Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok megváltozni?

Miért nem tudok megváltozni?

Figyelt kérdés
Soha nem csinálok semmit.Amikor hazajövök a suliból, akkor a szokásos forgatókönyv zajlik le, kajálok,ledöglök az ágyba, kezembe a laptopom és uccu neki éjfélig.Hát normális az ilyen ember? Akármennyire is akarom, nem tudok rajta változtatni, nem bírom leküzdeni magamat. Néha már annyira lusta vagyok, hogy van , hogy egész héten nem is fürdök, mert még ahhoz sincs kedvem, és képes vagyok így elmenni iskolába.Ez eléggé undorító, tudom. Már nem is készülök fel az órákra csak minden reggel indulás előtt azon parázok ,hogy vajon hány 1est fogok kapni. De tenni valamit annak érdekében, hogy ez ne történjen meg...az már túl nehéz. Ezen kívül túl érzékeny vagyok, és ha valaki megbánt iszonyatosan megsértődöm mert úgy érzem ,hogy nem érdemlem meg. Ez azért van mert én nem vagyok szemét az emberekkel , teljesen más vagyok mint a legtöbb ember, már túlságosan is jó vagyok.Ez nem nagyképüség vagy iylesmi egyszerüen tudom magmról és már többen is mondták. Ettől függetlenül nagyon határozott vagyok, kiállok az igazam mellett, és nem engedem, hogy eltapossanak. DE még mindig ugy érzem hogy rosszul reagálok, ha valaki beszól nekem.
2010. febr. 19. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Uhh...Hány éves vagy? Amúgy nem lehet, hogy net/gépfüggő lennél? :O
2010. febr. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kelj fel minden nap hajnali 5kor legyél suliba délután 4ig, járj el valamilyen edzésre és máris nem leszel éjfélig gépen! Örülsz, ha már 8kor ágyba jutsz! De ezt komolyan mondom! Én is ilyen voltam mint te. Aztán egyre többet kellett a suliba maradnom, egyre többet kellett készülnöm, közbe elmentem egy egyesülethez röpizni, 2 óra hajtás 6ra hazaérek lefürdök eszek és már alszok. A buszon meg tanulok.

Csak unalmadba gépezel, ha lenne valami ami érdekelne és kitöltené az életed akkor nem csinálnád ezt és NEM is olyan radikális változások! Csak elmész edzeni valahova, és már az első nap után te is undorodni fogsz a szagodtól és meglesz a rendszeres fürdés! Meg kell erőszakolnod magad, nincs olyan hogy lusta vagyok és pont, hanem MUSZÁJ fürdenem, MUSZÁJ mozognom MUSZÁJ megerőltetnem magam, mert ha már ilyen problémáid vannak, akkor később amikor dolgoznod kell, munkanélküli leszel, anyádék megunnak kidobnak, csöves leszel.

Az élet nem egy habos torta, ilyet senki sem mondott! Inkább egy hegy amit meg kell mászni, és nem jó kicsit se klassz, de a végén megtérül minden amikor fentvagy a csúcson és látod a hegy másik oldalát!!!

Hazafele beülsz egy teaházba vagy kávézóba vagy mekibe vagy ami tetszik, mielőtt haza érnél elmennél egy jó nagy sétára (pl. 2 megállóval előbb szállsz le a buszról).

Hétvégén, vagyis holnap szépen felkelsz reggel 6-kor kitakarítod a szobád, igen MUSZÁJ én is utálom, de amikor készen vagyok mindig megkönnyebbülök, hogy a padló még mindig parketta. Ha a szobádban rend van, a szekrényeiden belül is!! Akkor elkezdheted kitakarítani a lelkedet is!

Ajánlok egy jó nagy szellőztetést!

2010. febr. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

basszus, ezt mintha én írtam volna:D:|

minden sora igaz rám:D

már évek óta iylen vagyok sajnos..egyébként idénre már odaáig fajult,h van h be se megyek suliba,mert annyira nincs kedvem az egészhez..még azt hozzá tenném,hogy állandóan elkések.mindenhonnan.és mindent az utolsó pillanatra halogatok.az nekem sokat segített,mikor sportoltam,ahogy előttem is tanácsolták neked,most én is.Meg megkell szerintem tervezni a napokat,illetve célok kellenek.Mert azért van ez a géáp előtti punnyadás is.Senkinek nem merem amugy zet elmondani,a barátaimnak sme,hogy ilyen vagyok,nemtudom te hogy agy vele..(18/L)

2010. febr. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát igen , én is mindent az utolsó pillanatra halogatok, és ezt utálom! Minden napom stresszes mert olyanokat csinálok h éjjel 3ig fenntmaradok h meg tudjam tanulni az adott tantárgyat aztán meg nem sikerül és végül reggel nem megyek be....szóval katasztrófa:D....amúgy nagyon köszönöm a válaszokat , a 2. válasz nagyon tetszett, és megfogadom, de a többit is köszi!!!:)
2010. febr. 20. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!