Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi tortenik velem? Tudom...

Mi tortenik velem? Tudom hosszu, de kerlek olvassatok el.

Figyelt kérdés

13 eves vagyok.Kb.1eve"valtozott meg az eletem".Azelott tok normalis voltam,mostmeg...Tavaly juniusban kezdodott az egesz,a baratnomnel nyaraltam es minden este fajt a hasam,aztan a fajdalom egyre erosebb lett de nem nagyon torodtem vele.Par honappal kesobb kiderult,hogy anyumnak pajzsmirigye van,en attol kezdve bekepzeltem,hogy nekem is biztos van es ettol annyira fel tudtam idegesiteni magam,hogy el sem tudom mondani.Minden nap ideges voltam,de sokszor nem tudtam eldonteni,hogy mitol.Aztan ez egyre fokozodott es a betegsegek is amiket bekepzeltem egyre sulyosabbak lettek[szoval egyre komolyabb betegsegeket kepzeltem be]Ettol sokszor mar teljesen kivagyok.Erzem hogy nem birom tovabb,gondoltam mar gyerekpszihologusra,de az az igazsag,hogy anyummal sem tudok errol beszelni.Volt aki az mondta,hogy betegsegeket azert kepzelek be,mert nem beszelgetek soha anyummal es nem merem neki elmondani es ezaltal magamba fordulok.Akikkel beszelgettem azt is mondtak,hogy ez a kamaszkor valtozasaival egyutt jar,nem mindenkinek ilyen"sulyosan"de mivel en nem beszelem meg senkivel...

De nemtudom..amikor bekepzelem a betegsegeket,akkor erzem is,tehat faj a fejem stb.es amikor megnyugtatom magam,hogy ezt csak elkepzelem elmulik a fajdalom.


Kerlek segitsetek.A valaszokat elore is koszonom.:)


2010. febr. 5. 18:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

neked tényleg az kéne, hogy beszélgess anyukáddal, apukáddal vagy ha esetleg vannak idősebb testvéreid akkor velük, akik segíteni tudnak, mert ez nem normális

az is lehet, hogy ez egyfajta felhívás tudatalatt, beképzeled, hogy beteg vagy, rosszul is leszel és máris jobban törődnek veled...

de kérj segítséget mert ez így nemjó:( fiatal vagy még ezekhez

2010. febr. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tényleg jó lenne egy pszichológus, vagy egy nagyon jó barátnő, akivel bármit meg tudsz beszélni. Úgy tűnik, ilyen neked nincs.
2010. febr. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen,tudom.De senki sincs akivel ezt meg tudnam beszelni,nincsen testverem.Baratnoim nem ertenek meg,mert nem tudjak milyen erzes.:(.De el fogok menni egy pszhihologushoz,mert az szerintem megert...
2010. febr. 5. 18:52
 4/11 A kérdező kommentje:
De,nagyon sok baratnom van,es megis beszelhetem veluk.Megertenek,amennyire megtudnak,de ugyse ertik,hogy mi zajlik le bennem.Nagyon utalom mar,az lenne a legnagyobb vagyam,hogy ennek mar egyszer vege legyen.:((
2010. febr. 5. 18:54
 5/11 anonim ***** válasza:
Hogy érzed, mennyire tudnál erről beszélgetni olyan idegennel, aki nem pszichológus, ugyanakkor nincs ott a gát, hogy ismer, és ezt mégse tudja rólad, és a félelem, hogy ettől esetleg másképp tekintene rád?
2010. febr. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
El tudnam neki mondani,csak nem biztos pont ugy ahogyan ez lezajlik bennem.Mert alapvetoleg egy nagyon vidam lany vagyok,ezt senki sem tudna elkepzelni rolam.Es a suliban vagy mikor haverokkal vagyok egyaltalan nem vagyok ilyen csak itthon,egyedul.Nincs testverem,sokszor annyira unom magam,es akkor eszembe jutnak ezek a dolgok,es kb.fel ora mulva el is mulnak.:-/
2010. febr. 5. 19:07
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy ilyen korszakom pár éve kb. én is 13-14 éves lehettem.Borzasztó volt.Én is beképzeltem magamnak egy betegséget ami fertőző és halálos kimenetelű.Bár nekem nem voltak fájdalmaim,mert ugye én csak a kezdeti stádiumban voltam (ugyanis ezt a betegséget éveken át hordozod a szervezetedben és a tüntetek csak évek múltán jönne).Attól féltem nagyon,hogy a szüleim elkapják tőlem,ezért mindent hipóztam.Zacskóval fogtam meg dolgokat.A szüleim is észrevették,hogy nincs minden nálam.Leültek beszélgetni velem,nagyon nehezen sikerült elmondanom anyunak mi bánt,de csak akkor amikor már nem bírtam tovább,rettegésben éltem,folyton arra gondoltam,hogy megfogok halni.A beszélgetés után viszont nagyon megkönnyebbültem,Anyu azt mondta,ha ez nem múlik el akkor elvisz szakemberhez,de szerencsére túl tudtam lenne a dolgon (igaz néha eszembejut még de minden erőmmel azon vagyok hogy elfelejtsem).Nálam akkor jelentkezett a baj,amikor sokat unatkoztam,ahogy te is írtad,próbáld lefoglalni magad,próbáld meg elterelni a gondolataid.Nem lesz könnyű.

Szóval mindenképpen beszélje a problémádról a szüleidnek,hidd el segíteni fog,nekem is segített.Ha nem múlnak el a tünetek akkor szakember.

2010. febr. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Ilyenkor jut eszembe mekkora szerencsém van az élettel. Nekem sincs testvérem. de ha az segítene hogy lekötöd magad valamivel akkor talán jobb lenne. én a szüleimmel soha nem vagyok jóba viszont rengeteget olvasok életfilozofia stb...és segít bár nekem sohasem volt problémám ilyen dolgokkal hogy beképzeltem valamit... de szerintem minden fejben dől el!!!4

sok szerencsét!

2010. febr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat!

Igen,en is halalos betegseget kepzelek be magamnak es mindig arra gondolok,hogy meg fogok halni,es ettol neha halalfelelmem is van.Most kicsit megnyugtatott,hogy nem csak en vagyok igy,hanem masok is atelhettek ezt.Megprobalok beszelni a szuleimmel es hiszek benne hogy ennek hamarosan vege lesz!:)

2010. febr. 6. 10:00
 10/11 anonim ***** válasza:
Már jó úton jász a gyógyuláshoz,hisz már te magad is felismered,hogy nincs minden rendben,és változtatni akarsz.Csak akaraterő kell hozzá és akkor menni fog.Sok sikert 20:30-as voltam.
2010. febr. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!