Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megrekedtem az életemben...

Megrekedtem az életemben lassan 22 évesen, és fogalmam sincs mit tegyek. Valaki meg tudná osztani velem a tapasztalatait?

Figyelt kérdés

21 éves fiú vagyok, középiskola után beleugrottam vakon két egyetemi képzésbe is és most egy OKJ-n vagyok.

Hamarosan itt a felsőoktatási jelentkezési határidő, de most elbizonytalanodtam. Úgy érzem most megint csak vakon, immáron utolsó lehetőségként tekintve a felsőoktatásban való részvételre akarok jelentkezni orvosi szakra. Érdekel a kémia és a biológia, jó képességű vagyok, jól is tanultam általában, de 17 éves korom óta egyre jobban romlottak a tanulmányi eredményeim.

Egyszerűen utálok már tanulni. Nem túl jó a családi életem. Kisebbik testvér vagyok és a kitűnő neveltetésemnek köszönhetően már 14 éves koromban elindultam a lejtőn, megjártam a gyermekpszichiátriát és a pszichiátriát is…Depresszió, szorongás, öngyilkossági gondolatok.

A családi környezet rendkívül mérgező. Sírhatnékom van, ha arra gondolok, hogy nekem rendszeresen iskolába kell még járnom, mert soha nem csináltam semmit, sosem voltam boldog, most sem vagyok az, és a tanulást a jelenlegi élethelyzetemben zsákutcának érzem. Annyira boldogtalan vagyok, hogy most nem vagyok képes hatékonyan figyelmet szentelni rá. 

Legyetek szívesek megosztani velem a véleményeteket, minden ötlet, tapasztalat számít! Köszönöm!


2015. febr. 9. 13:35
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen érzéseid vannak, az orvosit nem ajánlom. Ott végleg be fogsz csavarodni.

Azt írod, nem akarsz már sokat tanulni. Az orvosi képzés pedig pont arról híres, hogy ott nem sok idő marad másra a tanulás mellett. Nehéz is, idegörlő is. Ha végig akarod csinálni, elkötelezettnek kell lenned a szakma iránt, különben valószínűleg bedarál a képzés.

Szerintem válassz mást!

2015. febr. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!