Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tehetnék ha úgy érzem...

Mit tehetnék ha úgy érzem csak pénzel érhetném el a céljaimat?

Figyelt kérdés
Félre értés elkerülése végett, nem pénzen akarom megvenni a boldogságom, ez pusztán csak egy eszköz lenne, ami egyáltalán ESÉLYT adna rá, hogy elérhessek olyan dolgokat amik boldoggá tesznek. Plusz nagyon jó lenne kitörni abból amibe a szüleim vannak, hogy hosszú évek óta tényleg csak a legszűkségesebb dolgok megvételére van pénz. De sajnos semmi kilátásom nincsen erre. Csak hogy egy fillérekért güriző proliként éljem le az életem...
2015. febr. 12. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Baràtkoz meg a gondolatal hogy igy lesz.

pokolgép!=> " Márol holnapra élsz"

2015. febr. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
tanulj! tanulj, képezz magad és dolgozz meg a pénzért!
2015. febr. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

@kiadsam333


Ahhoz is pénz kéne.

Legalább 3-5 millió forint hogy egy egyetemet el tudja végezni, és akkor Orbán-Országba még mindig nem vagy kibiztosítva, hogy egy diplomával (ami nem büfé szak) nem egy gyári munkás bérét fogod megkeresni...

2015. febr. 12. 11:29
 4/9 anonim ***** válasza:

nem...a papírhoz kell pénz a tanuláshoz itt az internet...


én 14 évesen kezdtem el programozással foglalkozni amikor a suli szinten foglalkoztam vele, hogy papírom legyen róla volt amikor többet tudtam mint a tanár az adott témából...a tanár kért meg, hogy segítsek a többieknek...meg a többiek is kértek tőlem segítséget...és csak internet és laptop volt előttem...te is itt írsz gondolom van pénzed internetre és valami készülékre ami alkalmas tanulni...


igaz nekem 3 szakmám van abból 2 programozó...de az ismerősi körökben tudják, hogy én szeretem és tudom is csinálni elég havi 2-3 munkát utasítok vissza...munkahelyet pl úgy választottam hol tudok többet tanulni...minimálbért választottam de sok fejlődési lehetőséget! jövőhónaptól 3x ennyit fogok keresni (ja és mellette még van a privát munka, ez csak a főállás!) és ismét rengeteget tanulni...szóval nem pénz kell hanem elszántság!


akiknek privátba vállalok programozást soha nem kérdezik meg, hogy van e papírom...ismerek olyan 14 éveseket akik már most programozással keresnek pénzt, mert maguktól elkezdték csinálni, nem az iskolára vártak...nem az iskolának tanulsz! magadtól is tanulhatsz otthon! nem kell az iskolai nyomás vagy elvárás...várd el magadtól, hogy tanulj! és vannak még olyan munkák amiket otthon megtudsz tanulni...


ja és mellétenném nincs egyetemi végzettségem...


lassan 22 vagyok, 1.5 éve dolgozok minimálbérért (+ prémium) főállásban és mellette privát munkám is van + amit vissza kell utasítsak, mert nincs rá időm/energiám...


szakemberekből van hiány nem munkából...ha jó vagy a szakmádban akkor túl sok is lesz a munka lehetőség...itt a lehetőség...internet!

2015. febr. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1.Prostitúció. Ennek legális formája a gazdag férj/feleség.

2.Tanulás.Ez drága,mert papír kell nem csak a tudás. :(

3.Bűnözés.

4.Francia idegenlégió.

5.Sport,de profi szinten.

2015. febr. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdező: [link]


Nagyon sok hasonló könyv van, olvass bele. Képet kapsz arról, hogyan kéne gondolkodni, és hozzákezdeni. :) Sok sikert, ha segítség kell akkor írj.

2015. febr. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 2xSü ***** válasza:

> Mit tehetnék ha úgy érzem csak pénzel érhetném el a céljaimat?


Gondold át, hogy ez valóban igaz-e. Valóban kell-e pénz ahhoz, amit el akarsz érni. Lehet-e kompromisszumot kötni, kisebb költséggel elindulni, és majd az így szerzett jövedelemből finanszírozni az eszközpark gyarapítását?


Ha így van, akkor tedd félre az álmaidat, vállalj munkát, keress pénzt, teremtsd elő az anyagiakat. Ha ez megvan, akkor folytasd a céljaid megvalósítását.


> Legalább 3-5 millió forint hogy egy egyetemet el tudja végezni…


Melyik Univerzumban? Oké, ha a kaját, albérletet, ilyesmit is beleszámolod, akkor jöhet ki ilyen összeg. Viszont egyetem nélkül is kell enned és laknod, tehát ez nem az egyetemhez köthető költség. Ott van az egyik ismerősöm. Egyetemen tanul, mellette 8 órában dolgozik, és vígan eléldegél. Igaz nem 5 év alatt járja ki az egyetemet, de már csak pár tantrágya van hátra, közben maga teremti elő a saját megélhetésére – albérlet, kaja, egyebek – a pénzt. Igaz nem olyan munkát végez, ami a szíve csücske, de tudja, hogy ez kell ahhoz, hogy elvégezze az egyetemet, és a megszerzett papírral, és ami fontosabb a megszerzett tudással azt csinálhassa, amit szeret.


> hogy egy diplomával (ami nem büfé szak) nem egy gyári munkás bérét fogod megkeresni


Meglehet. A kérdés, hogy meggazdagodni akarsz-e, vagy a céljaidat elérni. Vannak olyan szakmák, ahol hiány van, amivel jól lehet keresni. Persze nem feltétlenül pályakezdőként, de vannak ilyenek. Szóval nem mellékes kérdés, hogy milyen diplomát szerzel, ez pedig a te döntésed, hogy mit tanulsz. De még ha a céljaid nem is esnek egybe a szakmáddal, a munkáddal, az sem zárja ki, hogy hobbiként foglalkozz vele, elérj jelentős eredményeket.


Hiába no. A pénz nem fán terem. Pénzt akkor kapsz, ha valaki az általad előállított értékért fizet. Annyit, amennyit fizetni tud. Oké, hogy neked vannak álmaid, de ha ezzel nem tudsz olyan értéket teremteni, ami mások számára is érték annyira, hogy annyi pénzt fizessenek érte, amit te elegendőnek tartasz, akkor lehet, hogy az útválasztás az, ami nem jó.


Alternatívaként meg lehet próbálni más országokban érvényesülni. Mondjuk ott sem a fán terem a pénz, de ha annyira fontos, akkor meg lehet hozni ezt az áldozatot is. Ha az otthonod, hazád, barátaid, kultúrád távolsága kevésbé fontos, mint a pénz, akkor ez az út is adott.

2015. febr. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Volt egy cimborám, aki egyetemen volt, és közbe dolgozott, hogy előteremtse az árát, mivel csak fizetős indult amire ő ment. Egy fél évet bírta aztán inkább kimenekült külföldre dolgozni képzettség nélkül. Pedig lett volna sütnivalója ahhoz amit tanult.
2015. febr. 12. 15:03
 9/9 2xSü ***** válasza:

> mivel csak fizetős indult amire ő ment


Akkor várhatott volna egy évet. Gondolom nem véletlenül indult csak fizetős abban az évben. Ha indul nem fizetős is, de ő csak a fizetősbe kerül be, az meg azért megint csak összefügg azzal, hogy mennyire tanult előtte, hány pontot szerzett, és ezekhez képest mennyire reális célokat tűzött ki maga elé. Pl. megcsinálhatta volna, hogy egy hasonló szakmát tanul, amiből indul nem fizetős, és amire az eredményei alapján bekerült volna, és onnan fejleszti magát.


> Pedig lett volna sütnivalója ahhoz amit tanult.


És ez végérvényesen eldőlt? Nyugodtan kereshet pénzt, majd visszajön, és folytatja az egyetemet. Vagy ha neki úgy jobban tetszik, akkor tanulhat kint is.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Oké, én elfogadom, hogy itt Magyarországon nem biztos, hogy a legjobb körülmények vannak ahhoz, hogy valaki tanuljon, diplomát szerezzen, vagy úgy összességében boldoguljon anyagilag is, a céljait illetően is. De nem is olyan borzalmasak az állapotok. Sokszor a nem boldogulásban nagyobb szerepe van abban, hogy valaki nem reális elvárásokkal van a rendszerrel kapcsolatban, nem a lehetőségeihez képest tűzi ki a céljait.


Én azt látom, hogy aki boldogulni akar, és tényleg akar, az képes a némileg nehezebb akadályokat is legyőzni. Aki meg nem, az sokszor külföldön, a jóval kisebb akadályokat sem képes megugrani. Az megint más tészta, hogy valaki bár itthon is boldogulna, inkább kimegy külföldre dolgozni, tanulni, hogy ugyanakkora erőfeszítéssel többet érjen el. Önmagában ezzel sincs problémám.


Nem nagyon akarom politikai irányba terelni a témát, de annyit el kell mondanom, hogy én sem gondolom azt, hogy az oktatás, meg úgy a gazdaság változásai jó irányba mennének, hogy állami szinten nem lehetett volna a lehetőségeink alapján többet kihozni, vagy az oktatást fontosabbá tenni. De mindezek ellenére azért azt is gondolom, hogy kellő akaraterővel, kitartással, leleménnyel, alkalmazkodással még ennél jóval nehezebb körülmények között is lehet boldogulni, ha valaki tényleg megtesz mindent.

2015. febr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!