Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mihez kezdjek magammal?...

Mihez kezdjek magammal? Ötleteket kérek széééépen!

Figyelt kérdés
Nem értek semmihez, nem is igazán érdekel semmi, csak felületesen. Miért? Belekezdek valamibe-akár tanulni, akár valami hobbiba(sport)- aztán nagyon rövid idő alatt vagy feladom, vagy rájövök, hogy mégsem érdekel... Tiszta rossz ez, nem akarok ilyen lenni!!! Nos?
2015. márc. 4. 00:34
 1/2 anonim ***** válasza:
2015. márc. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Igazából szerintem veled nincs nagy gond, csak annyi, hogy nem vagy kitartó. Mindennek ez az alapja. Szerinted miért vannak sikeres emberek? Mert valamilyen témában nagyon jártasak? Netán nagyobb az IQ szintjük? Igen, meglehet hogy ezért, de lehetne még sorolni az okokat. Végül oda jutunk, hogy jártas szeretnél valamilyen témában lenni akkor rajongani kell érte, megszállottnak lenni. Nos a sikeres emberek, elmondom neked, mind megszállottak a maguk területén. De ez nem azt jelenti, hogy könnyű dolguk volt és csak úgy megkaptak minden tudást, meg mindent.. Egytől egyig mind kitartó volt amikor jöttek a nehéz idők, még akkor is ha nem hitt bennük senki. Ez a titka. Mindenkit érnek kudarcok! A különbség a vesztes és a győztes között a hozzáállás. A győztes a kudarcot egy leckének tekinti, amiből tanulhat. Levonja a következtetést belőle, megkeresi mit csinált rosszul, és nekifog mégegyszer. Egészen addig amíg célba nem ér. És ez a titka az egésznek, ezt hívják kitartásnak. A vesztes ennek az ellentétje (jelen esetben sajnos Te). Ha kudarc éri azt elkönyveli végeredménynek - Jó én megpróbáltam ezt és ezt, ez lett belőle, nem nekem való, inkább feladom, stb..

Szerintem nem arra jösz rá, hogy nem érdekel az adott tevékenység amit folytatsz, hanem egyszerűen csak feladod. Nem érsz el rövid idő alatt sikereket, és ennyi, inkább hagyod a fenébe. Ez a legrosszabb amit tehetsz.

"Sose foglalkozz azzal, hogy szereted-e vagy sem azt, amit csinálsz: ez mit sem számít. Csak tedd a dolog. Lehet, hogy boldoggá nem tesz, de naggyá igen." - George Bernard Shaw

Tudom, hogy azt várod majd megmondja valaki mit tegyek, és menni fog minden. Hát nem. Nagyon nem. Saját magadnak kell rájönnöd, hogy mi a feladatod, mit hogyan kell tenned.

Azt tanácsolom, hogy tűzz ki ésszerű célokat. Ne úgy, hogy SZERETEK sportolni, akkor lefutok 5km-t. Hanem lefutok 5km-t! Ne azzal törődj, hogy szereted-e vagy nem. Csináld! Én már másfél éve sportolok és elmondom, hogy az első 3-4 hónap rettenetes volt. Nem bírtam semmit, ezért utáltam. A sportot is, és magamat is. De aztán ahogy lefogytam egy picit, kezdtem hinni magamban, hogy sikerülhet valami. Elkezdtem keményebben edzeni, ekkor még mindig nem szerettem annyira a sportot, és nem volt nagy sikerélményem. DE NEM ADTAM FEL, SOHA. Annyira sikeres szerettem volna lenni, hogy megszállottá váltam. És meglett az eredménye, azért tartok ott ahol. Szerinted mi lett volna ha az első 3-4 nehéz hónap után feladom? Lehet, hogy pont ÉN teszem fel ugyanezt a kérdést amit most Te! Gondolkozz el rajta. :)

2015. márc. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!