Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek hogy jobb legyek...

Mit tegyek hogy jobb legyek mint ő?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy van egy naghyon nagyon jó barátnőm, akit nagyon szeretek, meg tök jól elvagyunk, meg minden, de sajnos ő mindig is népszerűbb volt nálam, mindig midnenki őt szereti, mert magára tudja hívni a figyelmet (egyébként szerintem feltűnési viszketegsége van) képes őrült dolgokat is csinálni csak azért hogy réfigyeljenek, és ezt mindenki humorosnak állítja be. Sok barátom van meg minden, de egyszerűen megőrít, hogy mindig ő van a középpontban, és szinte már mindenkinek úgymond nyalizik, hogy szeressék őt, kezd elszállni, de vele nem tudom megbeszélni mert megsértődik,és elkezdi hogy csak irigy vagyok rá, ami részben igaz is, azért vagyok irigy, mert egyszerűen nem értem, hogy az embereket miért érdekli jobban ő, mint én, de szinte mindenkit, és ez iszonyúan bánt, és porig rombolja az önbizalmam,s enkinek érzem magam, pedig nagyon jó tanuló vagyok, kreatív is, de egyszerűen például akaratlanul is fölveszem az ő stílusát, pedig nem akarom. Bocsi,hogy az egy gondból kettő lett, de szerintetek mit csináljak?
2010. febr. 19. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát nem hiszem, hogy okos dolog lenne rivalizálni vele. Tudatában vagyok annak hogy bánt, nekem csak két barátnőm van, a többiek szóba sem állnak velem, nem is köszönnek. Ha nyalis, akkor idővel a többiek is rá fognak jönni, és nem keresik a társaságát. Biztos vagy benne, hogy ez jó barátság? te is megsértődsz, ő meg direkt aládvág. Az önbizalomhiány miatt meg inkább azt ajánlom, hogy amiben jó vagy, azt kamatoztasd, írtad hogy kreatív vagy, dicsekedj el h milyen szépen tudsz rajzolni. de ez csak egy példa. a feltűnési viszketegségről, meg nem azon nevetnek a többiek, hogy milyen király, hanem hogy mekkora őrült hogy ilyeneket csinál
2010. febr. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy gyakran az az érzésem támad, hogy mindent jobban csinél mint én, pedig nem igaz. RAjzolásbvan őstehetség, fotózásban, festésben úgyszint, a kreativitást úgyértettem hogy bármilyen jó, őrült ötletet ki tudok találni akármilen témában, fejlett a szépérzékem, jól dekorálok iszonyatosan jó ötleteim vannak meg ilyenek...NEm akarom megbántani őt, és elveszíteni sem,d e már nem bírom tovább, egyszerűen kikészülök ettől a kisebbrendűségi érzéstől...:(
2010. febr. 19. 22:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hm először is ne akarj jobb lenni, mint ő! Ő azért népszerű, mert önmagát adja. Erre van egy nagyon jó idézet, lehet, hogy ismered, de ez a "siker" titka:


"Lehetsz te a világ legfantasztikusabb szilvája, érett..., zamatos..., kívánatosan édes, és kínálhatod magad mindenkinek, de ne feledd: lesznek emberek akik nem szeretik a szilvát. Meg kell értened: hogy te vagy a világ legfantasztikusabb szilvája, és valaki akit kedvelsz nem szereti a szilvát, megvan rá a lehetőséged, hogy banán legyél. De tudd, ha azt választod, hogy banán leszel, csak középszerű banán leszel. De mindig lehetsz a legjobb szilva. Vedd észre, hogyha azt választod, hogy középszerű banán leszel, lesznek emberek, akik nem szeretik a banánt. Töltheted életed további részét azzal, hogy igyekszel jobb banán lenni, ami lehetetlen, hisz te szilva vagy, de megpróbálkozhatsz megint a legjobb szilva lenni..."

(Seneca)


És nincs olyan, hogy jobb. Te így jó vagy, ahogy vagy, de mivel az életed minden pillanata a körül forog, hogy hogyan legyél jobb, ez boldogtalanít. Ismétlem, ne akarj jobb lenni nála, engedd el ezt az elképzelést, és mindjárt jobban érzed magad, szinte megkönnyebbülsz. Higgy nekem.

2010. febr. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
kiöszönöm, ez most nagyon sokat segített, telibe találtad a helyzetet.:) még írjatok tanácsokat azért
2010. febr. 20. 14:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg neki van nagyobb szüksége arra, hogy mindig ő legyen a középpontban, ami nem biztos, hogy irigylésre méltó.
2010. febr. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem amikor egy társaságban vagytok és úgy látod hogy nagyon elszállt hívd ki mondjuk egy szkander-re és nyomd le ott mindenki előtt. Azzal nem is sérted meg és kicsit helyre is rakod. Szerintem próbáld meg,én ismertem olyat akinek bejött.
2010. febr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!