Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Holnap indul a gyorstalpaló...

Holnap indul a gyorstalpaló autóvezető tanfolyamom. Nehéz megtanulni kocsit vezetni? Sokat kellesz bemagolnom, vagy elég logikusan felfogni a dolgokat?

Figyelt kérdés
2011. jún. 13. 07:23
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Az autóvezetéshet NEM magolni és NEM logikusan felfogni kell, hanem megtanulni vezetni, az autót kezelni, a fofgalmi helyzeteket felismerni és megfelelöen reagálni. Ehez sok gyakorlás = SOK idö kell, egy gyorstalpaló tanfolyamon nem tanulod meg a fontos dolgokat, viszont sok pénzt kidobsz az ablakon.
2011. jún. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Autóvezetési tanfolyam mióta "gyorstalpaló"? :D
2011. jún. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Így hívja az autósiskola, hogy "gyorstalpaló" tanfolyam, vagyis hogy minden nap 3 órán keresztül tanítanak minket.
2011. jún. 13. 08:37
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

A helyes elnevezés nem gyorstalpaló, hanem potenciális gyilkos képző tanfolyam!

:(

2011. jún. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a támogatást, barátom!
2011. jún. 13. 08:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Elég sok szabály van, ezek többsége logikus. Viszont mivel nagyon sok szabály van, kell egy kis idő hozzá amíg az ember meg tudja őket tanulni. Igazából a szabályokat nem elég csak úgy tudni, hanem az életben, adott szituációban kell tudni alkalmazni, ami viszont már sokkal nehezebb, és csak sok gyakorlás útján fejleszthető készség szintjére.


Példa: hiába tudod mi az a jobbkéz szabály, ha nem tudod alkalmazni (sokan vannak így). Ott állsz a sarkon, és van 1 mp-ed eldönteni hogy most kinek is van elsőbbsége. Ott már nincs idő magukon a szabályokon gondolkodn (tehát hogy miről szól a jobbkéz szabály)


Nekem elég sok időbe tellett mire a legtöbb szabályt készség szintjéig sikerült megtanulnom (tehát gondolkodás nélkül, reflexből vágom az adott szituációra illő szabályt).


Friss jogsisként a szabály alkalmazás a gyakorlatban még néha gondot okoz, tegnap is beletellet vagy 2-3 sec.-be mire rájöttem hogy ki is mehet elsőként. Ezt viszont már ténleg csak a forgalomban lehet gyakorolni.


Én úgy tanultam hogy még a tanfolyam előtt elolvastam 3* a könyvet:

- először csak úgy mint egy szépirodalmi olvasmányt, hogy lássam kb miről szól a kresz könyv

- másodjára próbáltam megérteni a benne levő összefüggéseket mi miért úgy van ahogy

- harmadszorra pedig próbáltam megtanulni magukat a szabályokat


Közben sok kresz tesztet csináltam, hogy a kresz vizsgán ne legyen gond.


A tanfolyam nekünk is nagyon pörgős volt, és jobb is volt hogy előre felkészültem mert csak az ott hallottak alapján tuti sok kimaradt volna (annyira tömény az egész hogy a 2-3. vagy annál több órában egy nap már nem tudsz odafigyelni, információ vesztés van...)


És amit előttem is írtak: igazából ezeket a szabályokat nem úgy kell bemagolni mint egy verset, hanem értelemmel, a való élethez kötve.


A szabály értelmezés gyakorlását pedig úgy tudod a legjobban gyakorolni, hogy bármikor amikor gyalogosként jársz kelsz az utcán, és látsz egy táblát, már azonnal mondod is magadban milyen szabályok vonatkoznak arra, mit szabad, mit tilos, ha autóval lennél, hogy kéne cselekedned, hogy cselekszik a többi vezető, stb...

2011. jún. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én anno febr.1-jén kezdtem a KRESZT tanulni és ápr.18-án tettem forgalmi vizsgát vezetésből. Akinek több ráérő ideje volt (vezetésre) hamarabb is végzett. Gyorsnak mondható, de amit te írsz elég furi.
2011. jún. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Aha, intenzív tanfolyam.. A táblák jelentését és a szabályokat kell tudni igazából, a többi ezekből következik. Szerintem jót tenne, ha a napi oktatás mellett kicsit gyakorolnál is pl. gyakorlóprogrammal, van olyan ami megszólalásig hasonlít a vizsgán használtra. Le is lehet tölteni, de előfordulhat hogy valakinek ott lesz számítógépen, szóval egy pendrive-ot vigyél magaddal. Az elméletet meg is kell érteni, nem csak bemagolni.

Aztán a gyakorlati képzés nagyon egyénfüggő, van olyan ismerősöm aki elsőre átment KRESZ-en, aztán rutinon is, de a városban többször bukott mert nem volt képes eléggé figyelni. Én anno a papíralapú vizsgán kétszer buktam, de amikor odaengedtek a kormány mögé simán ment minden.

2011. jún. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!