Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha 22 évesen elszökök otthonró...

Ha 22 évesen elszökök otthonról akkor is kerestethetnek a szüleim rendőrökkel és hazavinni?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 8. 12:12
 1/10 2xSü ***** válasza:
13%

Miért kellene elszöknöd? Elköszönsz, hogy „Viszontlátásra ídesanyám”, és kész…


Kerestethetni kerestethetnek – mint eltűnt személyt –, de ha megtalálnak, akkor attól még te oda mész, ahova akarsz.

2015. ápr. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagykorú vagy. Bejelented otthon hogy elmész és ennyi. Nem értem miért kell megszöknöd. Bezárnak vagy fogva tartanak?


De ha nem szólsz, akkor bejelentetik a rendőrségen és a rendőrök keresni fog. Fent leszel az "eltünt személyek" listáján és több internetes oldal (index-origo stb) fog írni rólad hogy keresnek mert nem találnak.

2015. ápr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Muszáj elszöknöm, mivel ha bejelentem képesek lennének bezárni. Szóval ha kerestetnének rendőrökkel, és tegyük fel megtalálnának, akkor nem lennék köteles visszamenni, vagy egyáltalán találkozni velük?? Nagyon nem szeretnék találkozni velük...
2015. ápr. 8. 12:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
menj utadra gyermekem, senki nem tarthat vissza 22 évesen
2015. ápr. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 2xSü ***** válasza:
19%

Fogod magad, összepakolsz, keresel egy helyet, ahol alhatsz – barát, albérlet, akármi –, majd felhívod a szüleidet, hogy akkor te most leléptél. Vagy ha másnem, akkor az utcán megvárod őket, és bejelented, hogy te mostantól a saját lábadra álltál. Esetleg a szomszédokat is értesíted, hogy ha a rendőrség keresne, akkor itt és itt találnak meg.


Igen, a rendőrség rád akadhat, elkérhetik a személyid, te meg szépen megüzened, hogy igen, élsz, jól vagy, üdvözlöd a szüleidet, de mostanában nem fogsz arra járni. Esetleg jövő karácsonykor, ha nagyon jók lesznek, meglátogathatnak…

2015. ápr. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
kerestethetnek. amennyiben nem vagy teljesen cselekvőképes akkor hazavisznek. Ha az vagy akkor viszlát.
2015. ápr. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Sok sikert, kitartást.
2015. ápr. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Szia! Én 20 éves voltam mikor besokalltam, hogy mindent megszabott az apám. Mit vegyek fel, mikor mit csináljak, hogy viselkedjek. Így összepakoltam, írtam nekik egy két oldalas levelet, hogy szeretem őket, de így sosem leszek önálló. Másnap reggel mikor tudtam, hogy meddig nincsenek otthon bepakoltam a kocsiba, beültem és elköltöztem tesómékhoz. Azóta eltelt 8 év. Volt/van munkahelyem, van egy tündéri párom, és már külön élek vele. 2 hét és jön a kiskutyánk. Persze, 4 évig nem beszéltünk az apámmal, kitagadott. De megérte! Felnőttem, tapasztaltam, lettek barátaim, rossz útra nem tévedtem sose. Mostanra minden jól alakul. Fel a fejjel! Ha van segítséged akkor is akkor hajrá! Minnél tovább gondolkozol annál rosszabb... Ügyesen! :)
2015. ápr. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
22 évesen semmire sem kényszeríthetnek a szüleid, sőt ha megpróbálják, te hívjál nyugodtan rendőrt!
2015. ápr. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elszöknöd, szabadon elmehetsz, de azt azért vedd számításba, hogy utána teljesen magadra leszel utalva, miből élnél, hol laknál stb. Mielőtt ezt a lépést tennéd, gondold át a lehetőségeidet, és azt is, hogy van-e esetleg más megoldási lehetőség, vagy olyan segítő személy, aki fel tudná rázni a szüleidet.
2015. ápr. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!