Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miert van az hogy ha az...

Miert van az hogy ha az iskolai dolgokat kell tanulnom, azokat nem tudom megtanulni, de egy dal siman megy?

Figyelt kérdés
Ez a helyzet, hogy biologia, fizika, irodalom, stb.. ilyeneket nem birok megtanulni :S sehogy se, viszont akarmilyen dalt megtanulok 1-2 nap alatt? pl. Dr. Alban-tol az It's my life-t 2 nap alatt sikerult.. velemeny?
2010. febr. 18. 17:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha dalt tanulsz, akkor gondolom eleinte a dallam marad meg a fejedben, meg a ritmusa. A ritmusra írt szöveg pedig könnyebben megmarad az emberek fejében, mint az, hogy "..és akkor az egysejtű eukarióták....". Ha versbe foglalnád a tanulnivalót, azt is hamarabb meg tudnád tanulni. A rímelő verseket is könnyebb megtanulni, mint a száraz életrajzokat, nem?
2010. febr. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vagy lehet, hogy nagyon szereted azt a számot, de a fizikát nem, és épp ezért azt szívesebben tanultad a zenét.
2010. febr. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
nem azért, hogy elvegyem a kedved, de két nap egy dalszövegre nagyon nagyon sok.
2010. febr. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem ugy ertettem, hogy egesz nap azt tanulom.. naponta 1-2 ora, mintha mast tanulnal, igy mar erted? Vannak olyan dalok, amiket fel-1 ora alatt is teljesen megtanulok..
2010. febr. 18. 17:37
 5/11 anonim ***** válasza:
jah,nekem 10 perc elég... vagy 20 ha nehéz a szöveg
2010. febr. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Vagy lelkesedés, vagy agyfélteke dolga.
2010. febr. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én azt hiszem, ötödik éneklés után fejből tudok egy dalszöveget.
2010. febr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondom, csodálatosan fényes elmével büszkélkedhetsz, valamint olyan hallószervekkel vagy megáldva, amelyekkel az összes azoknak kedves dallamot képes vagy könnyedén elmédbe zárni, szöveges tartalommal együtt. Igazi, istenáldotta tehetség. Csak, tudod, nem vagy egyedül :)) Örülsz?
2010. febr. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért,mert a fizika,kémia,irodalom nem érdekel :) Azt sokkal könnyebb megtanulni ami érdekel, jobban a fejedben marad :)
2010. febr. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
koszonom az utolso kettonek! :)
2010. febr. 19. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!