Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan győzzem le a már...

Hogyan győzzem le a már kórossá vált halogatási szokásomat?

Figyelt kérdés

2015. márc. 30. 15:04
 1/4 A kérdező kommentje:
Folyton azt érzem csinálnom kéne ezt is azt is, de valami meggátol belül, hogy bármibe is belefogjak. Mindig valahogy egyszerre akarok mindent és az egészből az lesz, hogy semmibe nem kezdek bele. Már szorongok..
2015. márc. 30. 15:06
 2/4 anonim ***** válasza:
Kezdd el valahol megcsinálni a halogatott dolgaidat. Ha azzal kezded, amit inkább sueretnél, akkor utána megy a többi folyamatosan. Csak akarattal tudsz kitörni ebből a körből, szóval hajrá, kezdj neki! :)
2015. márc. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A halogatás egyetlen hatásos ellenszere a cselekedet. Amint felmerül benned, hogy ezt meg kéne csinálni, NE AGYALJ!!!! Fogj hozzá és csináld. Ne kezdj el azon gondolkodni, hogy na ezt kell utánna megcsinálnom, így kéne csinálni, aztán még ez is ott van, stb. Ha tanulást halogatod, és mikor eszedbe jut az, hogy a holnapi dolgozatra kéne készülni, de le kell nyírnod a füvet, futni szeretnél menni, stb, akkor csak simán nyisd ki a füzetet és tanulj. Esetleg csinálhatsz fontossági sorrendet is, de akkor megint az lesz a baj, hogy összegyűlik egy lista a teendőkről és szintén nem lesz kedved hozzá. Ezért azt javaslom, hogy ami eszedbejut, azt csináld. Nekem bevált.
2015. márc. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Tartsd magad ahhoz a szabályhoz, hogy amit megtudsz csinálni 2 perc alatt, azt nem halasztod el egy kicsit sem, egyből hozzálátsz. Kezdésnek szerintem nem rossz, részben nekem is bevált.


Komolyabb feladatok elvégzésének halogatásával még én is küzdök. Szerintem ami segíthet, az egy szigorú napi rutin kialakítása. Mindig tudjad, hogy mit kéne az adott napszakban csinálnod.

2015. márc. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!