Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy ne érezzem...

Mit tegyek, hogy ne érezzem így? Normális, hogy így érzem?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, ami nem túl erős(múvészeti), de nekem néha elég nehezen megy, bár változó, a hangulatomtól is függ, hogy hogyan állok hozzá. Lassan a vizsga időszak végénél járok, de utána következik a pótvizsga időszak. Úgy érzem teljesen kivagyok készülve, és bevagyok kattanva. Eleinte úgy éreztem, levagyok maradva a gyakorlati tanokkal. Egész vizsga időszakban(nem kell bejárni orákra, csak hetenként a vizsgára) szinte teljesen magamba fordultam(alapból ilyen vagyok), elég sokat voltam itthon, meg sokat dolgoztam gép előtt, de sosem haladtam annyira, amennyire elvártam volna, talán irreális elvárásaim vannak, de ilyenkor folyton fáradt vagyok, így néha nagyon lassan megy minden. Egyre jobban kikészít, és kiábrándít, hogy úgy fekszek le esténként(fennmaradnék, de túl fáradt vagyok hozzá), hogy ma sem tudtam befejezni, azt amit elterveztem.

Most meg úgy vagyok, hogy az a kényszerképzetem, hogyha eddig nem sikerültek a dolgok, akkor ezután sem fognak, és ezt nagyon elhiszem, ahelyett, hogy kihasználjam a pótszessziót, és inkább figyelmesen dolgozzak, ahelyett, hogy aggódok.


2015. jan. 25. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Járj be több órára, illetve próbálj változtatni a tanulási szokásaidon. Nagyon nem mindegy, hogy mettől-meddig, milyen rendszeresen és milyen körülmények közt mit tanulsz.
2015. jan. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem az orákkal való bejárásokkal van baj, ritkán szoktam hiányozni, max akkor, ha elalszok. :) a tanulási szokásaimmal meg pillanatnyilag nem tudom, mi lenne a baj, sok időm van rá, meg otthon, csendben tanulok, vagyos nem zavar semmi:P
2015. jan. 25. 23:08
 3/6 anonim ***** válasza:
És miben érzed magad lemaradva? Sok érdemlegit nem tudok mindani, de azért valami konkrétum érdekelne.
2015. jan. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Gyakorlati tantárgyakban, aminek megvan az oka, mert egy ideig elromlott a felszerelésem, így mostanában főként ezekkel foglalkoztam, így kevesebb időm maradt az elméleti rész megtanulására, meg hasonlók, dolgozat, ilyesmi. Nincs túl sok, mert nem erős egyetem szerintem, mégis néha attól félek, hogy az alapokig nem jutok el, mert gyakran kimerült vagyok, és valami borzasztóan nincs kedvem az egészhez, mégis folyton sűrgetnem kell magam.
2015. jan. 25. 23:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nem olyan nehéz egyetem, akkor nyilván nem is szórják nagyon az embereket.

Hát nem tudom... délutáni alvás, vagy valami tanuló/segítő partner, aki jártas ezekben. Semmi hasznosabbat nem tudok írni.

2015. jan. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm:) amúgy nem bukástól félek, vagy hasonló, csak megigértem magamnak(és a szüleimnek), hogy tandíjmentesre kerülök. :P de nagyonfélek, hogy ez rizikósan fog összejönni, vagy sehogysem.
2015. jan. 27. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!