Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, ha nagyon...

Mit csináljak, ha nagyon összejönnek a problémák, és elegem van mindenből, mindenkiből?

Figyelt kérdés
Nincs kedvem senkihez, és semmihez... elakarok tűnni mindenki elől, hogy senki se keressen... Ez meglátszik a tanulásban is, nem tudok odafigyelni semmire se rendesen, amit eddig tudtam azt is elfelejtettem, lassan már a barátnőmhöz sincs kedvem, pedig nagyon szeretem őt. Elaludni is alig tudok, pedig folyton fáradt vagyok. Ha el is múlik ez az érzés, mindig visszajön. Azon jár az eszem, hogy érdemes e élni, vagy hogy egyáltalán tényleg keresne e valaki... meghalni, eltűnni pár hétre, hogy fel e tűnne valakinek, hogy nem vagyok. Nem cigizek, nem is iszok, de gondoltam rá hogy elkezdek, de az önbecsülésem nem engedi. Amikor valami összejön, utána mindig elszaródik valami, vagy elmegy tőle a kedvem. Bulikba nem járok, ha szórakozás annyiban merül ki, hogy leállok szerelni valamit. Mosolyogni, nevetni nem szoktam vagy csak nagyon ritkán, folyton komor, szomorú, bánatos vagyok, mindenki azt kérdezi, hogy haragszok e rá a nézésem miatt. Jó pár éve gondolkodok azon, hogy megölöm magam, régebben kinéztem már a helyett is meg a több módszert is kiválasztottam.

2015. jan. 22. 00:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szerinted az első problémánál meg kell hátrálni??? igaz ez most egy nagyobb probléma, de ha ezzel szembenézel legyőzöd akkor a többi is simán megoldható! persze most azt hiszed, hogy nem lehet megoldani, meg nem is próbálod, menekülnél...nézz szembe a problémákkal...


írd fel az összes problémát, a kiváltó okot és a megoldást! ha valamire nincs megoldásod akkor kezd azokkal amiket meg tudsz oldani! a többire később keresed a megoldást...

2015. jan. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Ha gondolod, írhatsz privátot.
2015. jan. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen egy dolgot tehetsz. Megváltoztatod a gondolkodásodat, és megpróbálsz jelen lenni minden pillanatban! Amióta megtanultam helyesen lélegezni, azóta képes vagyok csak a jelenre koncentrálni (a mindennapokban is), így 100%-os teljesítményt nyújtok. Olyan érzés ez, mintha dolgozatot írnál amire van fél órád. Abban a fél órában nem igazán kalandozik el a gondolatod pl arra, hogy mit fogok később enni, milyen jó volt a tegnap előtti buli, stb.. Csak arra figyelsz, hogy megírd a dolgozatot. Az összes erődet a koncentrációra fordítod. Ha minden egyes pillanatot így ragadnál meg a mindennapokban is, például elmész a barátnődhöz és nem a problémáidról beszélsz vele (ha szoktál erről) hanem élvezed a társaságát, mosolyogtok stb.. Remélem érted mit akarok mondani.

A másik a meditáció. Akinek ajánlottam a zazent, és kipróbálta, az hatalmas áttöréseket ért el. Képes vagy egyensúlyba hozni a gondolataidat a természettel, jelen tudsz lenni. Ugyanis akkor vagyunk boldogtalanok, ha gondolataink nincsenek összhangban a környezetünkel. És boldogok vagyunk, ha összhangban van.

Az életben egy esélyed van. Megcsinálod amit kell, vagy meghalsz. Én így fogom fel az életet. Halálkomolyan veszem a dolgokat, és ezért minden erőfeszítést megteszek, hogy sikerüljön.


A problémák megoldására pedig jó módszer, ha veszel egy füzetet. Felírod azt ami aggaszt, kérdés formájában. "Nem tanulok mostanában eleget, mit tehetek ez ellen?" És leírsz 20 ötletet, hogy mit tehetsz.. Az első 5-10 könnyü lesz, de az utolsók már nagyon nehezek. De olyan ötlet pattanhat ki az agyadból, hogy talán a 20. ötlet lesz a legjobb.

2015. jan. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Éreztél már úgy,hogy nem akarsz élni,de utána eszedbe jutott hogy ha nem leszel akkor hiányozni fognak azok akik szeretnek tèged és akiket te szeretel?

Nekem is volt már ilyen gondolatom ami most meked de végig gondoltam hogy nekem mi lenne a jó és rá jöttem hogy ha elmegyek akkor nekem nagyon fognak azok hiányozni akiket nagyon is szeretek és jóban és rosszban is mellettem voltak és a mai napig is mellettem vannak.16/F


Szóval először gondolkoz hogy mit fogol nyerni és veszíteni.

2015. nov. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

ázótatól már megjártam a zárt osztályt...

nincs senki akinek hiányoznák, csak ámítás az egész...

2015. nov. 15. 20:54
 6/6 sjbee válasza:
100%
Bennem is voltak már hasonló gondolatok, de mindig átvészeltem ezeket. Nekem a párkapcsolat segített, de később is előjönnek ezek a rossz gondolatok sajnos. Remélem helyrerázódtál azóta, kérlek írj ha így van.
2016. aug. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!