Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg szemétláda vagyok, ha...

Tényleg szemétláda vagyok, ha nem akarok minden hétvégén a nagyanyáméknál ülni órákig?

Figyelt kérdés

Apám minden vasárnap délután elmegy az anyjáékhoz és nekem is mennem kell.Ez azért baj,mert legalább 4 óra elmegy ezzel a vasárnap délutánból.

A szüleim így is kötelezően járatnak szombat reggel zenekarra,szombat délben néptáncra.Vasárnap reggel matektanár jön,a vasárnap délután pedig végig ott kell ülnöm a nagyszüleimnél.

Ezzel elment a hétvége legnagyobb része,és még szinte nem is tanultam,nem vásàroltunk be,nem gyakoroltam hegedűt..ezekre szombat este marad idő,de akkor meg persze semmi szórakozás,pihenés nem jut nekem.Nem tudok a barátaimmal lenni,nem tudok ismerkedni,a szociális életem a 0-val egyenlő. Társas programon vagy fél éve nem voltam,a barátaim kb. elfelejtenek. Ez azért 17 évesen nem érzem jogosnak.

Szeretem a nagyszüleimet,de nem akarok minden hétvègén órákat unatkozni náluk.Ha abban az időpontban tanulhatnék,akkor lehetne 1-1 szabad estém.De amikor ezt megmondtam apámnak akkor üvölteni kezdett velem és "hálátlan szemét"nek nevezett.Neki sose voltak barátai,ezért nem érti meg.

Mit tehetnék ilyen esetben?

17/F


2013. ápr. 14. 12:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Legyél tökös és mondd meg ezt a szüleidnek.
2013. ápr. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Apám egy 190 centis,100 kilós,erőszakos és ordibálós ember. Együtt lakok vele,tőle függök.

Neki aztán nem tudunk ellentmondani..

2013. ápr. 14. 12:49
 3/20 anonim ***** válasza:
ezt a szokásos 4 órát csökkentsd fél vagy 1 órára. így nem lesz sértődés és te is jól jársz. letelt az idő, felállsz, elköszönsz és hazamész tanulni. és kérj bocsánatot, amiért el kell menned :)
2013. ápr. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Kint laknak a világvégén kb. semmi közlekedés nincs..

De végülis nézek egy menetrendet.

Ez jó ötlet,köszönöm.

2013. ápr. 14. 12:53
 5/20 Ágh Ferenc ***** válasza:
100%
Nos leginkább a nagyszüleiddel kellene megbeszélni, hogy mennyire érintené őket kellemetlenül, ha mondjuk ritkábban mennél, vagy például egyedül, de olyankor mikor Te ráérsz! Én is nagyapa vagyok, úgyhogy tudom hogy én biztos kiállnék az unokám mellett a fiammal szemben, ha hasonló helyzet lenne!
2013. ápr. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemre kell menni jó messzire, kollégiumba.
2013. ápr. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
A tanulnivalót vidd el a nagyszüleidhez, akkor nem fogsz unatkozni és a házival is végzel. Én az egyéb hétvégi elfoglaltságaidat tartom iszonyú soknak. Mikor pihensz?
2013. ápr. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is vigyél magaddal tankönyvet, ha már ott kell lenni, akkor használd ki az időt.
2013. ápr. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Próbáltam de kb. lehetetlen tanulni.

Kis lakás és egyszerre megy a TV,rádió,nagymamám beszél,a nagypapa a fotelben alszik és horkol.Ennyi zaj között képtelenség koncentrálni.1-2 kis házit megírok de pl. törit tanulni lehetetlen.


Pihenni? Azt sajnos nem nagyon tudok.

2013. ápr. 14. 13:01
 10/20 anonim ***** válasza:

Én is azt a megoldást választanám, ha meg tudod oldani, hogy egyedül mész, hétközben. Ezzel mindenki nyerne, nagyszülők is, mert legalább nem hetente egyszer néznének rájuk, külön Veled is tudnának egy kis minőségi időt eltölteni (ez Neked is jó), ha hétközben, csak mondjuk másfél órát maradsz, de azalatt beszélgettek, ól érzitek magatokat, többet ér, mint ha 4 órát unatkozol ott.

Ezzel apukád is megbékélhet, megmondhatod neki, hogy nagyon szívesen mész, szereted a nagyszüleid és szeretnél velük kicsit egyedül lenni, jobban tudtok beszélgetni, hétközben jobban ráérsz, stb.

Neked sem kellene a vasárnap délutánodat apukáddal tölteni, ahogy leírtad, gondolom szívesebben vagy kicsit egyedül. És amíg kiérsz a nagyszülőkhöz, kicsit relaxálódhatsz, esetleg a hosszabb út, olvashatsz a buszon.

2013. ápr. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!