Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudok kérdést szerkeszteni...

Nem tudok kérdést szerkeszteni a problémámra, szóval inkább olvassatok tovább?!

Figyelt kérdés

Előre kérem azokat az embereket, akiknek sosem volt fantáziájuk, sosem elmélkedtek, és még sosem olvastak el 10x egy verset, mert annyira közel állt hozzájuk, azok most ne olvassanak tovább.

Tudom, hogy továbbolvastak, és lesz@rom, csak az van, hogy ők lesznek azok, akik a :"H*lye vagy, mennyé' pszihológushoz!", az "Az élet nem tökéletes, ne rinyálj, h*lye kis p*csa!", valamint a "Tipikus tinédzser. Örülj hogy még az vagy!" típusú kommentárokat fogják írni. Ők lesznek, (ahogy én nevezem őket) "emberek". Az olyanok mint én, ők az "olyanok mint én"-típusúak. Egyetlen "olyan mint én"-t ismertem, ő nagypapám volt, és 1 éve meghalt....

A problémám igazából az, hogy az "emberek", hogy tudnak így élni? Csak ez az oka annak, hogy nap-mint-nap hasfájással megyek iskolába, hogy vajon ma ki fogom-e bírni sírás nélkül. Mert az én osztálytársaim, akiket a barátomnak mondok, még jóindulattal sem nevezhetők a barátomnak. Sosem alacsonyodnék le az ő szintjükre. Az "emberek" körülöttem, mind egy zenét hallgat, mind a Twilight-ot olvassa, és a h*lye romantikus vígjátékokért élnek-halnek. Oké, rendben. Nem születhet mindenki "mélynek".

De, én már ezt egyszerűen nem birom elviselni. Amikor az egyik lány azzal jön nekem szünetbe, hogy az unokatestvére tegnap elment hozzájuk, és hogy összevesztek, és hogy a barátja otthagyta, mert megunta, meg hogy ő tegnap kipróbálta a cigit, akkor és szépen bevonulok a wc-be, és elkezdek sírni, hogy hogy lehetnek ennyire... hogy is mondjam, ennyire felszínesek. Én annyi mindent átéltem, annyiszor sírtam, annyiszor kellett erősnek lennem, és nem panaszolom el senkinek. De nem azért, mert depressziós vagyok, hanem mert nincs kinek! Nincs kinek elmondani, hogy mennyire jó könyvet olvastam tegnap, hogy micsoda film-kincsre leltem, hogy nemrég írtam egy verset, mondana-e véleményt. Mert szó szerint a szemembe vágják, hogy őket nem érdekli.

És azért sírok, mert rettegek, hogy én már nem fogok senkit találni, aki annyira szabad, és mély lenne mint én. Akinek hazudhatok akármit, hogy nekem semmi bajom, de ő odaáll, és megkéri hogy mondjam el az igazat.

Én sosem próbáltam felvágni az ereimet, nem vagyok emós, nem érdekel a divat, és legfőképpen az, hogy mi a legújabb mozisiker. Úgy érzem, hogy valahogy rossz korba születtem. Miért is nem lehetnék egy 19. sz.-i író, aki lázadva bejárja Arthur Rimbaud-dal a világot, és őt is "átkozott költő"-nek hívnak. Nem, én sorvadhatok az iskolapadban, és hallgathatom, hogy a sok "ember" miről csacsog mellettem.

És az igazság az, hogy én csak sajnálom őket. Sajnálom azért, mert sosem tudják meg, mi az hogy katarzis, sosem fognak sírni egy verse, és legfőképp sosem fognak írni egy verset. Mert ezek nélkül én élni sem tudnék. Az életem oly sivár lenne, mint az "emberek"-é.

Már alapjában az is szánalmas, hogy egy közösségi oldalra kell ezt megírnom, mert egy ember sincs a közelemben, akinek elmondhatnám mindezt.

Előre üzenem a rendes "olyan mint én"-eknek, hogy köszönöm a válaszokat, amik szerintem nem is lesznek egy jó ideig, mert konkrét kérdést sem tettem fel. Egyszerűen csak írjatok pár sort, és vidítsatok fel, hogy igenis vannak még a világon olyanok mint én.


2010. márc. 30. 18:46
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ui.: Nem pasit keresek, hanem barátot. Olyat, hogy valaki olyan legyen mint én, és még tetsszen is, nem is álmodozok. És még nem is kell nekem pasi. 13 éves vagyok.
2010. márc. 30. 18:53
 2/17 anonim ***** válasza:
hmm. érdekes. igazából. nem tudok mit írni. nem akarsz beszélgetni? msn-en? 14 éves lány vagyok. ha megírod pirivátban az msn-edet, felveszlek
2010. márc. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért valljuk be, egy kicsit Te is felszínes vagy, hiszen külsőségek alapján ítélsz meg embereket. Sőt, valahol jobbnak is tartod magad náluk.

Utóbbiból sajnos sok van, és ilyen emberek sokszor közösen ítélkeznek a világ felszínességéről felszínes ítéleteikkel. Viszont nem cseszegetni akarlak; van jó oldalad is, és ezzel kellene foglalkoznod, nem azzal, hogy más milyen. Sok emebr van, akit hidegen hagynak az általad említett dolgok (többek közt én is ilyen vagyok). Szóval igenis van esély, hogy hasnló emberekkel találkozz, csupán valóban keresned kell, és nem - csak - sírdogálni.


Még hozzátenném, hogy a bármennyire is nem tetszik a világ, a szabályokat sosem mi magunk csináljuk. Az, hogy széváalsztod a való világot az álom világtól, és kiismered az életet, elfogadod, hogyan működnek a dolgok, még nem jelenti azt, hogy "beállsz a sorba". Csupán azt, hogy felnősz.

2010. márc. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Na mert azt hiszed én nem ismerem a való világot? És nem néztem még farkasszemet a való világgal? A 6.-os barátnőm a karjaim közt remegve sírt, mert az anyja meg az apja majdnem megölt egymást. És hogy egy évvel ezelőtt meghalt az a személy, akihez én nap mint nap elmentem, és ő tanított meg olvasni, írni, ő vitt el pecázni, és ő mutatta be a kedvenc költőit, meghalt, és én nem sírtam, hanem örültem, hogy neki ott jobb lesz. AKkor sem tudtam arra gondolni, hogy soha többet nem láthatom, soha többet nem olvas fel nekem, nem tudtam az én érzéseimmel törődni, csak arra tudtam gondolni, hogy neki már nincsenek fájdalmai, és biztosan jobb helyre került.

De én még biztosan nem ismerem a világot, és gyerek vagyok még.

2010. márc. 30. 19:06
 5/17 anonim ***** válasza:
Téged miét érdekel az,hogy az "emberek" milyen felszínesek?
2010. márc. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Igenis, vannak olyanok, mint te! Például én :) Tökéletesen (de legalábbis majdnem) olyan vagyok, mint ahogy leírtad. :) És ha szeretnél esetleg beszélni velem, én szívesen meghallgatlak, de nem úgy, mint egy pszichológus, beszélgetni is szeretnék veled :) Ha akarod :) Írj egy privátot, és felveszlek :) 15/L
2010. márc. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Na mert azt hiszed én nem ismerem a való világot?"


- Nem, nem hiszem. Nem kellett volna ennél leragadni.

2010. márc. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem te baromira beképzelt vagy, az a te bajod! Mégis milyen jogon mondod azt, hogy valaki felszínes azért mert olyan zenét hallgat mint a többség vagy bármiben is hasonlít a többségre? Nem ismered őket belülről!

Te vagy a felszínes, szűklátókörű és előítéletes! Jobbnak gondolod magad másoknál... Remélem majd felnősz és megtanulod tisztelni az embereket!

Tudod másnak is halt már meg szerette, másnak is utálhatják egymást a szülei, más is lehet mélyérzésű, attól hogy tetszik neki pl egy zene ami másoknak is...-.-" Istenem ez szánalmas... Nőlj fel... És gondolkozz... Nem lehet hogy azért nincs senki a közeledben mert senkinek nem kell egy ilyen beképzelt kislány aki mindenkit lenéz, az ő nagy különlegességének tudatában?

2010. márc. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

Bevallom, mosolyogtam kicsit a leírtakon. Ha tudnád, mennyi meg nem értett, világmegváltó, életről mindent tudó korodbeli emberke rohangál a világban! Akik nem növik ezt ki, azokból lesznek később az elvont, önjelölt "művészzsenik".

Szereted a verseket? Ok. Én is, sőt írni is szoktam néha. De ettől még nem tartom magam mindenkinél többnek, mélyebbnek. Megsúgom, a majdnem minden ember szereti a művészetet és szokott a világ dolgain merengeni, filozofálni, legfeljebb más módon. Egy kemény rock zenének is lehet elgondolkodtató mondanivalója.


A lényeg h nem az a bölcs, aki mindenkitől elhatárolódva ücsörög felsőbbrendűsége tudatában, hanem az, aki megismeri az embereket, és csak azután ítélkezik.

2010. márc. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem felszínesebbek, te sem vagy sokkal eredetibb náluk, érintkezési pontokat is találhatnál ezekkel a szánalmas emberekkel, ha megpróbálnád.
2010. márc. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!