Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rettenetesen lámpalázas...

Rettenetesen lámpalázas vagyok, hogy lehet legyőzni?

Figyelt kérdés

ha már ki kell állnom akár 2 mondatot is felolvasni az osztály előtt ideges leszek.. elakadok minden 3. szónál, nem bírok szépen olvasni, pedig magamnak hibák nélkül elmondom.. nem bírok egyenesen állni, muszáj vagyok valaminek támaszkodni/ülni, ezt már régebben is észrevettem, akkor azt hittem, hogy csak szimplán a lustaság miatt.

egy felelésen, prezentáción minél hamarabb túl akarok esni, ezért akaratlanul is hadarok, megakadok, és nagyon idegesítő. akármennyire is tudom biztosan, rám jön nagyon durván a lámpaláz és nem sok hiányzik, hogy leblokkoljak.


16/F


2010. febr. 16. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:

komolyan mondom próbáld ki:


vegyél a kezedbe egy Petőfi v Arany verses ,balladás kötetet és ott ahol vagy állj ,pattanj föl az asztal tetejére.olvass belőle valami magasztos ,felemelő igazi magyar művet.

ha megvolt ,mindig erre emlékezz amikor felelsz.

had szóljon(nálam bevált )

2010. febr. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amikor felelned kell, gondolj arra, hogy most "megmented" az osztályt már csak azzal is, hogy próbálkozol - ha megmondanád, hogy nem készültél, akkor tovább feleltetnének... Ha kint vagy, akkor a tanárra összpontosíts, mintha te magyaráznád el neki az anyagot. Nyugodtan gesztikulálj, így könnyebben fejezi ki magát az ember. Ne idegeskedj azon, hogy esetleg remeg a hangod, más is izgul szereplés közben, csak valaki könnyebben elrejti.
2010. febr. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1: köszi, majd kipróbálom


2: ezt tudom, direkt húzom az időd.. és nem is a teknikával van a bajom, hanem amikor fel kell álni, kimenni és mondani..

nem tudom miért van ez, ha van tétje, ha nincs, akkor is rámjön a lámpaláz.. és addig nem múlik el, amíg le nem ülök, vagy ki nem kerülök a középpontból

2010. febr. 17. 22:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is lámpalázas vagyok, nem si kicsit:) 12éve énekelek, de nem tudom leküzdeni
2010. febr. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is lámpalázas vagyok, hadarok, előtte úgy ver a szívem hogy el hinni se mered. Gondolj arra hogy egyedül vagy a teremben, nem hall, és nem lát senki egyedül az Isten, aki büszke lesz rád! ;)
2010. márc. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én éneknél voltam lámpalázas. Nekem az nagyon beválik, ha bárki előtt kell énekelnem, akkor arra gondolok, hogy "engem oda meghívtak, én vagyok ott a sztárvendég" (vagy valami hasonlóra) és úgy azért már sokkal könnyebb. Vagy az is segít, ha olyanra gondolsz, akinek ez nem jelent problémát-> az ő önbizalmából nyersz te is önbizalmat. Mellesleg rutin kérdése.

2010. jún. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Az utolsó válaszadó módszeres nagyon beválik, ha énekelni kell. Én is ezt szoktam. Felelésnél az a legjobb, ha tudsz mindent, meg az, hogy a többiek úgy sem figyelnek, hanem örülnek, hogy nem ők állnak ott.
2010. nov. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Imádkozz. :)Isten segít!
2013. jan. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne azt várd, hogy elmúljon a lámpaláz :) . Sokat járok szerepelni, színjátszó csoport tagjaként. Én is mindig idegeskedek előtte, de nem félek. Figyelj. Ha majd azt fogod érezni, hogy "huh, már nem is félek", de azért még mindig lesz benned egy egészséges izgulás, akkor már elérted a célod. Nehogy azt hidd, hogy Gálvölgyi, vagy Isten nyugasztalja Bajor Imre nem izgult soha! Ők profi színészek, és profin el is rejtik, úgy látszik, mintha csak lefilmeznék őket rgy hétköznap. Pedig ők is szöveget tanulnak, és nekik is eszükbe jut, hogy mi lesz ha...milesz ha.... . De ők persze rutinosok. Neked is sokat kell gyakorolnod. Azt javaslom, keress egy csoportot, pl. szavaló vagy színjátszó kör, ahol gyakorolhatod a szereplést. Meglátod, hogy izgulás mindig lesz, de nálam már jó érzés, nem mint egy Fogászati rendelő. Te is eljutsz erre a szintre, ha sokat fejleszted magad. :)
2015. febr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én is borzasztó lámpalázas vagyok. Ezt a posztot 2010ben írták, akkor kezdtem el gimnáziumba járni. Most 2016 van, es az elmúlt 6 ev alatt sem sikerult legyőznöm. Most szombaton fogok érettségiből szóbelizni és enyhén be vagyok szarva :'D
2016. jún. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!