Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha vagdosom magam, és egy...

Ha vagdosom magam, és egy barátom bevisz a kórházba elvisznek a pszihiátriára?

Figyelt kérdés
Nagyon félek tőle, hogy meglátják, múltkor is a kórház elől ugrottam fel az egyik buszra. Nem meghalni akarok, csak élvezem csinálni. Vízszintes vágások, az ereimnél nincsenek is.

2015. jan. 5. 22:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nagyon elrontottad! Gondolkodsz te egyáltalán? Vagdosod magad! Csak azért, mert élvezed! Mi van, ha bekattansz hirtelen, és mást is meg akarsz vágni, csak úgy élvezetből?

Figyelj. Ez amit te művelsz a vagdosással, egyáltalán nem normális dolog. Legyen eszed, és menj be, mielőtt valakiben komoly károkat okozol! Nem vicc! A te, és mások érdekét nézve, menj be a pszichiátriára, még mielőtt az elmegyógyintézetben, vagy a börtönben találod magad.

És ez még mind hagyján, de lehet, hogy más ember élete is odaveszik miattad.

Fogd fel, ez nem normális dolog, és ha nem is akarsz tenni ellene, az még abnormálisabb. És ahogy ez a vagdosás pszichésen kifejlődött benned, úgy akármi más is kifejlődhet, lehet mást akarsz majd vagdosni. Úgyhogy csak nyugi, menj be, nem lesz semmi baj. De ha nem mész be, akkor viszont baj lesz.

2015. jan. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Elnézést, félreérhetően fogalmaztam. :D Nem azt élvezem, hogy vágok, hanem, hogy fáj, hogy nekem fáj, olyan mint a drog. Nem akarok embereket bántani, nem is fogok, nem fog bekattanni semmi, hangokat se hallok. :D Teljesen normális vagyok, csak kicsit mazochista talán.
2015. jan. 5. 22:48
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
sajnálom! de egyetértek az elsô válaszolóval.
2015. jan. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

De engem a kérdésemre érdekel a válasz, nem az, hogy maguk szerint normális vagyok-e vagy sem. (Egyébként az vagyok :)

De ha mégegyszer ilyet írnak ide, lassan, és élvezetesen fogom felvágni a kenyeremet. Nem, csak vicc. Szeretek mindenkit :3

2015. jan. 5. 22:51
 5/13 anonim válasza:

igen, el

ha nem is visznek

tanácsolják

2015. jan. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Ha vagdosom magam, és egy barátom bevisz a kórházba elvisznek a pszihiátriára?"


Az orvosfüggő, tehát lehet, ha úgy dönt az orvos. Nyilván az is elég sokat fog számítani, ha megmondod, hogy te magad csináltad. Sőt, ha megmondod, tuti mész a pszichiátriára.


De egyáltalán miért kell neked kórházba menned? Ugye nem a vagdosásod miatt? Mert ha annyira komoly a helyzet, és már olyan sérüléseket okozol magadnak, hogy kórházba kell miattuk menned, akkor ott nagyon komoly bajok vannak. Súlyos beteg vagy, mégpedig agyilag. Én semmiképpen sem hagynám ezt. Elhiszem, hogy szeretsz szenvedni, de mi nem. És gondolom a környezetedben élők sem. És bizony eléggé megszenvedik azt, hogy tudják, hogy így bánsz magaddal, és hogy havonta kórházba kell szállítaniuk, ahelyett, hogy TV-t néznének. Azért nem mindegy, hogy jól érzem magam, vagy a szerettemet viszem kórházba idén 6-odszorra, mert majdnem megölte magát a hülyeségével.


Ha ezeket nem veszed komolyan, és nem érzed annak a súlyát amit teszel, és nem érdekel az sem, hogy amit csinálsz, bizony másnak is szenvedést okoz (mondjuk családtagnak), akkor már csak egy lépés, hogy még jobban bekattanj, és mással ezt csináld.

Tudod, akkor sem fogod érezni a súlyát. Akkor is csak annyit mondasz, hogy nem akarsz bántani senkit, csak szeretek vagdosni. És közben szépen mosolyogsz. És fel sem fogod majd, hogy valaki miattad kórházba került. Úgyhogy állj le erről a dologról, de még mielőtt bármit is csinálnál, menj be a pszichiátriára, akár most rögtön!


És mielőtt elbúcsúzok, egy elég durva példával fogok élni:


Te szeretnéd, ha az anyukád, vagy az egyik családtagod, akit szeretsz és feltesz, addig verné a fejét a falba, amíg szilánkosra nem törne a koponyája? Ugye, hogy nem. Na, ő sem szeretné, ha te ronggyá vagdosnád az ereidet.


Kicsit talán ijesztő a példa, de valamivel be kell mutassam neked, milyen komoly a helyzet, főleg, ha már kórházba kell menned miatta.

2015. jan. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ez azzal van elcseszve, hogy nincsen családom. :) Egyébként nem mélyek, alig pár miliméter, és azért visznek be, mert aggódnak. Az ereim közelébe se megyek, és még véletlenül se bántanék senkit, nem pszihopata vagyok könyörgöm. :) És érzem a súlyát, tudom, hogy nem kéne, és le is fogok szokni róla. Csak gondoltam megkérdezem, mert ugya régebbiek most gyógyulnak.

Köszönöm a válaszokat.

2015. jan. 5. 23:26
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen, ez elég súlyos dolog, és a legjobb lenne, ha magad mennél be.

Ott viszont ne hagyd, hogy nyugtatókkal kezeljenek, mert az nem segít a problémádon, hanem pszichológushoz menjél.

2015. jan. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Tizenéves lány vagy? Azok csinálják ezt, és nincs annyi hely, hogy mindet pszichológiára vigyék.
2015. jan. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Naszóval. :)

A kérdésedre válaszolva: Igen, valószínűleg bevisznek.

Ez sokkal de sokkal komolyabb, mint ahogy te érzed. Ez nem megint a szokásos blabla, van egy barátom, aki vagdossa magát, és hihetlen rossz érzés tudni, látni, ahogy szenved, te pedig nem tudod megakadályozni.

De te ezt nem érted, miért aggódnak, te így elvagy, nem veszélyes, hiszen segít megoldani a problémáidat. (ezt úgy mondom, mint aki vagdosta magát, tehát tudom, miről beszélek).

Kérj segítséget minél előbb, mielőtt eldurvul a helyzet!!!

Minden jót neked :)

2015. jan. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!