Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tehetném túl magamat rajta?

Hogy tehetném túl magamat rajta?

Figyelt kérdés
Mindig is egy átlagos tini lány voltam. Mindig is csendes voltam és nehezen barátkoztam, de volt kettő nagyon jó barátnőm és boldog volt az életem. Az egyik barátnőm nemrégiben öngyilkos lett. Tudtam hogy voltak családi problémái, hogy sosem volt megelégedve magával eléggé és hogy nehezen viselte a szakítását, de nem gondoltam, hogy ennyire komoly. Az is bántott hogy az öngyilkosságát megelőző napokban nem tartózkodtam itthon, nem tudtam beszélgetni vele és ezért úgy érzem az én hibám és, hogy rossz barátnő voltam. A másik barátnőmet jobban megviselte a dolog. Nagyon sokáig nem evett, nem beszélt, suliba se járt be. A szülei elvitték pszichiáterhez, és én is próbáltam támogatni amiben csak tudtam, és úgy látszott jobban van, de egy hónapra rá ő is öngyilkos lett... Nem tudom mit csináljak. Egyedül érzem magam. Minden egyes napom olyan szürkén és lassan telik. Odáig jutottam, hogy már én is az öngyilkosságot fontolgatom, de nem akarok meghalni. Segítsetek, mit csináljak?

2015. márc. 27. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy nehéz ezek után, de ne légy öngyilkos! Kellene új barátok, akikkel jól el lennél.
2015. márc. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gublug ***** válasza:

Szia,


ne hagyd, hogy külső tényezők befolyásoljanak lelki békédben. Tisztítsd ki a gondolataid és vedd észre, hogy rendben vagy. Sajnos természetes, hogy a közösség befolyásolja az egyént, de függetlenítheted magad ha tudatos maradsz/vagy.


Ha vallásos vagy imádkozz szívedből mindennap segítségért. Ha nem vagy vallásos akkor esetleg agykontrollozz: pohár víz technika.


Olvass öngyilkosságról, hogy rájöjj semmi értelme. Csak akkora keresztet kapsz az élettől, amekkorát elbírsz.

Az öngyilkosság sok esetben megfutamodás, ám utána még rosszabb állapotba kerülsz, miután meghaltál


Ha érdekel a halál téma, akkor ahelyett, hogy meghalnál olvass, írj róla, nézz filmeket: éld meg máshogy magadban a halált ahelyett, hogy meghalsz.

2015. márc. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Őszinte részvétem a barátaid iránt. Másrészt ne legyél öngyilkos. Nézz tévét vagy gépezz ,de ami egészségesebb az az hogy járj ki futni,mozogni bármi ami kinti sport. Tudom eléggé megviselhetett a dolog ,de próbálj ezen túl lenni.Ez már megtörtént nem tudsz semmin javítani a múlton. Keress új barátokat, ismerkedj,társalogj emberekkel.Én csak ezt tudom mondani. Remélem nem mész a többiek után és jól átgondolod mit csinálsz. További jó estét.
2015. ápr. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gublug ***** válasza:

3-asnak igaza van abban, hogy mozogni (is) kell.

Ha nem mozogsz, akkor eldepisedsz, rosszkedvű leszel, mert nem áramlik benned az energia egészséges ütemben: azaz lelassul.

Mozgásban az élet, tartja a mondás. De nem ér a szavaim kifordítani, nem ér be'mozogni' a vonat elé...


Szóval mozogj valamit: jóga, futás, tai-chi, qi gong, úszás, stb.


A barátnőid sorsa nem a te sorsod.

Ne vedd magadra az ő terhüket.

2015. ápr. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!