Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy tanár hogyan képes túl...

Egy tanár hogyan képes túl lenni azon, hogy a diákokat nem érdekli amit mond, hogy nem megy el az önbizalma?

Figyelt kérdés

Volt egy két ilyen tanárom, és meg mondom őszintén csodáltam őket..nagyon ritkán volt érdekes téma, persze akkor mindenki sasolt, de egyébként le sem szarták


Én mikor prezentálok valamit, és tudom, egyszerűen tisztába vagyok vele, hogy nem érdekli őket, nem tudok nem izgulni..



2015. febr. 19. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a tanárok is kölcsönösen szarnak a diákokra.Úgy vannak vele hogy leadják az anyagot,ők ezért megkapják a pénzt,ennyi.Az már hidegen hagyja őket ha a diákok megbuknak vagy nem értik az anyagot
2015. febr. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A jó tanár nem találkozik ezzel a problémával. A kevésbé jót, meg talán nem is érdekli.
2015. febr. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem eddig csodálatos tanáraim voltak. Őket nem csak az érdekelte hogy leadják az anyagot, hanem hogy a tudá benne maradjon a fejünkben és későbbi életünk során tudjuk hasznosítani azt. Ha valaki rosszat mondott rájuk vagy bunkó volt velünk a legtöbben nem foglalkoztak vele, mert tudták azt hogy a maradékot érdekli a mondanivaló. Szerintem minden osztályban van legalább egy olyan diák, aki miatt az oktatónak érdemes bemenni órát tartani. És ameddig van ilyen, addig nem hogy érdemes, de kötelessége bemenni a pedagógusnak. Mert minden egyes óra után a diák és a tanár egyaránt többnek érzi magát: A tanító átadta tudását, a diák pedig okosabb lett. Szerintem tanárnak lenni az egyik legjobb dolog a világon!
2015. febr. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!