Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tehetnék szert egy kis...

Tésztajóska14 kérdése:

Hogyan tehetnék szert egy kis önbizalomra?

Figyelt kérdés

Semmi önbizalmam nincs, a fiúk rondának tartanak, a barátaim" ki akarnak közösíteni, anyám nem szeret, apukám külföldön dolgozik. Összefoglalva: Nincs amitől fontosnak érzem magam.

14/L



2014. okt. 31. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Pedig fontos vagy. Aki nagyon fontosnak érzi magát, az sem fontosabb nálad, csak roppant fárasztó:))) A megismerés képességét ajándékban kaptad az utadra. Becsüld meg, ezzel törődj. Megismerni a világot, a természetet, az embereket és amit megismertél valahogy fejezd ki. Írjál, rajzolj, zenélj. Nagyon jó önismereti hely (és ez összefügg az önbizalommal!) a színjátszó csoport. Van elérhető? menj, játsszál!
2014. okt. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Csak egy van belőled, különleges vagy, ezt soha ne felejtsd el! Most egy kicsit sötétnek látod a világot. Meg kell ismerned magad, ahhoz, hogy értékelni tudd!


Egy jó módszer: írd le egy füzetbe a hibáidat, amiken javítani szeretnél, írd le azokat a dolgokat, amiket szeretsz magadban és olyan tulajdonságokat, amiket szeretnél birtokolni. A legfontosabb, hogy őszinte légy magadhoz és ne félj szembenézni a valósággal!

2014. nov. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hibáim: csúnya vagyok, sovány vagyok, szar a hajam, tiszta ragya az arcom, rosszak a fogaim, közvetlen vagyok, valami miatt nem szeretnek az osztálytársaim, nagy a lábam, kicsik a melleim, kicsi a fenekem, érzékeny vagyok, stb...........

Jó tulajdonságaim: talán... szépen énekelek(persze az osztálytársaim szerint ez sem igaz), van egy kis kézügyességem és kreativitásom, könnyen tanulok.

Amit szeretnék?:

szeretnék csinos lenni, szép lenni, nagyobb melleket és feneket, kisebb lábat, vastagabb combot, hosszabb és gyengébb hajat, több barátot, szeretném ha elismernék hogy van tehetségem.

Szeretném, ha azt mondanák nekem azok az emberek akik nekem fontosak, hogy fontos vagyok.

2014. nov. 2. 15:54
 4/6 anonim válasza:

Mi az amit a külsődön tudnál változtatni? Ne akarj tökéletes lenni és ne hasonlítsd magad másokhoz!

Az alakodon egy kis sport segítene. Nem kell drága edzőtermekbe járnod, otthon is végezhetsz gyakorlatokat vagy szaladhatsz...

Biztos vagy benne, hogy jól énekelsz? Nem biztos, hogy rosszindulatból mondják, lehet, hogy igazuk van. Mindenesetre jó lenne, hogy egy zenetanárhoz elmenj, hogy tudd meg az igazat. Ha van tehetséged akkor mindenképpen próbáld fejleszteni. Ha nincs akkor sincs semmi baj, mert lehet, hogy valami másban vagy jó.

Ha te nem szereted magad, akkor hogy várod el másoktól, hogy szeressenek. Azokon a hibákon, amiken szeretnél változtatni, azokon menj és változtass! Bár én nem egészen ilyen hibákra gondoltam, hanem belső hibákra, mint például az önsajnálat, ami szintén taszítja az embereket. Higgy nekem ez kisugárzik. Az emberek észreveszik, ha valaki utálja magát. Mit értesz érzékenység alatt?

A külsődön is lehet változtatni és fontos az ápolt megjelenés. Nem kell éppen túlzásba vinni és több ezer forintot költeni rá, de nem hanyagolhatod el a külsődet sem!

Az viszont jó, hogy ilyen fiatalon észrevetted ezt a problémát. Mindent bele, előtted az élet!

2014. nov. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Próbálom magam előbbre vinni, de nem megy. Itt egy videó rólam. Ha gondoljátok, nézzétek meg: https://www.youtube.com/watch?v=MZDgMjp1bc8
2015. jan. 3. 13:18
 6/6 anonim válasza:

A videóid alapján nagyon szép vagy. :)

Próbálj ki valami sportot,attól nagyon önbizalmad lehet!

2015. szept. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!