak apró (nyelvtani) eltéréseket találtak a bibliai szöveghez képest, mint például egyes szavak máshogy voltak betűzve.

(erre csak az előző hozzászóló miatt tértem ki)


A Bibliában megírt próféciák egy része már beteljesedett, és a maradék ugyanígy be fog teljesedni. Emellett én személyesen is megtapasztaltam, hogy igaz, megismertem Istent, Ő adott értelmet az életemnek, és tudom, mi vár rám a halál után. Kívánom, hogy te is tapasztald meg ugyanezt!

2014. dec. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!