Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önző szemétláda vagyok ha nem...

Önző szemétláda vagyok ha nem elég nekem annyi, hogy örülök más boldogságának?

Figyelt kérdés

Például ha látok egy párt az utcán és nekem éppen nincs barátnőm, akkor nem tapsikolok és táncolok örömömben, hogy juj de jó annak a párnak hanem ismerkedek, hogy barátnőt szerezzek.


Vagy ha egy kollégámat előléptetik nem bontok otthon pezsgőt és nem rendezek tűzijátékot, hogy juj de jó hanem helyezkedek és dolgozok, hogy engem léptessenek elő.


2015. jan. 10. 14:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
Örülj más boldogságának, és tegyél érte, hogy te is az lehess. Nem értem a problémát :D
2015. jan. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Hát, az öntömjénezésben élen jársz!
2015. jan. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
A sikeres emberek mások sikerének is örülnek.
2015. jan. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Egy idő után én sem örülnék más sikerének, ha én soha, semmiben nem lennék sikeres, de ezért tenni kell és tehetsz is, addig is legalább örülj apró dolgoknak, pl. annak, hogy most süt a nap, vagy ettél egy finom ebédet, stb.
2015. jan. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Tehát önző vagyok mert a saját boldogságom jobban foglalkoztat mint vadidegen embereké. :(
2015. jan. 10. 14:14
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem vagy önző, csak megkeseredett, ez ellen kell tenned,
2015. jan. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:

Én is sokat gondolkoztam ezen a témán, tehát akkor én is egy önző ember vagyok. Oké, nem szeretnék ez maradni, de én magam nem tartom annak.

Én inkább ezeket csak szürke napoknak tekintem, amik úgyis egyszer elmúlnak (még a közeljövőben). Mert az hogy nem örülsz más boldogságának az egy múló pillanat, leginkább stresszből jön ahogy irtad.

(ahogy irtad : neked nincs barátnőd, szeretnél, fáj az hogy mást látsz úgy és nem tudsz azoknak örülni).

Megmondom őszintén hogy én tudok örülni más boldogságának, de csak akkor ha látom az illetőn hogy tényleg azzá teszi és nem csak nekem akar vele nagyzolni vagy felszineskedni. Nagyon gyorsan ki lehet szűrni ám ezt... :)

Voltak erre is példák, az egyik barátnőmnek a kapcsolata ilyen, jóban vagyok a párjával is, ő mond nekem fűt-fát hogy igy meg úgy (ne értésétek félre, nem széditeni akar) de a végén csak nem úgy van. Meg a csaj is mindig azzal van el hogy közöttük nincs semmi probléma, közben a barátja nekem panaszkodik és kér tanácsot mert bajban vannak... És élőben mutatják hogy minden szép és jó, hogy mi milyen tökéletes pár vagyunk... Na az ilyen felszines kapcsolatot nem birom, és leginkább menekülök a közelségéből...

2015. jan. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%

Ne haragudj, de te hol látsz olyat, hogy egy pár végig megy az utcán, és a mellettük elhaladó emberek egyszer csak "tapsikolni kezdenek és táncolnak örömükben"?


Ki az, aki otthon pezsgőt bont és tüzijátékot rendez, ha előléptetik a kollégáját?


Te miért tartod magad ennyire különlegesnek?

2015. jan. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

Egyszerűen irígy vagy.

Nem vagy szemétláda.


De válogass még magadnak a 7 főbűn közül:

1.1 A kevélység

1.2 A fösvénység

1.3 A bujaság

1.4 Az irigység

1.5 A torkosság

1.6 A harag

1.7 A jóra való restség


Tanács: az irígykedés helyett fejleszd a tudásodat és mentálisan is fejlődj, hogy legközelebb téged léptessenek elő és ne egy irígykedő perszónát lássanak benned, akinek legszívesebben a bádogcitrom díjat adnák...

2015. jan. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%

Ezzel mindenki így van. Senki nem kezd el tapsikolni, meg táncolni, ha meglát az utcán egy vadidegen párt, a legtöbben figyelembe sem veszik. Miért is tennék.

A kolléga előléptetése is csak akkor érdekli a többi kollégát, ha amúgy is jó barátok, vagy ha az ő munkájukra is hatással lesz.

Teljesen átlagos vagy.

2015. jan. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!