Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha úgy érzem,...

Mit tegyek, ha úgy érzem, hogy egy kis dobozba vagyok bezárva és hiába kiabálok, senki nem vesz észre?

Figyelt kérdés
Az élet minden területén ezt érzem. Itthon helyettem próbálják eldönteni, hogy a jelenlegi szakmám után mihez kezdjek az életemmel, az senkit nem érdekel, nekem mi a véleményem. A jó múltkor, amikor ezen kiakadtam, azt mondták azért, mert az én véleményem nem egyezik az övékkel. Még a ház felújításába sem szólhatok bele a "faramuci" ízlésem miatt. Nagyanyám szavaival élve. Az anyám nem foglalkozik velem. Soha nem is foglalkozott. Mindig fontosabbak voltak neki a barátnői. Velük éjjel egykor is tud órákig skypeolni, engem öt perc után elzavar, ha vele beszélek. (Ez kisebb koromban jobban bántott...ha pl rokonoknál voltunk, kisgyerekként nem ülhettem az ölébe, míg más gyerekei mondjuk igen.) Soha nem érdekelte, hogy mi történik velem, a szalagavatómra meg sem próbált Párizsból hazajönni, utólag sem nézte meg videón. Barátaimnak hiába mondok bármit, mindig én vagyok a rossz. Mondjuk, ha elmondom nekik amit gondolok, azzal jönnek, hogy te nem vagy normális stb. Volt barátom folyton bántott vagy lelkileg vagy testileg, de mindig kimagyarázta magát és én voltam a rossz. Hol a fejemre ütött, hol az ujjaimat feszítette hátra, hol a karomat csavarta ki, hol a földre dobott... És neki is bármit mondtam, egyik fülén be, a másikon ki. Vagy az volt rá a válasza, hogy "te tiszta dili vagy". Szeretethiányom van, senki sem figyel oda rám, míg én maximálisan próbálok mindenkinek megfelelni. Ráadásul mostanában eljutottam arra a szintre, hogy egyik pasitól a másikig futok, hogy a pillanatnyi öröm idejére biztosítsam a hiányzó szeretetet. Emiatt kezdek hasonlítani a Csernus doki által leírt szeretetkur_vákra és nagyon nem tetszik nekem. De a szeretetre meg vágyom! Nem kérek semmi mást... és az is rosszul esik, mikor itthon mondják, hogy te ne menjél férjhez, mert a férjednek nagyon rossz élete lesz melletted. Holott tudom, hogy én R-nek is mindig mindent megadtam, jóban-rosszban mellette voltam, és engem bántott.
2015. márc. 14. 14:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát sajnos a múlton nem lehet változtatni, a jelent tudod befolyásolni, ha kiállsz a sajátod mellett. Ez gyakori egyébként is hogy nem találják a jó életet az emberek, nem tudnak kiben bízni, segítséget várni, sok konfliktust kell átélni. Sajnos ez nem ritka, én is így vagyok, senkim se volt soha igazi támaszom, ma is összevitáztam anyámmal, folyton piszkál, a másik szülőm pedig idegbeteg, én iszom a levét.

Én nem tudok egyik lánytól vagyis qvától a másikhoz járni se, nincs pénzem, szóval neked ez egy lehetőség a feltöltődésre. Találni kellene olyan barátot vagy baráti kőrt, akikkel jól ellehetsz.

2015. márc. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Szeretethiányom van, senki sem figyel oda rám, míg én maximálisan próbálok mindenkinek megfelelni. Ráadásul mostanában eljutottam arra a szintre, hogy egyik pasitól a másikig futok, hogy a pillanatnyi öröm idejére biztosítsam a hiányzó szeretetet."


Azzal,hogy kimondtad mi a probléma,kimondtad a megoldást is.A környezeted úgy fog viszonyulni hozzád,ahogy te magadhoz.Kiszolgáltatottnak érzed magad? Az leszel! Az önző emberekre jellemző,hogy irritálja őket a megfelelési kényszer,ezért ugranak rá,mint cápa a véres rongyra.Amit gondolsz magadról,azt kiírod a homlokodra,mint egy hirdetést."Szerencsétlen vagyok,rúgjatok belém,mert többre nem vagyok érdemes"

2015. márc. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!