Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önbizalom, Önmagunk szeretete,...

Önbizalom, Önmagunk szeretete, ne adjunk masok velemenyere. Miért van az, hogy legtöbb Önismerettel fogalalkozo irodalom, azt szajkozza, hogy ne foglalkozzunk masok velemenyevel? Tényleg nem számít?

Figyelt kérdés

De hat a tarsadalom egy resze vagyunk, egy resze a minket korulvevô kisebb- nagyobb közösségeknek, es bizony mindig viszonyitjuk magunkat. Masok visszajelzese, velemenye befolyasolja a sajat magunkrol kialakitott kepet. Hogyan lehet ezt nem figyelembe venni?

Az, hogy olykor az embereknek bajuk van onmagukkal, talan nem azert van , mert tobb ugyanolyan visszajelzest kaptak, kulonbozo teruletekrol? Illetve hiaba szeretem es fogadom el en magam, ha ezzel nem tudok beilleszkedni....vagy nem talalok olyn embereket akikkel jolerzem magam....


2015. ápr. 29. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Igazad van abban, hogy mások véleménye tényleg befolyásolhatja az életünket. Azonban akkor is meg kell válogatni, kinek a véleményére adunk.

Másfelől a magány, ami lényegesen csökkenti az önbizalmat, mivel akkor kevés pozitív ingert kapunk a környezetünktől.

2015. ápr. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen eleg maganyosan erzem magam.
2015. ápr. 29. 20:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Elég fogós téma, mert ha túl sokat foglalkozol vele, önbizalomhiányos/befolyásolható vagy, ha nem, akkor meg egocentrikus/lenéző. Arany középút a megoldás szerintem, fogadd el, hogy mindenkinek vannak rosszakarói, támogatói is. Nyilván ha túl sokat kapsz negatív kritikákat, akkor annak van valamennyi alapja, de ezáltal is tudod magad fejleszteni. Szóval ez hasznos. Szerintem viszont ha tényleg elfogadod önmagad, akkor biztos lesz társaságod, mert az erő, a vidámság, a pozitív energiák azok, amikre minden ember repül.
2015. ápr. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én egy vidám teremtés vagyok....
2015. ápr. 30. 15:42
 5/7 anonim válasza:

"Masok visszajelzese, velemenye befolyasolja a sajat magunkrol kialakitott kepet."


Ez a baj. Masok egy kis reszt latnak abbol, ami te vagy. Lenyegeben kifele is azt mutatsz, amit akarsz. Senki mas nem tudja jobban, hogy te ki vagy, mint sajat magad.

Szerintem minden problema forrasa az onismeret hianyabol fakad. Nekem barki mondhatja, hogy A vagyok, ha tudom magamrol, hogy en B vagyok. Ez most nem azt jelenti, hogy a kornyezet visszajelzeseivel nem kell foglalkozni. Csupan a hasznossaga alapjan kell megitelni. Azt, hogy hasznos-e a visszajelzes ugy dontod el, hogy van egy eleg mely onismereted.

2015. máj. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
es hogyan szerzed meg az alapos önismeretedet? Tapasztalasok utjan nem? Vannak elkepzelesek magadrol, de ezeket megerositi vagy gyengiti, pl, hogyan reagalsz egy adott elethelyzetben...
2015. máj. 2. 09:49
 7/7 anonim válasza:
Írj nagyon konkrét példákat.
2015. máj. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!