Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 2012-ben halt meg a papám nem...

2012-ben halt meg a papám nem tudom túl tenni magam rajta mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mikor meghalt nem voltam vele. Sokszor "vissza jött" a halál széléről mikor kómában volt és én könyörögtem neki ne hagyjon el és furcsa módon felépült. Elutaztam nyaralni és ő elment. Nem beszéltem vele akkor már egy hete. Azóta szinte minden nap vele álmodok valamit aminek nem tudom van-e jelentősége vagy csak a hiánya okozza. Haragszom magamra, hogy nem hívtam fel azon a héten az utolsó szava mikor elmentem az volt hogy örökké veled leszek. Nincs olyan nap hogy ne gondolnék rá hogy ne sírnék a hiánya miatt hogy nem ölelhetem többé. Ő volt nekem a mindenem. Fog valaha enyhülni ez a fájdalom?

2015. márc. 9. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Először is részvétem a papád halála miatt.

A lelki sebek nehezen gyógyulnak idő kell neki. A halált pedig el kell fogadnunk, ez az élet velejárója, azért halunk meg, hogy helyettünk újak szülessenek, ez az élet körforgása. A papád utolsó szavait meg már igazoltad, hiszed minden nap rá gondolsz, az emléke megmaradt.

2015. márc. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz hiába telt el 3 év a fájdalom nem enyhült. Borzasztóan bánt hogy nem hívtam fel. Mindenki azt mondta azért ment el akkor mert már úgy érezte, hogy helyre tettem az életem és már egyedül is menni fog. Az az egy dolog ad nekem erőt, hogy amikor felébredek emlékszem a hangjára és arra amiket mondott nekem. De hatalmas az ür a fájdalom ha egy idős ember leszólít és egy kis hasonlóságot is látok papám és közte úgy érzem meghasad a szívem
2015. márc. 9. 12:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Részvétem. (Apa vagy nagyapa?) A gyászt már feldolgoztad. Amit itt írsz, egy menekülés valamitől (erről nem írsz, nem tudni, mitől), menekülés, de természetesen egy zsákutcába.
2015. márc. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
papám de ő nevelt fel szinte egyedül.A legjobb barátom volt az anyukám és az apukám is egyben.Nem érzem úgy, hogy menekülnék nincs mitől meneküljek
2015. márc. 9. 12:21
 5/9 anonim ***** válasza:

apám kórházba került egy reggelen, és én csak délután mentem be hozzá ... délben esett kómába, éjszaka meghalt


ez 27 éve volt ... a mai napig nem tudok túllépni rajt, hogy nem mentem be délelőtt, mikor még magánál volt (és nem mentség, hogy egyáltalán nem tűnt komolynak a rosszulléte)


ez van

2015. márc. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nekem bátyám lett öngyilkos 2012-ben, ma is sokat gondolok rá, és nem lehet tudni az okát, hogy miért döntött a túlvilág mellett. Sajnálom a nagyapádat, de ha öreg volt, nincs mit tenni. Nekünk, itt még járnunk kell az utunkkat nélkülünk is. Az élet múlandó, s nem tehetünk ellene. A halál pillanatában mindenki egyedül van. El kell fogadnunk, természetesen mindig ott lesz, hogy miért pont ő, de tovább kell élnünk. A fájdalommal pedig eggyütt kell élnünk, idővel talán enyhül, de urrá kell lennünk rajta. Kitartást a továbbiakban.
2015. márc. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. márc. 9. 12:53
 8/9 anonim válasza:
Imádkozz imádkozz és csak imádkozz
2015. márc. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 gublug ***** válasza:
Egyetértek a 8-assal. Imádkozz érte szívedből. Tapasztalatból tudom, hogy segít.
2015. márc. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!