Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Erős Önbizalomhiányom van? Ez...

Erős Önbizalomhiányom van? Ez mitől alakulhatott ki bennem?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok.arra gondoltam hogy mivel 18éves koromba végeztem a sulival és azóta itthon ülök ,nem dolgozok, lehet hogy ez ad okot az önbizalomhiányomnak? mindig azzal foglalkozok hogy ennek meg annak mennyi pénze van stb. a barátnőmmel nem merek szakítani,pedig egy jó képű srác vagyok,de egyszerűen félek a változástól!1 évbe maximum 2 hónapot dolgozok,szerencsejáték függő vagyok és van kb 800 ezer ft tartozásom.Ha elmegyek valahova a barátaimmal mindig ők fizetnek mert 2ezer ftom nincsen! az utcán ha jönnek szembe emberek félek elmenni melettük,azt érzem engem néznek stb.Mitől alakulhatott ez ki? hogyan tudnék megszabadulni végre tőle?:( nyugtatóra gondoltam hogy túlvészeljem a napokat,aztán élek amíg élek.Teljesen feladtam a munka keresést is,egyszerűen reménytelen.annyi mindennel próbálkoztam már...mi adhat önbizalmat?adjatok ötletet légyszi,minden napom egy szenvedés.felkelek délbe és melót keresek,de persze semmi.eszek visszafekszem.és ez megy több éve.nyáron szoktam melózni balatonon,de idén oda se vesznek vissza!
2015. márc. 9. 05:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Legalább belátod, hogy valami baj van és változtatni kéne. Az első amit leszögezek, ha nem vagy képes a változásra akkor semmi nem fog sikerülni. Ha nem vagy hajlandó változni, akkor felesleges elolvasnod az egészet amit most leírok neked.

Mint láthatod elég sok problémát felsoroltál a kérdésedben. Szépen lassan összegyűltek a problémák, és ezek a rossz döntések eredményei. Például a 800 ezres tartozás, munkanélküliség, stb. Az első lépés a "megvilágosodás, jobb élet" (nevezhetjük bárminek) felé az, hogy belátod: valami nincs rendben. Ezt már meg is tetted, felsoroltad a hibákat és problémákat. A második lépés pofonegyszerű, de mégis nagyon nehéz: a cselekvés. Ha tudatosítod, hogy azért jutottál oda ahol MOST vagy, mert rossz döntéseket hoztál, és helytelenül cselekedtél, akkor valamivel könnyebb lesz a változás.

Akarnod kell a változást, és tenned kell érte. Korlátozódjunk most a munka és a szerencsejáték függőségedre, elmondom, hogy SZERINTEM mit kéne tenned, de azt, hogy hogyan, nem tudom megmondani mert csakis te vagy rá képes megoldást találni. Olyan megoldást ami kézenfekvő a számodra. Szóval felkelsz melót keresel. Hogyan? Böngészed az interneten az álláshirdetéseket, aztán számba sem veszed azt, ami például keveset fizet? Vagy ellenkezőleg? Elmész személyesen és mindenhonnan elutasítanak? Ha az előbbi, akkor megvan a hiba, így nem találsz munkát. Ha az utóbbi, akkor tovább kell keresned. Miután találtál munkát, akár gyárban, akár boltban, bárhol, kezd el a 800ezret apránként törleszteni. A problémák csak úgy oldódnak meg, hogyha szembenézel velük, és cselekszel. De ha ugyanezen a szinten maradsz, ugyanúgy folytatod a játékot, csak gyarapszik az összeg és még nehezebb lesz később szembenézni vele.

Ez nem önbizalomhiány szerintem, mert akkor szinte semmit nem mernél megtenni. Szerintem csak félsz, félsz szembenézni a problémáiddal amik felhalmozódtak. Azt javaslom, hogy ülj le egy A4-es papírlappal és egy ceruzával az asztalodhoz, kapcsolj ki mindent, számítógép, tv, mobil se zavarjon csörgéssel, halkítsd le. Aztán tölts a papír felett 1-2 órát csöndben, közben írd fel az összes problémát ami eszedbe jut. Munkanélküliség, tartozás, nem érzem jól magam a barátnőmmel, félek az emberektől, délben kelek, semmi hasznosat nem csinálok, stb.. egyszerűen MINDENT. Miután kész a lista tegyél mindegyik problémád mellé egy kis nyilacskát és gondolkodj azon, hogy milyen ötlettel tudsz előállni, mivel tudnád a problámát megszüntetni, enyhíteni. Kész tervet is leírhatsz mellé, bárhogyan, csak fogalmazd meg, és azután cselekedj!!!! Például: nincs munkám -> így és így, ilyen módszerrel megpróbálok munkát találni, ha nem sikerül ezen és ezen változtatok, stb..

Remélem hasznos tanácsokat tudtam adni. Fel a fejjel, soha nem késő elkezdeni semmit!

2015. márc. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!