Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tudnék azért tenni, hogy...

Mit tudnék azért tenni, hogy ne érezzem magam szemétnek?

Figyelt kérdés
Az a pont jött el az életemben, mikor elkezdtem a sarkamra állni, és nem hagyni magam. Például az üzleteléseim során nem engedem meg, hogy "hírnévtől" függetlenül valaki részletekben fizessen, vagy ha valami nem olyan mint kéne, akkor nem megyek bele a dologba. Viszont hiába tudom, hogy ez a normál módja a dolgoknak, mégis rosszul érzem magam, az ugrik be mindig, hogy "lehet nem lett volna semmi gond, én meg "bántottam" a másik személyt". Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy ezeket a gondolatokat miként kezdhetném el kisöpörni magamból? Nem várom azt a bizonyos sült galambot, elég ha egy iránymutató tippet kapok, ami alapján a továbbiakban magamtól lehetek képes felszámolni a balgaságom ezen részét. Előre is köszönöm! U.i.: Az életem más területeire is kiterjed ez a gond, a fentiek csak két épp kiemelt példa közülük.

2014. jan. 20. 22:56
 1/2 anonim ***** válasza:
hozzászoksz
2014. jan. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Ha racionálisan végiggondolod, akkor egy üzleti döntést nem is szabad másképp meghozni. Ha túl engedékeny vagy, és rosszul sül el valami, akkor jön az idegeskedés, vita, pereskedés stb. Szóval, ha a kézzelfogható tényeket nézed, akkor helyes, hogy változtattál a hozzáállásodon. Egy-egy ilyen döntés után mindig gondold végig, vagy akár írd is le, miért jó, hogy így döntöttél, hogy tudatosodjon benned.

2. Nem lehetsz mindig csak másokra tekintettel. Megkérdezhetsz egy pszichológust, meg fogja erősíteni, hogy ha nem törődsz magaddal, elfojtasz dolgokat vagy másoknak rendeled alá magad, az egy idő után fizikai tüneteket is fog produkálni a tested . "Ép testben ép lélek" - ez egyáltalán nem hülyeség. Szóval ilyen szempontból is érdeked, hogy ne hozd magad folyton olyan helyzetbe, ami túl nagy kompromisszum, és emiatt érzed magad kellemetlenül.


Én ezeket gondolnám végig a helyedben.

2014. jan. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!